HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Opet jedan od onih dana [undecid] IGHu propao posao stoljeća zajedno sa investicijom u terene a lete gore 5%. Mi ni na nuli – sva sreća uskoro će mi godišnji da ne gledam ovu jad i bijedu.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/posljedice-trosarina-mobilno-telefoniranje-poskupljuje-6%25,51919.html

Raiffeisen mirovinac je 21. 07. kupio novih 14.805 dionica HT-a, a 22. 07. još 20.000 dionica HT-a od 60.054 ukupno protrgovane dionice (58%). Ako on prestane kupovati cijena dionice će znatno pasti. Barem privremeno.

Super su mi ti mirovinci. Lijepo sam im prodao iznad 230 i sad fino opet skupljam. Pravi su maheri.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

30.07 izlaze rezultati,pa da vidimo ko će pasti….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


30.07 izlaze rezultati,pa da vidimo ko će pasti….

Ne znamo tko će sutra pasti, ali znamo tko pada jučer i danas. Nažalost. Izgleda da je Raifeisen mirovinac ili prestao kupovati HT ili znatno smanjio količine. Znat ćemo za par dana.

A zasto bi drztali branu i kupovali po 230 kad mogu i po 222 kn?

Pa oni ne bi trebali biti igraci od danas do sutra vec na malo duze staze.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Super su mi ti mirovinci. Lijepo sam im prodao iznad 230 i sad fino opet skupljam. Pravi su maheri.

I ja ih s jedne strane obožavam jer im se da lijepo uvaljati, ali mi nije drago što su to ipak sve naši novci, nekakvo racionalnije ponašanje bi ipak bilo primjerenije.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Evo rezultata za 1H…

Kolega Miro hvala za tako brzo postano izvješće. Onoliko koliko sam stigao proučiti (a mislim da je dovoljno) smatram da je HT ostvario jako dobre poslovne rezultate. Za mene osobno i iznad očekivanja. Naravno s obzirom na situaciju u gospodarstvu. Jer u današnje vrijeme ostati na gotovo istim financijskim pokazateljima kao u isto vrijeme prošle godine je uspjeh.

U narednom periodu će doći do pogoršanja pokazatelja najviše zahvaljujući nesposobnjakovićima (da ne upotrijebim teži izraz) koji vode ovu državu. Ali nadam se da to neće biti značajnije. Turistička sezona je znatno bolja negoli se očekivalo (bit će dosta roaminga) tako da s te strane ne očekujem bitnije smanjenje prihoda. A trošarina koju planiraju uvesti će ipak neminovno umanjiti dobit jer se neće moći sav trošak prebaciti na krajnjeg korisnika.

U ovoj godini kao najveću opasnost za HT vidim otežanu naplatu potraživanja. Ako se to uspije izbjeći u većoj mjeri nemam straha za vrijednost kompanije. Smanjenje prihoda od veleprodaje koje je očito uopće ne mora biti loše jer je to segment koji je najteže naplativ. Da zaključim: osobno sam jako zadovoljan polugodišnjim izvješćem.

MOU -14%, ARPU -13%, promet minutama u T-comu -9%, drugo sve OK
svaka cast, stabilan biznis

nazalost Q3 ce bit puno losiji, a moguce i Q4

rijeka: ‘turisticka sezona je znatno bolja negoli se ocekivalo’??? Otkud ti podaci? Ili to ovako odokativno?

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

Pad dobiti HT-a

Prema financijskom izvješću za prvih šest mjeseci HT je povećao prihode za 0,7 posto na 4,208 milijarde kuna. Dobit prije kamata, oporezivanja i amortizacije (EBITDA) blago pala za 0,5% na 1,923 milijarde kuna, no istodobno je marža EBITDA ostala je snažna na 45,7%.

New Report

Close