HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 19:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,00
371.727
12,392
29,90
30,20
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zapravo je ulaz onih koji nisu registirali dionice prvih godinu dana negdje oko 240 kn zbog bonus dionica.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


allo ekipa! kad je isplata dividende? hvala

16.05.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

"Dividenda će se isplatiti dioničarima koji će biti na dan sjednice Glavne Skupštine tj. 21. travnja 2009. godine evidentirani u Depozitoriju Središnje depozitarne agencije, umanjena za iznos ranije isplaćenog predujma na ime dividende. Tražbina za isplatu dividende dospijeva na dan 19. svibnja 2009. godine."

Pitanje: Da li bi sutrašnjom kupovinom (petak 17.04) dionica, kupljeni dio ulazio u isplatu drugog dijela dividende?


"Dividenda će se isplatiti dioničarima koji će biti na dan sjednice Glavne Skupštine tj. 21. travnja 2009. godine evidentirani u Depozitoriju Središnje depozitarne agencije, umanjena za iznos ranije isplaćenog predujma na ime dividende. Tražbina za isplatu dividende dospijeva na dan 19. svibnja 2009. godine."

Pitanje: Da li bi sutrašnjom kupovinom (petak 17.04) dionica, kupljeni dio ulazio u isplatu drugog dijela dividende?

Samo ako kupiš od mene , evo dogovorimo po 219,33 kn …
na PM i broj komada …da nevide ostali pa te preduhitre …i poklope me prije tebe … [wink]

smanjuje se minus.......

pa da nije bilo prekrcaja na brodare,cijena bi bila cca 228-230..ali to ne mijenja bit svega,idući tjedan vidim ht na 215 kuna..meni je 50% atpl a 50% ht i takav portfelj mi se definitivno jako sviđa,i neću ga mijenjati neko vrijeme….sreća što sam se ukrcao na brod prije 10-ak dana…


bogme čudni su putevi gospodnji–opet netko baca dragulje u blato–ali rekao je kostolany–šta bi burza bila bez budala-pa to onda ne bi bila burza…i dalje mislim da će završiti dan na 222,00 jer sve ispod toga se itekako isplati uzeti..

bravo


"Dividenda će se isplatiti dioničarima koji će biti na dan sjednice Glavne Skupštine tj. 21. travnja 2009. godine evidentirani u Depozitoriju Središnje depozitarne agencije, umanjena za iznos ranije isplaćenog predujma na ime dividende. Tražbina za isplatu dividende dospijeva na dan 19. svibnja 2009. godine."

Pitanje: Da li bi sutrašnjom kupovinom (petak 17.04) dionica, kupljeni dio ulazio u isplatu drugog dijela dividende?

šta ima u toj dividendi, osim što je morate cekati još mjesec dana?????
odgovor ces dobiti sutra u 10:00…..a onda u šoping

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................



"Dividenda će se isplatiti dioničarima koji će biti na dan sjednice Glavne Skupštine tj. 21. travnja 2009. godine evidentirani u Depozitoriju Središnje depozitarne agencije, umanjena za iznos ranije isplaćenog predujma na ime dividende. Tražbina za isplatu dividende dospijeva na dan 19. svibnja 2009. godine."

Pitanje: Da li bi sutrašnjom kupovinom (petak 17.04) dionica, kupljeni dio ulazio u isplatu drugog dijela dividende?

Samo ako kupiš od mene , evo dogovorimo po 219,33 kn …
na PM i broj komada …da nevide ostali pa te preduhitre …i poklope me prije tebe … [wink]
[/quote]

ja bih kupio od tebe, ali mogu platiti tek za godinu dana. dam ti bankovnu kamatu na oroku.


pa da nije bilo prekrcaja na brodare,cijena bi bila cca 228-230..ali to ne mijenja bit svega,idući tjedan vidim ht na 215 kuna..meni je 50% atpl a 50% ht i takav portfelj mi se definitivno jako sviđa,i neću ga mijenjati neko vrijeme….sreća što sam se ukrcao na brod prije 10-ak dana…

dobro si diversificirao, ziheraški. no, imaj na umu da je ht dionica niske bete/amplitude. atlantska dionica je hebačka bonvivanska dionica na kojoj se može dobro zaraditi, ali iziskuje napora.
pobjegao si iz luke ploče?


pa da nije bilo prekrcaja na brodare,cijena bi bila cca 228-230..ali to ne mijenja bit svega,idući tjedan vidim ht na 215 kuna..meni je 50% atpl a 50% ht i takav portfelj mi se definitivno jako sviđa,i neću ga mijenjati neko vrijeme….sreća što sam se ukrcao na brod prije 10-ak dana…

dobro si diversificirao, ziheraški. no, imaj na umu da je ht dionica niske bete/amplitude. atlantska dionica je hebačka bonvivanska dionica na kojoj se može dobro zaraditi, ali iziskuje napora.
pobjegao si iz luke ploče?


zanimljivo je da se prošli dividenda day cijena dionice tržila oko 225-227 kn dokle je dividenda iznosila 13kn a sad kad se cijela burza stabilizirala i dividenda je 17kn po dionici trenutna cijena je 221 kn…
čudno…bas si ne mogu to objasniti….Očekivao sam HT na 230kn minimalno…

cini mi se da je odgovor vrlo jednostavan.
prije isplate prvog dijela dividende znalo se da ce se uskoro isplatiti i drugi dio, dakle ukupno gotovo 30 kuna.
ako se isplatio prvi dio dividente onda je ostao SAMO jos drugi dio za isplatu.

mnogi sanjaju o zivotu na pustom otoku. nazalost momci, ja tamo zivim.

Ne mogu izdržati pa moram…
Npr. Uzmete stambeni kredit po trenutno kamatnoj stopi od (prosiječnih) 6,5%. Npr 200.000,00 Kn. Za iznos kredita kupite dionice HT-a. Kredit ste digli na 30 (uobičajenih hrvatskih godina). Ako ste kupili 1.000 ili 900 (ovisno o cijeni) dionica HT-a sa dividendom od 30,00 kn po dionici što mislite dokle će se ova računica moći održati? Da ne bude baš previše jednostavno izračun ostavljam Vama.

New Report

Close