HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Mislim da su u krivu svi koji podcjenjuju lukavost malih ulagača. Naime, onaj tko je na IPOu kupio jedan paket dionica i nije ga dirao do danas još uvijek ima otprilike uloženo. Takvi ljudi ne bulje svaki dan u ekran pa nisu nervozni kao mi ostali jer im je to vid štednje. Također znaju da su sve druge dionice pušiona i znaju da im je ovdje sigurna dividenda. Mislim da su takvi mali investitori puno čvršće ruke nego neki fondovi pa neće prodavati svoje dionice tek tako. Jedino u slučaju da ih doma stisne besparica zbog otkaza, već rata kredita zbog devalvacije kune i sl.
Pored svega navedenog još će i trezor otkupljivati a i Mudrinić je dodatno kupovao po 190 ako se ne varam. Mislim da se pri otkupu trezorskih dionica neće previše špekulirati već će se postaviti na bid i čuvati cijenu. Očekujem da cijena neće više bitnije padati.

Odlična analiza, od malih ulagača i njihove psihologije, fondova i njihovog utjecaja na ovu dionicu, trezora i njegove vjerojatne strategije ulaganja, te čelnika Ht i njegove kupnje Ht na razini od 190.

Pa dobro prijatelju, kakve veze ima ovo s ičim što si ti napisao.
Ti sad tu meni objašnjavaš kako mali ne prodaju, i sad nabrajaš razloge.
Pa dobro daj mi onda reci tko je spustio cijenu na ove razine, jer kolko ja znam, a kaj god da mi ti, Kardum i ekipa velite, nisu samo na IPO kupovali ni mali ni velki, nego na razinama od 400+ kuna na niže, znači onaj prosjek od 265 nije realan. Znači da, ekipa ovo prodaje s gubitkom, ti isti navedeni u prošloj rečenici.

Nema kaj trezor špekulirati, on će kao harmonika, ako bude jak pritisak na prodaju, on će popuštati i nuduti malo, ako ne bude eventualno će dizati.
Pa daj se stavi u njihovu poziciju. Zakaj bi ti u današnje vrijeme dizao cijenu. To bi bilo u jednu ruku štetno za dioničare, jer mogao si i taj keš njima isplatiti, a ovak nema tolke koristi za njih, osim eventualno branjenja cijene. Sumnjam da će u ovim vremenima biti dizanja cijene.
[/quote]

Jesi li ti uopće pročitao što sam ja pisao.
1. pričao sam o malima koji su kupili na IPOu i osim toga nisu prisutni na tržištu kapitala
2. uzeo sam u obzir sadašnju situaciju i uračunao sam samo do sada isplaćenu dividendu i trenutnu cijenu dionice. čeka nas još jedna isplata što bi isto trebalo održavati cijenu tj. ne bi trebalo biti velikog pritiska na prodaju
3. nisam napisao da će doći do dizanja cijene već da više ne bi trebala bitnije padati

P.S. Kad se ljudi napale uopće nisu u stanju percipirati rečeno ili napisano.

nek je oni brane,a netko drugi će je dizati–he,he,bitno je da ne pada ispod 200,00.sve ostalo nije bitno…

Molim pojašnjenje po pitanju trezora.
HT ima 81.888.535 dionica X 200 kn i to iznosi 16.377.707.000 od toga 10% iznosi 1.637.770.700.
Koja je logika da HT kupi miljardu šest miliona dionica i poništi ih, koja je dugoročna korist od toga.
HT nema dionice, mi ih imamo, mi imamo korist od tioga….


Jesi li ti uopće pročitao što sam ja pisao.
1. pričao sam o malima koji su kupili na IPOu i osim toga nisu prisutni na tržištu kapitala
2. uzeo sam u obzir sadašnju situaciju i uračunao sam samo do sada isplaćenu dividendu i trenutnu cijenu dionice. čeka nas još jedna isplata što bi isto trebalo održavati cijenu tj. ne bi trebalo biti velikog pritiska na prodaju
3. nisam napisao da će doći do dizanja cijene već da više ne bi trebala bitnije padati

P.S. Kad se ljudi napale uopće nisu u stanju percipirati rečeno ili napisano.

Jesam nažalost sam pročitao:

1. Koga briga za ekipu koja ne trguje, koja je "oročila" dionice i uzima dividendu, ja ne shvaćam kakav bi oni to trebali imati utjecaj ili su ga imali na TK. Ja ti pričam o onima koji trguju, a samo su oni važni, ovi ostali "lukavci" uopće nisu u jednadžbi za stvaranje cijene HT

2. Evo već je danas bilo prvog pritiska – 7 kuna, u odnosu na petak, di je još 5 mjesec.
Imaš li ti kakve info kad to pišeš ili nagađaš kao i ja.

3. Isto su rekli da će ht pasti samo za iznos predujma dividende, tj. 225 ili 222 – 13, tj. da će biti malo iznad 210 kuna.
On je već danas pao skoro za iznos cijele dividende, gdje je još 5. mjesec.

P.s. kad su ljudi zasljepljeni ne percipiraju podatke koji su im pred nosom.
Jesam li izrekao ijednu stvar koja nije činjenica? Ako nisam, jeste li vi dali obmanjujući i pogrešnu analizu?

ovo je odluka Mudrinića za izbore!!!!!!!!!!!!!!!!! ( menadžmenta HT )
kupnja vlastitih dionica!!!! – mogli su isto to podijeliti u dividendu????
tako će mali moći polako preživljavat a uprava i znase držat kontrolu razdraganog pučanstva!!! [thumbsup] [bye]

Ovo je najbolja vijest otkad ima Tržišta Kapitala u RH. I primjer pravog i odgovornog ponašanja na zadovoljstvo svih postojećih dioničara. Znači upravo onako kako treba raditi.

Za razliku od Todorića i slične ekipe.

Pozdraviti ćemo ovu vijest sutrašnjim rastom na 220+.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Ovo je najbolja vijest otkad ima Tržišta Kapitala u RH. I primjer pravog i odgovornog ponašanja na zadovoljstvo svih postojećih dioničara. Znači upravo onako kako treba raditi.

Za razliku od Todorića i slične ekipe.

Pozdraviti ćemo ovu vijest sutrašnjim rastom na 220+.


Ova vijest sutra nikakvog učinka neće imati na cijenu dionice, to je sve daleko i nerazumljivo a recesija je tu kao i strah….A zašto bi netko uopće i kupio neku dionicu danas..


Ovo je najbolja vijest otkad ima Tržišta Kapitala u RH. I primjer pravog i odgovornog ponašanja na zadovoljstvo svih postojećih dioničara. Znači upravo onako kako treba raditi.

Za razliku od Todorića i slične ekipe.

Pozdraviti ćemo ovu vijest sutrašnjim rastom na 220+.

Da jos se raslo to bi napravila još danas. Pa nije vijest objavljena u 16:00.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Molim pojašnjenje po pitanju trezora.
HT ima 81.888.535 dionica X 200 kn i to iznosi 16.377.707.000 od toga 10% iznosi 1.637.770.700.
Koja je logika da HT kupi miljardu šest miliona dionica i poništi ih, koja je dugoročna korist od toga.
HT nema dionice, mi ih imamo, mi imamo korist od tioga….

Davno sam o tome pisao, pa da ponovim. Radi lakšeg računa uzmimo u obzir da kupuju svih 10% za trezor,( iako je teško vjerovati u to) i da slijedi poništenje istih.
1. povećavaju svoj vlasnički dio sa 51% na 56,6%
2. povećavaju su svi fundamentalni pokazatelji dionice za 11%
3. sve to rade iz zadržane dobiti koja je u krajnjoj liniji njihova samo 51%
Znači, rade direktno u svoju korist dok je interes malih dioničara stabilnost cijene dionice i izvjestan porast njezine vrijednosti.

čitam malo, čitam i ne mogu vjerovati…
škvadri očito nije jasno što ova vijest (odl uka o kupnji vlastitih dionica) znači za ht-r-a/njene imaoce. ljudi se bakću oko neke dividendice, amo-tamo, a hoće li ona krobeksnuti ili neće, nikog ne zanima.
hajmo slikovito:

kao da te stalno šoraju u parku i onda tata veli starijem burazu da od sada ide s tobom stalno u park.

iskreno, sumnjam da će sutra porasti ht, možda malo, nešto, tek toliko da nije crveno, ali ne bi smjela padati nešto jako. dao bog da griješim, tj da poraste fest. trezor je brani max 10%.
a i pitanje od kad je na snazi to.
kako napisah: koji mostar, koja dividenda, koji bakrači??
a) ht mostar je ok kad tržište racionalno razmišlja.
nije slučaj.
b) dividenda je mljac kad je tržište zdravo.
nije slučaj.
c)ostade nam klasični način borbe – u kornjaču!
i management ht-a ima neke granice gdje ulijeće. sličnu odluku je donijela i atpl-r-a, no oni su do grla u vlastitim dionicama.
uf, kamen mi ovim pao sa srca. na sreću, ne na nogu.
alo spracht jethro!



Ovo je najbolja vijest otkad ima Tržišta Kapitala u RH. I primjer pravog i odgovornog ponašanja na zadovoljstvo svih postojećih dioničara. Znači upravo onako kako treba raditi.

Za razliku od Todorića i slične ekipe.

Pozdraviti ćemo ovu vijest sutrašnjim rastom na 220+.


Ova vijest sutra nikakvog učinka neće imati na cijenu dionice, to je sve daleko i nerazumljivo a recesija je tu kao i strah….A zašto bi netko uopće i kupio neku dionicu danas..
[/quote]

ako i neće imati pozitivnog, sasvim sigurno neće dozvoliti negativni odjek.
ova vijest ne da dolje. jednostavno, sigurnost je povećana.
zašto bi netko uopće kupio neku dionicu danas?
e, vidiš… ovo je naprosto genijalan komentar. sažet u jednu rečenicu. ovo je i osnova pada svih, tj SVIH dionica crobexa i tako će bit sljedećih par godina.
istu tu rečenicu ja vrištim, no nitko ne čuje, a ti lijepo u par riječi.
ne, nitko neće više uopće dionice kupovati. kupovat će se one dionice koje budu davale dividendu i koje će koliko-toliko biti sigurne. atpl-r-a koja se odvaja od srljajućeg krobeksa i ht, veliki brat koji je od ht-r-a napravio utočište sigurnije i bolje i od jedne banke.
aj ti kupi igh po samo 1500 kn, ili ingr koje su u posljednjih 20 dana krobeksnule 50%.
🙂
velim ja, ključ u bravu, to nam je!!!

Otkup i poništavanje dionica je vjerojatno najpametnije što HT trenutno može učiniti sa viškom svoje gotovine. Planiraju se značajna ulaganja u mrežu/svjetlovodi, ali dok se to ne realizira treba ono što stvarno predstavlja višak (računajući na planirane investicije i uzimajući u obzir planiranu dobit narednih godina) staviti na raspolaganje Upravi za otkup i poništavanje, dok su cijene po kojima to čini prihvatljive, pa ovo što je objavljeno govori samo jedno: Uprava uistinu trenutno radi ono što je najbolje, i na tome joj treba čestitati. Drugi je korak sada znati kada treba prestati sa kupnjom, koja je cijena do koje se ide, to je ključna stvar i nadam se da će tu odigrati jednako mudro – cilj nikako ne smije biti podignuti cijenu iznad fundamentalne vrijednosti nego je cilj što je moguće više dionica kupiti po što prihvatljivijoj cijeni kako bi se poništavanjem učinila maksimalna dugoročna korist dioničarima. Dizanje cijene je nuspojava ovog procesa, i na koju treba jako pažljivo paziti, koja će utjecati na to da li će zacratni plan od 10 % biti ostvaren ili će se morati ranije prestati sa kupnjom. Po meni, bilo bi sjajno kada bi se otkupilo 10 % i poništilo, pa nakon toga repriza… skupljanje novih 10 %!

New Report

Close