HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.06.2024. u 12:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,94
46.467
1,552
29,90
30,00
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

u slučaju otkupa dionica, cjena će vjerovatno rasti, pa opet imamo sličan učinak, kako god okreneš profitirat ćemo. [thumbsup]

sutra je novi dan.

i ja se pridružujem velikim pohvalama ove taktike, da se na prvu dividendu nakon ipo-a ovako reagiralo i najavilo kupovinu vlastititih dionica(makar se i ne obistinilo) cijena dionice bi držala nivo, čak i rasla naknadno te ne bi bila ni u jednom trenutku u špekulantskim rukama, nakon prve dividende se masovno izlazilo iz hta u druge dionice koje su trebale više rasti po općim procjenama, ovo kako se ova dionica(njena cijena) ponaša sada kada je kriza svuda oko nas je mnogostruko bolje nego što se ponašala kod najave krize.

fundamentalist

ne zele izazvat stampedo jer je to kontraproduktivno za njihove privatne racune…
laganini ce se dokupljivat i u svibnju keširat 20-25% nije lose

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Moj pogled je na ovu kupnju za trezor je: Bitna je samo cijena po kojoj će kupovati. Kupuju i s mojim novcem. Znači, kupnja treba i meni odgovarati. Ako kupuju po cijenama 180-240kn onda OK, jer bi i ja po tim cijenama kupovao. Ali ako će kupovati po 260-320kn onda pušiona, jer ja po tim cijenama ne bi kupovao.

Pri tome se još uvijek dobro sjećam da sam nekada (na IPOu) bio spreman dionicu platiti 320kn. Sreća da mi vlada te dionice nije uvaljala po toj cijeni. [sealed]



To isto sam i ja objasnjavao prije otprilike 9 mjeseci. Sve je tocno, samo sto nisi tocno naveo tko su to oni. Oni su Deutsche Telekom, koji ovim postupkom povecava svoj udjel sa 51% na 56,7% bez da izvadi jedan jedini novcic iz dzepa. Dakle njima ce od slijedecih dividendi ici 11,1% vise (56,7%/51%=111,1%). Pa tko ne bi to uradio?

Krivo. Postotni udio svih dioničara HT povećati će se za isti postotak. Postotak vlasništva nije bitan za ukupni iznos dividende nego broj dionica u vlasništvu, a taj broj se nakon poništavanja ne mijenja. Prema tome, uz uvjet da dividenda ostane uvijek u istom iznosu (29,99 kn) DT neće dobiti niti lipe više nego je dobivao prije poništavanja. Ako pak dividenda poraste, porasti će svim dioničarima u istom postotku. Povećavanje udjeka s 51% na 56% potpuno je nebitno i ne znači za DT ama baš ništa.

Ne kažem da DT nema prste u ovome, ali ovo nisu argumenti.

[/quote]

Kolega malo razmislite prije negoli nešto zaključite. Ako je neto dobit za isplatu npr 2,5 milijardi kuna vrlo je bitno DT- u da li ima 51% ili 56%. Kao i mi svi ostali. I tada dividenda nije npr 30 kuna po dionici nego 33 kune po dionici (ako je 10% manje dionica), uz istu ostvarenu dobit (npr. 2,5 milijardi kuna).


Moj pogled je na ovu kupnju za trezor je: Bitna je samo cijena po kojoj će kupovati. Kupuju i s mojim novcem. Znači, kupnja treba i meni odgovarati. Ako kupuju po cijenama 180-240kn onda OK, jer bi i ja po tim cijenama kupovao. Ali ako će kupovati po 260-320kn onda pušiona, jer ja po tim cijenama ne bi kupovao.

Pri tome se još uvijek dobro sjećam da sam nekada (na IPOu) bio spreman dionicu platiti 320kn. Sreća da mi vlada te dionice nije uvaljala po toj cijeni. [sealed]

Krivo. Ako kupuju na burzi po 260-320 kuna to nije pušiona jer ja bi po tim cijenama prodavao.

@Rijeka

Da, ali masa za isplatu više ne može biti 2,5 milijardi jer više nema zadržane dobiti koja bi se isplačivala kroz dividendu. S druge strane i neto dobit će biti manja za prihode koje je taj keš ostvarivao. Dividendu od 30 kn, u tom slučaju, zaboravi.



@Rijeka

Da, ali masa za isplatu više ne može biti 2,5 milijardi jer više nema zadržane dobiti koja bi se isplačivala kroz dividendu. S druge strane i neto dobit će biti manja za prihode koje je taj keš ostvarivao. Dividendu od 30 kn, u tom slučaju, zaboravi.

Da li sa ponistavanjem dionica ide i smanjivanje temeljnog kapitala ili ce to ostati na istom i samo ga podjeliti na manji broj dionica???

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Moj pogled je na ovu kupnju za trezor je: Bitna je samo cijena po kojoj će kupovati. Kupuju i s mojim novcem. Znači, kupnja treba i meni odgovarati. Ako kupuju po cijenama 180-240kn onda OK, jer bi i ja po tim cijenama kupovao. Ali ako će kupovati po 260-320kn onda pušiona, jer ja po tim cijenama ne bi kupovao.

Pri tome se još uvijek dobro sjećam da sam nekada (na IPOu) bio spreman dionicu platiti 320kn. Sreća da mi vlada te dionice nije uvaljala po toj cijeni. [sealed]


Konačno ljudima dolazi pomalo iz d…. u glavu.Ht trenutačno 203,70 kuna prodaja se miče a kupnja jača.Ipak trebaju otkupiti 10 % dionica i to treba znatnije podići cijenu. Znatnije mislim na bar 220 kuna i nisu mi jasni pojedinci koji prodaju svojih par dionica niže a već sutra mogu dobiti puno veću cijenu.

Ne virujem da će kupiti svih 10% i to tako brzo…

jeste li promislili da je vec dogovoreno od koga ce kupit i po kojoj cijeni?

kuna po kuna pogača,svaki dan će je dizati za jednu kunu,dok se pohlepa ne otme kontroli..kupit će 10% od mirovinaca,ali po cijeni koja neće biti manja od 230,00 kn..i svi zadovoljni,oif imaju casha u slučaju da se 70 000 ljudi prebaci u prvi stup,država sa tim cashom krpa rupe,uprava ht povećava kontrolni paket,podiže se tržišna kapitalizacija,a i mali ulagači zadovoljni,jer nisu u minusu,u ovako teškim vremenima…a sanader produbljava iluziju da će dobiti izbore..

New Report

Close