HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 19:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


oslobadja se novac, ne vjerujem da mali lupaju po asku, to bi moglo biti dobro i za druge dionice..

Nekako sumnjam da ht ima ikakve veze s drugim dionicama. Ht je dionica fondova ( u prvom redu omf ) i pomoću nje ti fondovi peglaju izgled svojih doprinosa na način kako oni to žele.

Tako imamo gotovo nevjerojatan podatak da je dionica ht-a prešila većinu dionica na tržištu s prošlogodišnjim prinosom od čak 40 posto! Rijetko koja je likvidna dionica to napravila. Zato i jesu prinosi omf nenormalno visoki za uvjete na burzi prošle godine. Čista šminka po meni.

Al to ne umanjuje rast ht dionice koja je ( upravo iz rečenih razloga ) broj jedan među dionicama za ikakvo suvislo ulaganje. Barem za još neko vrijeme. A jednog lijepog dana kad hrvatsko gospodarstvo izađe iz krize ova dionica neće bit vrijedna pristojnog ulaganja tj donosit će iznimno male godišnje prinose ( jer je sad preforsirana ). Al koga to briga šta će bit poslije.

never surrender

mislio sam da se oslobadja novac malih investitora jer OMF-ovi kupuju, pitanje je koliko ce toga u druge dionice

No pain no Game


mislio sam da se oslobadja novac malih investitora jer OMF-ovi kupuju, pitanje je koliko ce toga u druge dionice

Pa ne računam osobno previše na novce malih investitora. I samim time što su držali ht ovoliko dugo pa ga sad prodaju govori nešta o takvim ulagačima, rijetko ko će se kockat s tim novcem. Il će ga stavit na štednju il ide na neku potrošnju, al vrlo teško u ostale dionice, pogotovo da ih pri tom dignu. Usotalom, sve je to malen novac. Pravi pokretači tržišta su fondovi, a njima se ne da kupovat sve i svašta. Zicer je zicer.

never surrender

Koji mele za oči vidit ovako šupalj ask.
Dakle, može se utvrditi da je otpor na 275kn (38.2% Fibonacci) savladan, a pred nama je nova prepreka, psiholoških 300kn, odnosno 302,5kn (50% Fibonacci). [thumbsup]

Još jednom se pokazuje da je cijena na javnoj ponudi bila bagatela, nije mi ni najmanje žao ako je netko na ovoj dionici izgubio novce jer za to stvarno trebaš biti poseban talent



mislio sam da se oslobadja novac malih investitora jer OMF-ovi kupuju, pitanje je koliko ce toga u druge dionice

Pa ne računam osobno previše na novce malih investitora. I samim time što su držali ht ovoliko dugo pa ga sad prodaju govori nešta o takvim ulagačima, rijetko ko će se kockat s tim novcem. Il će ga stavit na štednju il ide na neku potrošnju, al vrlo teško u ostale dionice, pogotovo da ih pri tom dignu. Usotalom, sve je to malen novac. Pravi pokretači tržišta su fondovi, a njima se ne da kupovat sve i svašta. Zicer je zicer.
[/quote]

Uopće se ne slažem s tobom frajeru. I sam sam vlasnik 447 dionica HT-a kupljenih na IPO-u i vjerovao ti meni ili ne, još uvijek ih držim. Ali sam doista jaaako blizu odluci da ih ovih dana prodam i uletim u druge dionice gdje je mogućnost perspektivnijeg rasta veća. Napominjem da mi je HT 20,81 % dioničkog portfelja. Dakle, ne računajući nešto casha s kojima raspolažem.


Koji mele za oči vidit ovako šupalj ask.
Dakle, može se utvrditi da je otpor na 275kn (38.2% Fibonacci) savladan, a pred nama je nova prepreka, psiholoških 300kn, odnosno 302,5kn (50% Fibonacci). [thumbsup]

S obzirom na navalu, vjerojatno cemo dotamo uskoro. Iako tu uvijek moze naici neki fond sa prodajom…ali zato je kupnja uvijek tu, bar zasad

No pain no Game




mislio sam da se oslobadja novac malih investitora jer OMF-ovi kupuju, pitanje je koliko ce toga u druge dionice

Pa ne računam osobno previše na novce malih investitora. I samim time što su držali ht ovoliko dugo pa ga sad prodaju govori nešta o takvim ulagačima, rijetko ko će se kockat s tim novcem. Il će ga stavit na štednju il ide na neku potrošnju, al vrlo teško u ostale dionice, pogotovo da ih pri tom dignu. Usotalom, sve je to malen novac. Pravi pokretači tržišta su fondovi, a njima se ne da kupovat sve i svašta. Zicer je zicer.
[/quote]

Uopće se ne slažem s tobom frajeru. I sam sam vlasnik 447 dionica HT-a kupljenih na IPO-u i vjerovao ti meni ili ne, još uvijek ih držim. Ali sam doista jaaako blizu odluci da ih ovih dana prodam i uletim u druge dionice gdje je mogućnost perspektivnijeg rasta veća. Napominjem da mi je HT 20,81 % dioničkog portfelja. Dakle, ne računajući nešto casha s kojima raspolažem.
[/quote]

Ne razumiješ očito. Ht il držiš il ne držiš. Nema između, nema trejdanja ovom dionicom i očekivanja nekakve zarade, ne možeš bit tolko dobar. A da ćeš vjerojatno izgubit te pare ako sad prodaš ht i uložiš u nešta drugo ti je ravno koeficijentu 1,10. Pa sad računaj.

never surrender

cestitam kolega, vi sa svojim portfeljom od 80-90k eura vec mozete pomicati cijene u svojem smjeru na nekim dionicama..

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

Uostalom ne vidim razlog da sad mjenjaš strategiju ulaganja u dionice. Kao šta vidiš, ulažući u ht nisi praktički ništa izgubio zadnjih 1,5-2 godine, a na 80 posto portfelja vrlo vjerojatno jesi i to dosta. Sad riskiraš i s tih 20 posto "sigurnog" novca u ht-u. Tipujem da će ti ti novci u tom slučaju u dogledno vrijeme završit kao i ostatak portfelja. Dakle koeficijent 1,10.

never surrender





mislio sam da se oslobadja novac malih investitora jer OMF-ovi kupuju, pitanje je koliko ce toga u druge dionice

Pa ne računam osobno previše na novce malih investitora. I samim time što su držali ht ovoliko dugo pa ga sad prodaju govori nešta o takvim ulagačima, rijetko ko će se kockat s tim novcem. Il će ga stavit na štednju il ide na neku potrošnju, al vrlo teško u ostale dionice, pogotovo da ih pri tom dignu. Usotalom, sve je to malen novac. Pravi pokretači tržišta su fondovi, a njima se ne da kupovat sve i svašta. Zicer je zicer.
[/quote]

Uopće se ne slažem s tobom frajeru. I sam sam vlasnik 447 dionica HT-a kupljenih na IPO-u i vjerovao ti meni ili ne, još uvijek ih držim. Ali sam doista jaaako blizu odluci da ih ovih dana prodam i uletim u druge dionice gdje je mogućnost perspektivnijeg rasta veća. Napominjem da mi je HT 20,81 % dioničkog portfelja. Dakle, ne računajući nešto casha s kojima raspolažem.
[/quote]

Ne razumiješ očito. Ht il držiš il ne držiš. Nema između, nema trejdanja ovom dionicom i očekivanja nekakve zarade, ne možeš bit tolko dobar. A da ćeš vjerojatno izgubit te pare ako sad prodaš ht i uložiš u nešta drugo ti je ravno koeficijentu 1,10. Pa sad računaj.
[/quote]

Slažem se, dobro zboriš [sealed]

zakaj ovo sad raste odjared

Postanite Eu-robovi

New Report

Close