HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 02:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Molim za pojašnjenje:
Da li drugi dio isplate dividende dobiva sadašnji vlasnik dionice ako sutra proda istu?
Hvala!

bojim se da je sutra nedjelja pa burza be radi. [proud]
ali odgovor na tvoje pitanje je NE.

Nauči gubiti ili odustani!!!

Pokušao sam malo prokužiti to sa predujmom i dividendom. Kako to da predujem dobivaju i oni koji neće biti upisani u sda na dan održavanja skupštine?

Zašto moja tetka dobiva predujam ako na dan održavanja skupštine nije više dioničarka?

Hvala

Za šaku dijamanata !


Pokušao sam malo prokužiti to sa predujmom i dividendom. Kako to da predujem dobivaju i oni koji neće biti upisani u sda na dan održavanja skupštine?

Zašto moja tetka dobiva predujam ako na dan održavanja skupštine nije više dioničarka?

Hvala

Nemam pojma zašto.A nemaju pojma ni ostali forumaši.Al to nikako ne znači da mali miš prestane postavljati pitanja.Samo ti pitaj mausiću,ako ne pitaš nikad nečeš ništa saznati [lol] [lol] [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Molim za pojašnjenje:
Da li drugi dio isplate dividende dobiva sadašnji vlasnik dionice ako sutra proda istu?
Hvala!

bojim se da je sutra nedjelja pa burza be radi. [proud]
Nekako sam izgubljen u vremenu.
ali odgovor na tvoje pitanje je NE.
Hvala na odgovoru. Nisam do sada imao "problema" s isplatama dividende u dvije rate pa sada provjeravam točnost svojih teorija.
[/quote]

Ako može odgovor na jeno pitanje?
Što se događa s vrijednostima dionica na ZSE u slučaju devalvacije kune i daljne inflacije? [sad]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"





Moja preporuka je da napišete knjigu o vašoj teoriji, biti će to nešto novo za razliku postojeće literature.

Naime , smisao politike dividende je u tome da ista što manje fluktuira na TK , da dionica kao glavnica dobiva na vrijednosti obzirom na fundanentalne pok. i stabilnost firme kako bi se branila od inflacije, a dividenda je čisti god ili ako ima i izvanredne div. 2-god prihod.

Normalno ovo podrazumjeva dugoroćna ulaganja u fundamentakno jake i stabilne firme u koje spada i HT, te nije kompaktibilan vašim oćito usko kratkoroćno profiterskom gledanju.
Još jednom ponavljam, na način kako vi uzimate stvar radi se velika šteta TK i svim dobronamjernim investitorima osim ako nisu sitni uskogrudni špekulanti kao što ste to oćito je vi.

Svaka čast ako naćin vašeg gledanja vama osobno donosi ogromne koristi kroz takvu špekaulciju, ali ako je to neznatno , par stotina kunica na portfelj , onda bolje da ne radite to što tvrdite.

A moja preporuka vama je: http://www.justfuckinggoogleit.com

[bye]
[/quote]

Mislio sam da ste ipak malo konstruktivniji.

[/quote]

Kolega, koliko god ja bio konstruktivan, to vama izgleda nece pomoci da shvatite zasto to mora biti tako. Stoge ne vidim zasto bih trosio svoje vrijeme na to. Tko hoce, neka ode na google i naci ce objasnjenje zasto to mora biti tako, naci ce i dosta istrazivanja na tu temu, a i saznat ce da neke burze automatski smanjuju trzisne naloge nakon div day za iznos dividende. A vi slobodno mislite sto hocete.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Evo kolega macro, danas sam dobre volje:

http://lmgtfy.com/?q=ex+div+stock+price

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Ako može odgovor na jeno pitanje?
Što se događa s vrijednostima dionica na ZSE u slučaju devalvacije kune i daljne inflacije? [sad]

ništa. dapače, NIŠTA.
tuta bila ko što je i bila.

Znači; Jetro, ti misliš da ostaje na nominali kao i prije devalvacije, ali ako je tako ZSE može stavit ključ u bravu odma’ drugi dan.

I will ask you one question "Do you feel lucky?"


Ako može odgovor na jeno pitanje?
Što se događa s vrijednostima dionica na ZSE u slučaju devalvacije kune i daljne inflacije? [sad]

S obzirom da nisu zaštićeni valutnom klauzulom,u tom slučaju i vrijednosti dionica devalviraju
ali samo ako im ne poraste cijena na tržištu. Veća opasnost su ti kunska oročenja u tom slučaju te udjeli u kunskim novčanim fondovima, a posebno cash na 13-ici kod brokera.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Zašto moja tetka dobiva predujam ako na dan održavanja skupštine nije više dioničarka?

Hvala

To je zato jer ima dopunsko zdravstveno osiguranje ko i moja punica. [wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Koji je smisao HT-R-A na Londonskoj burzi? Što i tko tamo nešto očekuje?

New Report

Close