HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,25
7.192
204
35,20
35,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Postavit ću vam jedno jednostvano pitanje. Još uvijek sam dosta veliki laik što se tiče burze, pa bih volio da odgovor bude što jednostavniji, da mogu shvatiti. Zašto je dionica ht-a toliko inertna? Npr. kada sve ostale dionice skaču po 3,4,5%, ona raste jako slabo, ali isto tako kada ostale dionice jako padaju, ona slabo i pada. Zanima kada bi moglo doći do značajnijih promjena vrijenosti ht-ove dionice.



kupnja dionica ce ici ako ce biti potreba uskladjivanja da dividenda u 2010 (za 2009) iznosi 30.50kn po dionici da se kreira rast/trend da svak godine isplacuju malo vecu dividendu od prethodne.


Vipy onda će biti potrebno da HT potrga neke od kupljenih dionica zar ne?Samim poništavanjem dionica kompanija HT ništa specijalno ne dobiva niti gubi ali malim ulagačima čini medvjeđu uslugu podiže EPS (premda se prihodi i dobit mogu smanjivati) samim tim bi i cijena trebala rasti a što je još važnije podigli bi i dividendu.
Sad je samo pitanje da li će HT izaći u susret svim dioničarima ili će gledati svoja posla.Za nas je olakotna okolnst što se Mudrinić uvaljao u dionice HT sa par milja kuna pa bi on mogao čuvati i svoje privatne interese.

[/quote]
When a company reduces the amount of shares outstanding, each of your shares becomes more valuable and represents a greater percentage of equity in the company.

If a shareholder-friendly management such as this one is kept in place, it is possible that someday there may only be 5 shares of the company, each worth one million dollars. When putting together your portfolio, you should seek out businesses that engage in these sort of pro-shareholder practices and hold on to them as long as the fundamentals remain sound. One of the best examples is the Washington Post, which was at one time only $5 to $10 a share. It has traded as high as $650 in recent months. That is long term value

share repurchase je "dobar" dokle god ne kupuju dionicu iznad njezine fundamentalne vrijednosti. Onaj ko se imalo razumije u procjenu vriednosti, zna kolika je vrijednost HTa

Even though buybacks can be huge sources of long-term profit for investors, they are actually harmful if a company pays more for its stock than it is worth. In an overpriced market, it would be foolish for management to purchase equity at all [even in itself].Instead, the company should put the money into assets that can be easily converted back into cash. This way, when the market swung the other way and is trading below its true value, shares of the company can be bought back up at a discount – giving shareholders maximum benefit.

ring a bell [shocked]

Remember, "even the best investment in the world isn’t a good investment if you pay too much for it".

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Postavit ću vam jedno jednostvano pitanje. Još uvijek sam dosta veliki laik što se tiče burze, pa bih volio da odgovor bude što jednostavniji, da mogu shvatiti. Zašto je dionica ht-a toliko inertna? Npr. kada sve ostale dionice skaču po 3,4,5%, ona raste jako slabo, ali isto tako kada ostale dionice jako padaju, ona slabo i pada. Zanima kada bi moglo doći do značajnijih promjena vrijenosti ht-ove dionice.

Jedan razlog je što je to najlikvidnija dionica na ZSE, pa je potrebno i veća količina novca za veći skok, a i sama kompanija je u nekakvoj recimo "mature" fazi, te nema velike neizvjesnosti oko budućih prihoda (uglavnom se očekuje stagnacija ili blagi pad prihoda), a može se reći da su telekomunikacije defanzivni sektor tj. nisu cikličke prirode kao npr građevina i brodari (IGH i ATPL).

Obožavam našu burzu. Najlikvidnija dionica na burzi ima u posljednjih 6 mj. oscilacije od +10% tjedno, a mi ju svi (skupa zajedno sa mnom) smatramo inertnom… Kako i ne bi kad ostale naše najlikvidnije dionice u 6mj. najnormalnije imaju raspon trgovanja veći od 100%. Raj za trejdere… 🙂

Izvor grafa: http://www.investa.hr

Količina na prodaji se konstantno smanjuje a posljednjih dana rapidno pada. Tako da brži rast cijene ne treba biti iznenađenje.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Vaš link

evo nešto o planovima (staro nekoliko mjeseci)

kakve su ovo igre?

Top bid CIJENA KOLIČINA
227,50 81
227,40 200
227,30 300
227,25 1,531
227,05 544
227,04 205
227,03 408
226,88 112
226,66 200
226,04 200

Top ask CIJENA KOLIČINA
227,90 8
228,00 558
228,50 63
228,87 85
228,88 1,531
228,90 63

Strogo kontrolirane,samo se preslažu unadogled

Transakcija u 10:44:13 16.541 komad po 228,02 kn, ukupno 3,77 milijuna kn… Tko bi ovo mogao biti?

Ja sam! [lol]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Ja sam! [lol]

oprosti nisam dobro cuo
halo????????ko je??????
okreni nulu da te bolje cujem
predstavi se imenom i prezimenom
pofuk

u 14 i 20

20.995 komada po 227 kuna.
opasno preslagivanje ili mudri bježi.

lol

New Report

Close