HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja se ispricavam jer vjerovatno ovo sto cu pitati je vec negdje na forumu napisano, ali ja bi zamolio da mi netko tko je informiran odgovori, naime interesira me kad je zadnji dan za kupiti dionice da bi se dobio ovaj drugi dio dividende od 17kn, i dali je to uopce moguce ukoliko nisi bio u posjedu tih dionica prije isplate prvog dijela dividende od 13kn? hvala unaprijed

Moguće je, zadnji dan za kupovinu je 16.04.

moze li netko objasniti ove naloge na ht 203-205 ,ok drze cjenu u tom rasponu…..zasto????? 1.skupljaju velike kolicine u tom rasponu? 2.trejdaju velikim kolicinama bez rizika? 3. prodaju velike kolicine u tom rasponu ? sto mi je najmanje vjerojatno…..molim znalce da mi odgovore?????? hvala

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Jedna od mogućnosti ti je da fondovi namjerno stavljaju raličite i manje iznose i na kupnji i na prodaji pa između kupuju od malih koji ne vide da će biti nekakvog rasta na ovoj dionici i s tim zaustavljaju rast i krcaju se prije isplate drugog dijela dividende.


Jedna od mogućnosti ti je da fondovi namjerno stavljaju raličite i manje iznose i na kupnji i na prodaji pa između kupuju od malih koji ne vide da će biti nekakvog rasta na ovoj dionici i s tim zaustavljaju rast i krcaju se prije isplate drugog dijela dividende.

Drže pritisnutu cijenu, dok im lova radi u drugim dionicama.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Jedna od mogućnosti ti je da fondovi namjerno stavljaju raličite i manje iznose i na kupnji i na prodaji pa između kupuju od malih koji ne vide da će biti nekakvog rasta na ovoj dionici i s tim zaustavljaju rast i krcaju se prije isplate drugog dijela dividende.

Bravo,
upravo to što si napisao. Ja to nazivam pletenje mreže za male ribe… Veliki igrači dogovorno isprepletu cijelu mrežu malih naloga za prodaju i kupnju na dogovorenoj razini cijene…. Time priječe rast cijene dionice, i ujedno napinju ionako tanke živce malih dioničara i testiraju njihovo strpljenje. Onima tanjih živaca strpljenje popušta i prodaju HT na ovim relativno niskim razinama…..

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


Jedna od mogućnosti ti je da fondovi namjerno stavljaju raličite i manje iznose i na kupnji i na prodaji pa između kupuju od malih koji ne vide da će biti nekakvog rasta na ovoj dionici i s tim zaustavljaju rast i krcaju se prije isplate drugog dijela dividende.



Jedna od mogućnosti ti je da fondovi namjerno stavljaju raličite i manje iznose i na kupnji i na prodaji pa između kupuju od malih koji ne vide da će biti nekakvog rasta na ovoj dionici i s tim zaustavljaju rast i krcaju se prije isplate drugog dijela dividende.

Drže pritisnutu cijenu, dok im lova radi u drugim dionicama.
[/quote]
oba razloga prihvatljiva ,ima li jos koje objasnjenje????? svako komentar dobrodosao…jer iz aviona se vidi da se cjena drzi u jako malom rasponu….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

primjetio sam da jaki nalog na prodaji ima ulogu ralice,tj. nanosi manje naloge prema dolje,potom za trenutak se povuče nazad,i onda opet tako,a kupnja se puni dionicom,..a zašto na ovoj razini?pa vjerovatno pretpostavljaju da im ova razina jamči siguran dobitak,možda ne veliki,ali svakako dobitak..jer ne vjerujem da će dionica i nakon isplate dividende puno stajati ispod 200,00…to je u biti ozbiljna razina potpore..pa bi nekako najrealnije bilo da 16.04. ht bude oko 215,00,a da se nakon toga vrati na 200,00…to je zasad moje mišljenje…u svakom slučaju,namjeravam se gadno podebljati ako dionica padne ispod 200,00 kn do 16.04.


Jedna od mogućnosti ti je da fondovi namjerno stavljaju raličite i manje iznose i na kupnji i na prodaji pa između kupuju od malih koji ne vide da će biti nekakvog rasta na ovoj dionici i s tim zaustavljaju rast i krcaju se prije isplate drugog dijela dividende.



Jedna od mogućnosti ti je da fondovi namjerno stavljaju raličite i manje iznose i na kupnji i na prodaji pa između kupuju od malih koji ne vide da će biti nekakvog rasta na ovoj dionici i s tim zaustavljaju rast i krcaju se prije isplate drugog dijela dividende.

Drže pritisnutu cijenu, dok im lova radi u drugim dionicama.
[/quote]


primjetio sam da jaki nalog na prodaji ima ulogu ralice,tj. nanosi manje naloge prema dolje,potom za trenutak se povuče nazad,i onda opet tako,a kupnja se puni dionicom,..a zašto na ovoj razini?pa vjerovatno pretpostavljaju da im ova razina jamči siguran dobitak,možda ne veliki,ali svakako dobitak..jer ne vjerujem da će dionica i nakon isplate dividende puno stajati ispod 200,00…to je u biti ozbiljna razina potpore..pa bi nekako najrealnije bilo da 16.04. ht bude oko 215,00,a da se nakon toga vrati na 200,00…to je zasad moje mišljenje…u svakom slučaju,namjeravam se gadno podebljati ako dionica padne ispod 200,00 kn do 16.04.

sva tri misljenja prihvatljiva kao moguca….nepristrano iznosenje misljenja,to cjenim….hvala na odgovorima….vidit cemo uskoro koji je bio razlog drzanja cjene na ovim razinama….pozdrav

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


moze li netko objasniti ove naloge na ht 203-205 ,ok drze cjenu u tom rasponu…..zasto????? 1.skupljaju velike kolicine u tom rasponu? 2.trejdaju velikim kolicinama bez rizika? 3. prodaju velike kolicine u tom rasponu ? sto mi je najmanje vjerojatno…..molim znalce da mi odgovore?????? hvala

nisam znalac, ali samo da ti velim: svi se rješavaju ht-a jer škvadra baš i neće dividendu nakon koje će zveknuti 20-ak kn i što je navažnije, ne vidi joj se dno. tek nakon 16.4. će se povećati promet.
ok, nadam se da griješim i da će se povećati ht prije dividende kao na prvoj dividendi, no čisto sumnjam.
dionica cijanofiksom zalijepljena za 20x kn.
🙁

ht i veliki igrači, puste strategije i sličnosti…
:-))))))))))))))))))))))))))
danas prometa ni 3,5 milijuna. neš ti prometa…
samo škvadra sa foruma ovog danas je tržila valjda petinu, ako ne i više…

ne cveta cveće ni u naše poduzeće!

uglavnom,sve će nam biti jasnije kad vidimo kako će se dionica ponašati idućih dana,kada će crobi vjerovatno biti u padajućoj putanji…sinoć sam sanjao ht na 195,00 pa ću i tu postaviti naloge za kupnju…

New Report

Close