HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.07.2024. u 05:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,13
178.786
5,933
30,10
30,50
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


neka neko objsni t plus3 za dividendu t-ht.tj.kako to da ako sutra prodam ht dobivam prvi dio dividende

Iako mi mislim da nas sve ovdje zafrkavate, da kojim slucajem ne kazem i nesto gore, evo dobre sam volje nakon ovako usranog dana pa cu Vam objasnit…
Ovako, t+3 funkcionira da je T dan transakcije a ovo +3 je vrijeme potrebno da se obavi namira,tj. da dionice koje ste kupili budu na vasem racunu, i tek sa trecim danom ste Vi vlasnik dionica, zato ovaj T+3…
Tj. da bi imali pravo na dividendu dionice morate posijedovati 5. a da bi ste ih posijedovali 5. morate ih kupiti 2….
2. ozujak+3=5.ozujak

A dividenda ce Vam doci 9. na tekuci racun koji imate prijavljen u SDA ili ako ste na skrbnickom kao npr. Investor onda vam taj isti dan dolaze ali na PBZ investor racun…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Mali su kupovali po 220 i prodali po 225 ne čekajući dividendu jer to im se ne isplati čekati ,nadajući se velikom padu sutra od 30-etak kuna .Eto to su mali napravili jer o tome se bruji već tjednima a tko je to kupovao ovih dana je za nas misterija



ocekivao sam da ce ht biti barem oko 230 kn, mozda cak u optimisticnom raspolozenju i koju kn vise… no 225kn (koliko se trzi dok ovo pisem) je ipak malo, a s druge strane kada pogledamo crvenilo na drugim dionicama jasno je da je ht na ovim razinama samo zbog dividende

nakon dividende (drugi dio, tamo sredinom travnja) kad to bude gotovo ht ce otici dole, bojim se jako dole…
moramo biti realisticni, i djelovati prema cinjenicnom stanjuS

da li ce nakon drugog djela dividende liznuti 200 i zaroniti ispod… pa…prema sentimentu trzista bojim se da hoce, no to se definitivno nece dogoditi prije 16 ili17. travnja, (kad li je vec zadnji dan za kupnju i ostvarenje dividende) kako neki ovdje prognoziraju na forumu…

i evo ga, upravo dok sam ovo pisao se dogodio brutalan pad… ht na 222-223… lose, jako lose…


Sutra 205 a nakon drugog dijela dividende 180kn
[/quote]

Zbog cega bi islo na 180kn? Pa nije dividenda 45kn

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


Netko ljeći svoju frustraciju dijeleći jednice, kao da će to išta promjeniti… Za ovu situaciju danas su iskljucivo krivi veliki igraci, ako je netko pratio, non-stop danas su bila dva velika naloga, jedan na prodaji i jedan na kupnji, i oba negdje na sredini "dubine" trzista, i drzali su branu izmedu koje se cijeli dan trgovalo, osim pocetnih 10min kada je cak bilo i na 229kn..

Oni koji su diktirali današnju kupnju i prodaju će diktirati i dalje ,a mali mogu samo promatrati

ja sa tim nemam više problema. Novci su na sigurnom [sealed]


ja sa tim nemam više problema. Novci su na sigurnom [sealed]

Dobro, i? Kakve to ima veze s onim o cemu mi ovdje pricamo? Da pricamo o kamatama na stednju jos bi i razumio…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Kako god ovo nije dobro a razlog je crvenilo na sve strane, pesimizam, strah itd….Crobex ima par dana samo pada i pada a dno se joč ne pozna, mislim da je kasno za prodat. Moja preporuka je hold, ako su u ovih par dana ovako kupovali valjda nisu prolupali….


Kako god ovo nije dobro a razlog je crvenilo na sve strane, pesimizam, strah itd….Crobex ima par dana samo pada i pada a dno se joč ne pozna, mislim da je kasno za prodat. Moja preporuka je hold, ako su u ovih par dana ovako kupovali valjda nisu prolupali….

kupovali su jer je dno( privremeno) iza isplate dividende….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

bitno da je Vlada prodala 25-og, ili je nemir ili je strah,dividenda im ne treba,kakvi stručnjaci,da se još ZNA tko ih je kupio


Oni koji su diktirali današnju kupnju i prodaju će diktirati i dalje ,a mali mogu samo promatrati

Potpisujem !

A dodao bih da su diktirali i prije.


bitno da je Vlada prodala 25-og, ili je nemir ili je strah,dividenda im ne treba,kakvi stručnjaci,da se još ZNA tko ih je kupio

Ako razlog prodaji vladinih dionica nije podjela radnicima ili slično, kao što se moglo pročitati ovdje, onda je razlog preočit – obzirom na stanje u kojemu se nalazi fiskus, prodali bi i bubreg od rođene matere da smanje deficit, pa zašto ne i malo udjela u HT-u? Vjerojatno i tako i tako prodaju što god mogu, za što javnost ne zna.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

225,19 prosječna cijena danas. Ne ma milosti više.
Je li tko uzeo nenamjenski kredit da pokupi dividendu?

who dares, wins

New Report

Close