HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 05:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,96
35.981
1,201
29,90
30,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

evo, doista ne izdržavam ovo ne poslati…
crobi u padu=crobi u rastu.
obratite pažnju na građevinare, i naravno, na HT

žalosno

E moji dioničari…
Prvo ste plačali 265 kuna za dionicu HT-a (a mogli su vam je prodati i za 320 koliko se sječam) i to vam nije bilo puno.Sada je prodajete po 220 i već pušite 45kn po dionici.
Tu su vam zdimili već dobar dio novaca…
E sad kad se fondovi debelo nakrcaju i u dogovoru sa trezorom dignu cjenu na cca 280-300 kn onda bude opet bilo blejanja…
Opet budete kupovali po višim cjenama.
I opet će vam ga zavaljati po drudi puta…
E moji dioničari…


E moji dioničari…
Prvo ste plačali 265 kuna za dionicu HT-a (a mogli su vam je prodati i za 320 koliko se sječam) i to vam nije bilo puno.Sada je prodajete po 220 i već pušite 45kn po dionici.
Tu su vam zdimili već dobar dio novaca…
E sad kad se fondovi debelo nakrcaju i u dogovoru sa trezorom dignu cjenu na cca 280-300 kn onda bude opet bilo blejanja…
Opet budete kupovali po višim cjenama.
I opet će vam ga zavaljati po drudi puta…
E moji dioničari…

kad Ht bude 280-300 kn THNK ce biti 4.500 kn,ULPL,20000 kn.
zaradit cu na njima 200% dok cu na HT ako sam ga kupijo po 205 kn zaraditi niti 90%.
Dionicar sam Ht al nek ide u qurac [angry]

P.S.Jeste primjetili kad burza pada i Ht prati pad po 2%,a kad raste raste pisljivih 0.20%

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Slažem se sa tobom ako si ga kupio na 205kn,možeš ga i prodati jer nisi ništa ispušio.Al nisu mi jasni oni sa 63 i 69 komada (a gledajući današnje trgovanje nije ih baš mali broj) koji su kupovali na IPO-u.Ok dividenda je pokrila da ne izađeš u minusu,al sad prodavati kada je izgledno da se tržište oporavlja…hm..
P.S.
Ne boj se za mene,pun sam ULPL-a ko šipak…al 20000 da nisi malo pretjerao?

atpl i ht su po meni daleko najbolje dionice na zse,a ujedno su i najlikvidnije,što potvđuje njihovu kvalitetu..ht je dugoročna blue chip diuonica,i ona se ne prati svaki dan,nego jednom mjesečno..to je defenzivna dionica koja garantira sigurnost..atpl je ciklička dionica sklona jakim oscilacijama,ovisno o kretanju jako volatilnog bdi-a…svatko može da bira-sigurnost ili rizik,ja sam odabrao i jedno i drugo,i to u omjeru sigurnost 70%,rizik 30%..to je za mene idealan portfelj…nije za zanemariti da obe dionice isplaćuju dividendu od cca 10% tekuće cijene,pa i više…

Meni nikako nije jasno kako na ovoj dionici mali non-stop napadaju bid,
valjda paničare da će bida na HT-u odjednom nestati [lol] [lol]

Da nije tako bili bi na 400, ali to su zakonitosti burze !!!

Stvarno su neki ulagači potpuno nesavjesni prema vlastitom nofcu [wink]
Dok tako bude i ja ću trpati na bidu [pray]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Meni nikako nije jasno kako na ovoj dionici mali non-stop napadaju bid,
valjda paničare da će bida na HT-u odjednom nestati [lol] [lol]

Da nije tako bili bi na 400, ali to su zakonitosti burze !!!

Stvarno su neki ulagači potpuno nesavjesni prema vlastitom nofcu [wink]
Dok tako bude i ja ću trpati na bidu [pray]


to nisu ulagači-to su građani-300 000 njih,koji su kupovali,a i da nisu znali šta kupuju,sada ,ili im treba lova za nešto,ili prelaze u cikličke dionice,gdje je veći rast..još neko vrijeme će ht biti pod pritiskom istih,i zato nema razloga kupcima dizati cijenu,jer se ne žuri ovima na bidu,nego ovima na asku..stvar je potpuno jasna–ako je na ipo-u dionica prodavana 30% ispod svoje realne vrijednosti,i ako je u ove dvi godine ht zaradio još 6-7 milijardi kuna..znači da je realna cijena ht-a negdje oko 350,00 kuna..kad tu nadodamo da znamo da će tezor maknuti 10% dionica,i da je ht najjeftiniji telekom u europi po fundamentima,onda za mene tu nema priče..a ni meni se ne žuri…..kome se žuri,neka izlazi,ja mogu samo ulaziti…



Meni nikako nije jasno kako na ovoj dionici mali non-stop napadaju bid,
valjda paničare da će bida na HT-u odjednom nestati [lol] [lol]

Da nije tako bili bi na 400, ali to su zakonitosti burze !!!

Stvarno su neki ulagači potpuno nesavjesni prema vlastitom nofcu [wink]
Dok tako bude i ja ću trpati na bidu [pray]


to nisu ulagači-to su građani-300 000 njih,koji su kupovali,a i da nisu znali šta kupuju,sada ,ili im treba lova za nešto,ili prelaze u cikličke dionice,gdje je veći rast..još neko vrijeme će ht biti pod pritiskom istih,i zato nema razloga kupcima dizati cijenu,jer se ne žuri ovima na bidu,nego ovima na asku..stvar je potpuno jasna–ako je na ipo-u dionica prodavana 30% ispod svoje realne vrijednosti,i ako je u ove dvi godine ht zaradio još 6-7 milijardi kuna..znači da je realna cijena ht-a negdje oko 350,00 kuna..kad tu nadodamo da znamo da će tezor maknuti 10% dionica,i da je ht najjeftiniji telekom u europi po fundamentima,onda za mene tu nema priče..a ni meni se ne žuri…..kome se žuri,neka izlazi,ja mogu samo ulaziti…
[/quote]

Slažem se osim s realnom vrijednošću 350 kn. Po meni je to 400 kn i više po dionici, treba
uvećati budući postotak dobiti na ime rezanja managerskih ugovora, stapanja poslovanja tvrtki,
te ulaganja u širokopojasnu mrežu i slično [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


ako je u ove dvi godine ht zaradio još 6-7 milijardi kuna..

koliko je zaradio u prvoj od te dvije godine, koliko u drugoj? Meni zbroj nikako ne ispada baš toliki 🙂

ako je u ove dvi godine ht zaradio još 6-7 milijardi kuna.. znači da je realna cijena ht-a negdje oko 350,00 kuna..

slažem se sa brojkom ali mi nije jasan tvoj postupak, zašto zbrajaš zaradu sa starom realnom vrijednošću, zar je HT svu neto dobit zarađenu u dvije godine zadržao?
Ja sam mislio da je ovdje bilo nekih dividendi.


kad tu nadodamo da znamo da će tezor maknuti 10% dionica

pohvalno.


,i da je ht najjeftiniji telekom u europi po fundamentima,onda za mene tu nema priče.

jeftiniji od sviju osim DT-a [lol] koji ide ispod P/S = 1 za razliku od HT-a koji je na 2.

.a ni meni se ne žuri…..kome se žuri,neka izlazi,ja mogu samo ulaziti…

slažem se, nema razloga izlaziti ispod 350-400 kn. Ni meni se nije žurilo, ja sam mislio ovdje biti godinama, ali prebrzo nakon IPO-a cijena je dodirnula po meni procijenjenu realnu vrijednost, pa sam morao svoje prodati.
Kasnije sam planirao ponovno kupiti ispod 200 kn, ali nisam uspio, uvijek se našla neka bolja prilika.
Oni koji sada imaju HT sa ulazom ispod 300-injak kn, sigurno da im je najpametnije čekati ponovno da dođe na nekih 400 kn, i tada se može razmišljati o prodaji… ako se baš misli prodavati…


Slažem se sa tobom ako si ga kupio na 205kn,možeš ga i prodati jer nisi ništa ispušio.Al nisu mi jasni oni sa 63 i 69 komada (a gledajući današnje trgovanje nije ih baš mali broj) koji su kupovali na IPO-u.Ok dividenda je pokrila da ne izađeš u minusu,al sad prodavati kada je izgledno da se tržište oporavlja…hm..
P.S.
Ne boj se za mene,pun sam ULPL-a ko šipak…al 20000 da nisi malo pretjerao?

Šta se čudiš liku koji ima 63. Da je mislio imao bi bar 69.
Ja sam ostao zaprepašten koliko je takvih.
Ne će ljudu 10% poklon dionica, e šta će tek napraviti u nastavku svog dioničarstva …

who dares, wins

HT svi po meni precijenjuju i postavljaju mu vrijednost na nekih 350 ili 400 kuna što po meni nije realno. Kad se gleda budućnost HT-a treba obratiti pažnju na nekoliko činjenica koje mogu utjecati na budućnost HT-a:

– HT se neće širiti u regiju (osim HT Mostar koji pokriva hrvatsko stanovništvo u BiH)
– HT gradi optičku infrastrukturu ne iz cilja povećanja prihoda već iz razloga zadržavanja trenutnih jer je razvoj novih usluga dostigao vrhunac na bakru i nema puno više mogućnosti za rast
– HT-u će kad tad biti priznato vlasništvo nad DTK – ta činjenica se može pozitivno odraziti na bilancu, ali ne i na RDIG
– potrošnja za telekomunikacijske usluge u odnosu na BDP u usporedbi sa je nešto veća u RH i tu možemo očekivati smanjivanje, ali zbog rasta BDP-a se to ne bi smjelo osjetiti
– konkurencija T-mobile/ Vip / Tele 2 je uglavnom postavljena u neke okvire koji se neće značajno mijenjati
– T-com praktično nema konkurenciju niti će je u skorije vrijeme imati
– smanjivanje broja managera će donijeti neku uštedu na razini 10-15 milaj kuna godišnje
– smanjivanje broja radnika smanjuje OPEX za plaće, ali povećava OPEX za druge izvođače (tu se već vidi iz nekoliko zadnjih GFI da se trošak samo seli iz točke A u točku B

Ja HT vidim kao kompaniju koja unutar RH nema prostora za rast dobiti u slijedećih nekoliko godina, ali očekujem isto tako zadržavanje dobiti na postojećoj razini, a ako i dođe do pada to će biti na razinu dobiti od cca 25 kuna po dionici

Iz tih razloga, realna vrijednost dionice HT-R-A isključivo ovisi koliku dividendu će isplaćivati svojim dioničarima, a ona će biti na razini 30 kuna godišnje (ako bude falilo dobiti, koristit će se zadržana dobit).

Ja ne bih preporučio kupnju iznad 300 kuna po dionici jer DY od 10% je ono što bi po meni bio minimum sve dok HR država ne bude u stanju stvarati suficit.

Ako ikada RH bude država koja se ne treba zaduživati, već može otplaćivati svoj dug i smanjivati vansji dug, a HT bude jednako profitabilan, onda će biti zanimljiv i sa DY od recimo 7% što bi značilo cijenu na razini od 400 kuna.

Dobro kolige zar Vi nevidite da ovaj Ht pada , očekivao sam da će rasti dok druge budu u korekciji obzirom da su napravile dosta snažan rast al nije se dogodilo ,

Znači u padu ih slijedi ko vjeran pas , a u rastu nikako ….

Ovo bi moglo rast onog momenta kad MFovi budu morali polagat račune nekom pa da ga kao malo ušminkaju ..negdje u 12 mjesecu , ….

smanjuje se minus.......

New Report

Close