HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.06.2024. u 19:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,23
62.616
2,071
29,80
30,50
0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jel se meni čini da je ispeglan onaj pad poradi prvog dijela dividende? [sealed]

PREPORUKE
Erste: Kupovati dionice HT-a i Ericsson NT-a!

Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Dionice koje analitičari Erste Grupe smatraju idealnima za ulagače u trenutačnim okolnostima nisu kapitalno intenzivne i karakterizira ih veliki kapacitet internog financiranja te stanje gotovine koje se odražava u negativnom stupnju zaduženosti.
Većina njih spada u tehnološki sektor, zdravstvo te naftu i plin. S hrvatskog tržišta preporučuju kupovinu dionica HT-a (ZSE:HT-R-A) i Ericssona Nikole Tesle (ZSE:ERNT-R-A). HT bi tako trebao ostvariti povrat na angažirani kapital (ROCE) od 28,7 posto, a Ericsson NT 22 posto u razdoblju do 2011.http://www.seebiz.eu/hr/burze/erste-kupovati-dionice-ht-a-i-ericsson-nt-a!,42076.html

jel to sell signal?

dobro, nije Stojić, ali preporuka analitičara je preporuka analitičara


jel to sell signal?

dobro, nije Stojić, ali preporuka analitičara je preporuka analitičara


jeb* ga valjda ni oni ne mogu sve fulat…

No pain no Game

VLADA POTVRDILA DA JE HT MOSTAR DALA T-HT-U ZAGREB I DEUTSCHE TELEKOMU!
09:15 / 03.04.2009.

Vla­da Fe­de­ra­ci­je BiH na če­lu sa Ne­dža­dom Bran­ko­vi­ćem de­fi­ni­ti­vno ne odus­ta­je od kri­mi­nal­nih po­te­za i šte­tnih odlu­ka ko­jim nas­to­ji HT Mos­tar po sva­ku ci­je­nu os­ta­vi­ti pod pu­nom kon­tro­lom T-HT Za­greb, odno­sno nje­go­vog ve­ćin­skog vla­sni­ka …

… De­ut­sche te­le­ko­ma!

Kri­li do­go­vor

Ta­ko je pri­je dva da­na, na prvoj Skup­šti­ni di­oni­ča­ra HT Mos­tar, usvo­jen no­vi Sta­tut kom­pa­ni­je ko­jim se, po­red os­ta­log, pri­zna­je pra­vo pre­če ku­pnje za­gre­ba­čkoj fir­mi, ko­ja u HT Mos­tar po­sje­du­je 39,101 pos­to vla­sniš­tva.

Ova sra­mna odlu­ka Skup­šti­ne u po­tpu­nos­ti je os­ta­la u sje­ni ko­na­čnog preo­bli­ko­va­nja mos­tar­skog te­le­ko­ma u di­oni­čko druš­tvo, što je za­kon­ska oba­ve­za još od 2002. go­di­ne, a što se de­si­lo tek na pre­kju­če­raš­njoj skup­šti­ni.

Stav­lja­njem mo­gu­ćnos­ti pre­če ku­pnje, u Sta­tut je pra­kti­čno pre­to­čen ra­ni­ji ne­za­ko­ni­ti spo­ra­zum ko­ji je sklo­pljen izme­đu ta­daš­njeg pre­mi­je­ra FBiH Ahme­ta Ha­dži­pa­ši­ća i pred­sje­dni­ka upra­ve T-HT Za­greb Ivi­ce Mu­dri­ni­ća ko­ji je ta­ko­đer ga­ran­ti­rao ovo pra­vo. Ovaj spo­ra­zum bio je stro­go ču­va­na taj­na du­že od dvi­je go­di­ne, jer ga Vla­da ni­ka­da ni­je že­lje­la pre­do­či­ti čak ni po­sla­ni­ci­ma Par­la­men­ta FBiH ko­ji su ga tra­ži­li.

Nje­gov sa­držaj ipak je obje­lo­da­njen ja­vnos­ti, za­hva­lju­ju­ći upra­vo "Sa­nu" pri­je ne­ko­li­ko mje­se­ci.

Me­đu­tim to ni­je spri­je­či­lo Vla­du da pu­tem svog pu­no­mo­ćni­ka na skup­šti­ni di­oni­ča­ra nje­gov sa­držaj ugra­di kao sas­ta­vni dio sta­tu­ta HT Mos­tar.

Ri­zah Sof­tić, pred­sje­dnik Udru­že­nja di­oni­ča­ra, akci­ona­ra i udjel­ni­ča­ra BiH, ko­ji je pri­sus­tvo­vao skup­šti­ni, ka­že za "San" da ono što je ura­đe­no sa Sta­tu­tom HT Mos­tar, osim što je ne­za­ko­ni­to pred­stav­lja i kla­si­čni apar­thejd.

U po­tpu­nos­ti su na­ime pre­krše­na pra­va ma­lih di­oni­ča­ra ko­ji ima­ju 5,565 pos­to di­oni­ca, ali i "Hrvat­skih po­šta Za­greb", vla­sni­ka 5,230 di­oni­ca jer im je usvo­je­nim Sta­tu­tom one­mo­gu­će­no da učes­tvu­ju u ra­du Nad­zor­nog odbo­ra.

Bran­ko­vić šu­ti

– U Sta­tu­tu je na­ve­de­no da će Nad&#173

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


PREPORUKE
Erste: Kupovati dionice HT-a i Ericsson NT-a!

Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Dionice koje analitičari Erste Grupe smatraju idealnima za ulagače u trenutačnim okolnostima nisu kapitalno intenzivne i karakterizira ih veliki kapacitet internog financiranja te stanje gotovine koje se odražava u negativnom stupnju zaduženosti.
Većina njih spada u tehnološki sektor, zdravstvo te naftu i plin. S hrvatskog tržišta preporučuju kupovinu dionica HT-a (ZSE:HT-R-A) i Ericssona Nikole Tesle (ZSE:ERNT-R-A). HT bi tako trebao ostvariti povrat na angažirani kapital (ROCE) od 28,7 posto, a Ericsson NT 22 posto u razdoblju do 2011.http://www.seebiz.eu/hr/burze/erste-kupovati-dionice-ht-a-i-ericsson-nt-a!,42076.html


daj zamisli dobrih duša u ovih erste analitičara. savjetuju nam gdje da uložimo jer po njima HT i ERNT će najviše rasti po izlasku iz krize… nije da se pravim pametan ali za ovakvu vijest i zaključak stvarno nemoraš biti previše pametan… pa kvragu većina dionica je podcjenjena bar 50% isključujući one koje je kriza pojela pa je i realno za očekivati da se dogodi vidljiv rast u samom izlasku iz tzv, krize.
ali kakogod ova vjest mi navlači smjeh na facu,

[lol]

Nauči gubiti ili odustani!!!

Mirovinci u zadnjih više od 2 tjedna nisu kupili niti jednu dionicu HT-a.

mnirovinci lovu dali Šukeru a kupuje Mudrinić, tako da će i pučanstvo nešto uščešariti!!!!






S obzirom na nove informacije to bi bilo za očekivati,a ako se to ostvari HT je dugoročno dobra dionica za portfelj.

pa kolega. ona je izvrsna defenzivna dionica i bez tih akvizicija…pa ona ima netto dobit kao svi građevinci zajedno..jednostavno samo se parkirati i ubirati dividendu i dobar si cca 25% godišnje…meni u ova šugava vremena i više nego li dobro..a siguran sam da će doći do eksplozije cijeme kako se bude 16.04.približavao..,nije ne moguće niti da ga dignu zadnji sat trgovanja 16.04 u neočekivane visine…a sad ako netko želi utrčati u napuhane( i to od grupe pojedinaca-forumasa) građevinare-sretno mu bilo ali ovdje je sreća zagarantirana,bez stresova i panike [thumbsup]
[/quote]
Mislim da se varate, nikakav zadnji sat nece biti dizanja. Uvijek velike pompe a na kraju nista. Po meni dividenda je upravo uracunata na ovim razinama od 225-230kn.
Ajde cujemo se 16.04 u 16.01, pa cemo vidjeti. Nadam se da grijesim…
Imam HT-e.
Stoji da je odlicna defanzivna dionica, kao i ADRS po meni…
[/quote]

šuti giga, ubit će te forumaši… diskretno sam napisao par postova iznad ovo što i ti pa se okomiše…
[/quote]
Ne brinem se jako. A vi kolega? Brinu vas jedinice? [lol]
Mene ne bas…evo nove prilike ya jedinice.
BTW Koliki je BVPS za Ht-e?
[/quote]

a kojih 150 kn je bvps. ispod toga neće, a nadam se ni blizu toga. trezor u kolima hitne pomoći dolazi u slučaju žešćeg zveknuća pa nije bad. naravno da me ne brinu jedinice, više me brine to što mislim da sam u pravu. interesantno, ali uvijek sam u pravu kad je meni na štetu (imam ht-a ko šipak koštica).
nekako pokušavam se voziti skačući iz vlaka u vlak, hvatajući uvijek bržeg, sigurnijeg i opremljenijeg, ali ht je definitivno krivi izbor za moj stil. nije dionica loša, dapače, sjajna je, ali za igrača drugog kalibra.


PREPORUKE
Erste: Kupovati dionice HT-a i Ericsson NT-a!

Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Dionice koje analitičari Erste Grupe smatraju idealnima za ulagače u trenutačnim okolnostima nisu kapitalno intenzivne i karakterizira ih veliki kapacitet internog financiranja te stanje gotovine koje se odražava u negativnom stupnju zaduženosti.
Većina njih spada u tehnološki sektor, zdravstvo te naftu i plin. S hrvatskog tržišta preporučuju kupovinu dionica HT-a (ZSE:HT-R-A) i Ericssona Nikole Tesle (ZSE:ERNT-R-A). HT bi tako trebao ostvariti povrat na angažirani kapital (ROCE) od 28,7 posto, a Ericsson NT 22 posto u razdoblju do 2011.http://www.seebiz.eu/hr/burze/erste-kupovati-dionice-ht-a-i-ericsson-nt-a!,42076.html

jel to oni preporučuju kupnju zato što se žele istovariti?


Mirovinci u zadnjih više od 2 tjedna nisu kupili niti jednu dionicu HT-a.

kraj mjeseca, pa tek sada sjedaju place i uplate…. [wink]


jel to oni preporučuju kupnju zato što se žele istovariti?

Legenda kaze da da…kontra njih i sve 5.
Sa kolikim P/Bv se vani trze slicne "usluzne djelatnosti"?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

New Report

Close