HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vjerojatno je već više puta napisano, ali molio bi odgovor: Kada je zadnji dan za kupnju dionica a da se ima pravo na dividendu?

zadnji dan ti je 17.04. petak!!!!

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................


Vjerojatno je već više puta napisano, ali molio bi odgovor: Kada je zadnji dan za kupnju dionica a da se ima pravo na dividendu?

ZAŠTO ČEKATI 16.04. kad je možeš sada uzeti po manjoj cijeni?

206,79 8000 kom…I fondovi trejdaju..ne čekaju dividendu..

trenutno smo u zadnjoj fazi recesije

recesija je pocela zbog kredita i nedostatka novca i uopce ne ovisi o gospodarstvu. zavrsiti ce kad banke postignu svoj cilj i odmrznu kredite. sve puste milijarde koje su ameri ubrizgali znace nista jer novaca nema. previse kredita koji se ne mogu naplatiti sad snosi drzava i printa novac bez pokrica koji koristi bankama i samo njima jer ga peru kroz kamate. da li se isplati sad kupovati dionice, bas i ne jer kad gradjani upumpaju novce banke ce prodavati a gradjani u gubitak. na kraju banka kupuje sve za sicu i svi su preko glave u kreditima. bankarska utopija, hm bas i ne dogadjalo se i prije.

Prosječna valuacija poduzeća u sastavu MSCI Asia Pacific indeksa iznosi 16,4 puta neto dobit poduzeća u njegovom sastavu ostvarena tijekom zadnja četiri kvartala i najviša je od mjeseca prosinca 2007. godine, pokazuju podaci koje je prikupio Bloomberg.

Objavljeno danas na SEEBIZ-u.

Ako na isti način procijenimo dionicu HT-a dolazimo do rezultata da valuacija HT-a iznosi 7,32 puta neto dobit ostvarena tijekom zadnja 4 kvartala. Ili da to prenesemo u vrijednost dionice pod istim kondicijama kao u Aziji i Pacifiku (16,4 puta neto dobit), vrijednost dionice bi bila točno 462,63 kuna.

Naravno da ovime ne tvrdim da HT vrijedi toliko. Niti da će uskoro dostići tu vrijednost. Samo sam napravio malu računicu zabave radi. Ti podaci su realno neusporedivi, ali eto, malo matematike u ova (još uvijek) sumorna vremena.


Prosječna valuacija poduzeća u sastavu MSCI Asia Pacific indeksa iznosi 16,4 puta neto dobit poduzeća

Ako na isti način procijenimo dionicu HT-a dolazimo do rezultata da valuacija HT-a iznosi 7,32 puta neto dobit ostvarena tijekom zadnja 4 kvartala. Ili da to prenesemo u vrijednost dionice pod istim kondicijama kao u Aziji i Pacifiku (16,4 puta neto dobit), vrijednost dionice bi bila točno 462,63 kuna.

Naravno da ovime ne tvrdim da HT vrijedi toliko.

– ova računica me stvarno jako puno zanima.
– ali sam malo priglupa te ne mogu sve ovo ni kužiti.

– nije mi jasno ono 16.4 puta dobit poduzeća,
– a ht 7,32 puta dobit poduzeća,

– što se tu s čime množi,
– i jesu li to ista djelatnost firmi telefon ?????
– i koliko je njihovo tržište precijenjeno, podcijenjeno.

– I love this game.
Pozdrav !

Kod HT je vaznije koliko je dividend yield, a ne koliki je P/E
[wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Gledajući prethodna izvješća HT-a, očekivana dobit će se kretati cca 30 kuna po dionici. S obzirom da će se dobit isplaćivati kroz dividendu da DY ne bi smio biti manji od 10%, a to znači da je sve ispod 300 kuna ok cijena za kupovati.
S druge strane, ne očekujem neke akvizicije od strane HT-a tako da ne vidim neki ludi prostor za napredak tako da sve preko 300 kuna je po meni previše za HT.

slažem se ali je šteta bilo bi zanimljivo kupiti Telekom Srbije – ista para, isti mentalitet.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


slažem se ali je šteta bilo bi zanimljivo kupiti Telekom Srbije – ista para, isti mentalitet.

to naprosto nije politički moguće. čak je i telekom slovenije se zbog politike nije mogao kupiti. U biti su slovenci bili za prodaju svog telekoma DT-u direktno, a ne preko MT i HT, a najviše su željeli da ih kupe neki islanđani


slažem se ali je šteta bilo bi zanimljivo kupiti Telekom Srbije – ista para, isti mentalitet.

Koliko pratim mislim da su Grci tamo prisutni, a DT ima Grke pa se sve svede na isto.

who dares, wins

New Report

Close