HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.06.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,88
87.704
2,935
29,80
30,00
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

zlatno pravilo zadnjih tri godine glasi: pred dividendu kada krene kako globalni tako i tuzemni pad svi bježe natrag u ht. pad je počeo, a sad ćemo se i mi malo osladiti. [wink]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

a ove godine je globalni pad povukao i HT. [lol]
Još je 5 dana do Ddana, mislim da bi se vrlo brzo trend trebao ponovo okrenuti prema gore, 17,5 kn bi dobro došlo svima.

sutra je novi dan.


a ove godine je globalni pad povukao i HT. [lol]
Još je 5 dana do Ddana, mislim da bi se vrlo brzo trend trebao ponovo okrenuti prema gore, 17,5 kn bi dobro došlo svima.

16.04.2009




neka objektivna cijena bi trebala biti:u ovim uvjetima

30 kuna dividenda X multiplikator ( fer ) 12 = 360 kunića!!!!

to bi značilo da svjetska zbivanja, a i domaća, uopće ne tangiraju HT, da je po tvojem 205 granica bogom valjda dana. stari drukeru sad si stvarno pretjerao s ovakvim elementarnim nepoznavanjem TK

objektivnija cijena – 205 (prije navale) + 17 (dividenda)=222 kn.
živi bili.
[/quote]

[/quote]

i stari druker koji TK ne poznaje iz temelja je u ovom slučaju bio optimist, pa si doista u pravu kad navodiš da pojma nemam.
ova bajanja koliko vrijedi ht su spike tipa "imam, dakle vrijedim".
ništa ne vrijedi ni lipe više nego što se može dobiti za to.
tek toliko.
likvidnost ubijena. ht je dionica za penziće i ziheraše. najtoplije preporučam kupnju dionica ht
nakon 16.4. i zaboravak na istu u duljem periodu.
dionica je sjajna za one koji sada ulaze u TK. dividende će biti uvijek, dionica neće drastičnije padati i kretat će se sa relativno malim amplitudama (nizak beta/velika likvidnost), a za koju godinu ćete moći dignuti čak i veću sumu nego što ste platili 17.4.09. a kamat…ovaj…dividendu ćete uredno dobivat.
eto, budući da sam potpuno pogriješio u kretanju ht na dane oko dividende, sjajna prilika je da krenete mimo ovog savjeta i zaradite.
ima još par dana, možda i bukne dionica! iskreno, volio bih jako, jer ga imam i previše.

s obzirom na pad indeksa u SAD i EU, pretpostavljam da je HT dostigao prije nekoliko dana svoj preddividendni maksimum.

Nažalost, očekujem pad na razinu 210-215 kuna, a nakn dday i pad ispod 200 kuna. Ako će se trezor uključiti, imati će priliku kupovati i vjerojatno će braniti granicu od 200 kuna.

Osim ako ne postoji kakav dogovor sa vladom RH da se otkupe njihove dionice po nekoj cijeni tipa 230-250 kuna. Onda bi mogao trezor podići privremeno cijenu na tu razinu.


s obzirom na pad indeksa u SAD i EU, pretpostavljam da je HT dostigao prije nekoliko dana svoj preddividendni maksimum.

Nažalost, očekujem pad na razinu 210-215 kuna, a nakn dday i pad ispod 200 kuna. Ako će se trezor uključiti, imati će priliku kupovati i vjerojatno će braniti granicu od 200 kuna.

Osim ako ne postoji kakav dogovor sa vladom RH da se otkupe njihove dionice po nekoj cijeni tipa 230-250 kuna. Onda bi mogao trezor podići privremeno cijenu na tu razinu.

ne znam zašto se svi na trezor oslanjaju. neće trezor kupovati po ovim cijenama ni dizati cijenu da bi pomogla istovar špekulantima. trezor nalijeće tek ako baš nezgodno zvekne.
past će ht, na žalost…
cijena je uključila obije dividende :-((( i u pravu si oko predviđanja cijene. nadam se da si u krivu, a i ja s tobom.
a svjetska kretanja i ostale trice i kučine mačku o rep.

Tamo negdje prije prvog dana d prodano je oko 150000 dionica u jednom danu (urnebesan promet, 30ak milja). Pa dobro, zar 12 kuna dividende može uskovitlati toliku prašinu? Recimo, 29 kn da…
A pazi foru: sa 228 pala je na 205 kn nakon d dana, što je po mom optimističnom mišljenju i cijena nakon drugog dana d, koji uključuje obije dividende, a realno, pada ispod 200.
trezor teško da će utrčavati.

ma ja ne računam na trezor, ova odluka o kupovini trezora je po meni čisto psihološka.

eventualno, ako postoji neki deal sa vladom ili bf-om o kupnji dionica

ja sam radije za izvanrednu dividendu nego za otkup vlastitih dionica (ne očekujem je u ovoj godini, ali kad tad ona će biti isplaćena)

GENIJALCI,
NAMA DUGOROČNIM ULAGAČIMAU HT ODGOVARA PAD DIONICE.
NO VIDM DA EKIPA TO NE KUŽI.
KADA TREZOR KRENE PO ONIH 10% KOJE ĆE PONIŠTITI I TAKO POVEĆATI NOMINALNU VRIJEDNOST DIONICA, ŠTA JE BOLJE?
JE LI BOLJE DA SA JEDNE STRANE KUPUJE FUL JEFTINO I TAKO SAČUVA NAŠ NOVAC ZA IDUĆI DOKUP DIONICA, A MOŽE NAM TAJ NOVAC PODIJELITI I KROZ DIVIDENDU ILI JE PO VAMA BOLJE DA SA DRUGE STRANE KUPUJE PO PUNO VEĆOJ CIJENI I TAKO POTROŠI VIŠE LOVE NA DIONICE UZ OPASNOST DA IM DIONICA OPET ROKNE NISKO.

AJDE SKULIRAJTE SE I KUPUJTE HT, JER HT JE ZAKON!

DOLE CIJENA, DOLE!!!!

EJ, SA DIVIDENDOM ĆEMO MOĆI DOKUPITI VIŠE DIONICA AKO CIJENA BUDE NIŽA.

Tko kaže da u slijedećim danima se neće okrenuti indeksi u USD i EU u pozitivu, s obzirom na predhodno razdoblje pet dana smo u plusu pet u minusu tako da tu nema više pravila, a što se tiče HT-a sve ovisi o trezoru nakon 21.4.2009.nakon odluke o mogućnosti kupovanja vlastitih dionica i mogćnosti isplate izvanredne dividende.

trezor će dignuti cijenu-to je po meni neka logika..možda simbolično digne cijenu na 265,00 kuna..zavisi od psihologije mase,ali ispod 210,00 nema šanse..pamet u glavu,i to je to..

Što mislite zašto Buffetov način ulaganja i danas nije previše popularan? Zašto se njegov način ulaganja nije proučavao u raznim financijskim školama sve dok forbes nije objavio da je čovjek jedan od najbogatijih ljudi svijeta? Ni jedan uspjeh nije jednostavan, sigurno nije lagano pratiti strašne rastove drugih dionica dok držiš dionicu u koju vjeruješ a trenutno ne samo da ne donosi trenutnu dobit nego možda i bilježiš gubitke. Pročitavši x puta inteligentnog investitora uvidio sam da se ovakvi slučajevi ponavljaju svuda u svijetu. Uvijek je više onih koje teže kupovanju sad ove ili one dionice koja je trenutno popularna i nadaju se brzom dobitku. Nazovimo ih špekulanti iako to u stvari nisu, oni su samo naivni, a u ogromnoj većini slučajeva bilježe gubitke. Bez ikakve dileme mogu ustvrditi da je HT jedina likvidna dionica koja je od trenutka IPO-a do danas zabilježila dobit (uračunavši dividendu). Što će biti sutra to nitko ne zna ali ono što je sigurno su fundamenti određene tvrtke. U današnje vrijeme biti pretežito u tvrtkama segmenta građevine ili brodarstva po meni je ludost (ili hrabrost) zbog zaduženosti odnosno neizvjesnosti određenih segmenata.

New Report

Close