HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 16:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

"Osim toga i ovi zapisi se danas sutra mogu prebit sa obavezom dužne dividende prema državi kao djelomičnom vlasniku-dioničaru.
Stoga ovaj korak po mom skromnom mišljenju može značiti sigurnu i izdašnu dividendu"

Upravo tako, jer kad se podijeli 800 milijuna kuna s brojem dionica Središnjeg državnog ureda za upravljanje državnom imovinom odnosno Vlade RH (2.978.705) dobije se 26,85. Očekujem dividendu u tom iznosu.

Biti će da su državi već isplatili dividendu u naprijed i još im za to zaračunali kamatu.

who dares, wins

Zapisi su kupljeni upravo zato da se državi novac osigura odmah, a da se izbjegne isplata dividende. I sami znate da bi isplate dividende uzrokovala pritisak na tečaj kune jer bi DT taj novac iznio iz države u obliku eura, te tako dodatno oslabio kunu. Ako i bude dividende, ne očekujte je prije kraja ljeta i turističke sezone. Ako sezona bude dobra i donese priljev svježih deviza onda će i dividenda biti izgledna. U suprotnom ništa od toga. NAŽALOST

A koliko će onda stoka sitnog zuba dobiti?27 ili 30 kuna po dionici?? [shocked]


Zapisi su kupljeni upravo zato da se državi novac osigura odmah, a da se izbjegne isplata dividende. I sami znate da bi isplate dividende uzrokovala pritisak na tečaj kune jer bi DT taj novac iznio iz države u obliku eura, te tako dodatno oslabio kunu. Ako i bude dividende, ne očekujte je prije kraja ljeta i turističke sezone. Ako sezona bude dobra i donese priljev svježih deviza onda će i dividenda biti izgledna. U suprotnom ništa od toga. NAŽALOST

Ma da? U DT si toliko razbijaju glavu sa tečajem kune da već mjesecima ne mogu spavati zbog toga.

who dares, wins


Zapisi su kupljeni upravo zato da se državi novac osigura odmah, a da se izbjegne isplata dividende. I sami znate da bi isplate dividende uzrokovala pritisak na tečaj kune jer bi DT taj novac iznio iz države u obliku eura, te tako dodatno oslabio kunu. Ako i bude dividende, ne očekujte je prije kraja ljeta i turističke sezone. Ako sezona bude dobra i donese priljev svježih deviza onda će i dividenda biti izgledna. U suprotnom ništa od toga. NAŽALOST

Imate neke informacije da će ribička sezona bit loša? Kod nas na Jadranu upravo završio lovostaj. A gdje vi pecate Lola? Ja pecam dividende. Samo nisam znao da će ta dividenda ovisiti o ribičkoj sezoni u Slavoniji. NAŽALOST.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Zapisi su kupljeni upravo zato da se državi novac osigura odmah, a da se izbjegne isplata dividende. I sami znate da bi isplate dividende uzrokovala pritisak na tečaj kune jer bi DT taj novac iznio iz države u obliku eura, te tako dodatno oslabio kunu. Ako i bude dividende, ne očekujte je prije kraja ljeta i turističke sezone. Ako sezona bude dobra i donese priljev svježih deviza onda će i dividenda biti izgledna. U suprotnom ništa od toga. NAŽALOST

Ma da? U DT si toliko razbijaju glavu sa tečajem kune da već mjesecima ne mogu spavati zbog toga.
[/quote]

Pa kolega verdi…bar sam za vas mislio da bolje znate…
…da vam pokušam dočarati kako ja to vidim…
…prvo činjenice…ht svoje usluge naplaćuje u kunama…dobit im je…nemojte me vući za jezik…uzmimo 2,5 miljardice…
…e kao što ste nelijepo rekli boli dt za tečaj…ne bi se baš složio s vama…
izračuni…
kuna-euro 7.2
347.222.222 eura dobiti
kuna-euro 7.4
337.837.837 eura dobiti
kuna-euro 7.6
328.947.368 eura dobiti
kuna-euro 8.0
312.500.000

Po ovome već su "sad" sa 7.2 na 7.4 "zgubili" cca 70 miliona kuna/njihov udjel u ht…
…mislim…da neopravdano zanemarujete tu činjenicu…no evo da je ja ovak postam…pa možda…
p.s.
…a i ovo kaj je kolega ribar naveo kao razlog(turistička sezona) sam i ja pročitao u novinama…tako da…

Mogu ja? Evo premo ovome što ste argumentirali ispada da ovi u dt-u doista ne mogu spavat pa će brže bolje izvući što više dividende sad na proljeće jer će tečaj otić [bye]..
Naravno ne treba se zamarat tim špekulacijama.. dividende će bit bez obzira na sve.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Mogu ja? Evo premo ovome što ste argumentirali ispada da ovi u dt-u doista ne mogu spavat pa će brže bolje izvući što više dividende sad na proljeće jer će tečaj otić [bye]..
Naravno ne treba se zamarat tim špekulacijama.. dividende će bit bez obzira na sve.

…nitko ne zbori o tome…već kolege kažu kao što brige dt…pa nije ih brige za tečaj…al ih je brige za svoju teško stečenu lovu…zakaj bi dobili manje…to mi nije jasno…ak ne moraju…
…to nisu špekulacije…jer se već korak 1 dogodio…ne kažem da će se dogoditi korak 2 ili 3…ali treba ih uzeti u obzir…bar po meni…

Ja sam stvar malo iz banalizirao jer je početna teza bila tako postavljena. Naravno da onaj koji provodi tako velike transakcije vodi računa i o tečaju koliko je to u njegovoj moći.
Nedavno je MOL uplaćivao puno više € u monetarni sustav države pa smo to preživjeli. Banke su ga ošišale koliko su ga mogle jer im je to u opisu radnog mjesta no ništa značajno se ni je desilo. Tako će i ovaj puta biti.

who dares, wins


Ja sam stvar malo iz banalizirao jer je početna teza bila tako postavljena. Naravno da onaj koji provodi tako velike transakcije vodi računa i o tečaju koliko je to u njegovoj moći.
Nedavno je MOL uplaćivao puno više € u monetarni sustav države pa smo to preživjeli. Banke su ga ošišale koliko su ga mogle jer im je to u opisu radnog mjesta no ništa značajno se ni je desilo. Tako će i ovaj puta biti.

…da samo što je u slučaju mola nama odgovaralo…doticaj deviza u zemlju…u ovom slučaju…kad treba vratiti tolki dug u ojrima ove godine…ovo je dvostruki minus…nadam se da sad razumijete…nije isto priliv i odljev deviza…i specifične situacije u kojoj se nalazimo…al ovo je rasprava za neku drugu temu…

Odgovaralo je kako kome. Meni koji sam u to doba mjenjao neke € i ni je baš. Mogao sam pričekati do danas pa bi bilo bolje. DT će zbog toga kupovati malo po malo ali da će ipak za nešto srušiti tečaj hoće. Takove transakcije se događaju svakodnevno i treba to prihvatiti kao normalnu stvar. Friška kombinacije za primjer je opet MOL i 100 milja $ za Okoli. Probaj te si zamisliti kako je tek onima koji u ovom vremenu izvlače neku dobit iz VB kad je funta 25% niža. No ne brinite se imaju oni recept i za to.

who dares, wins

New Report

Close