HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


to je kolega sve točno što ste napisali, no nemojte zaboraviti da konkurencija radi za crkavicu.
I oni će morati kad tad povisiti cijene ako žele opstati, o dosadašnjem profitu ne moram niti govoriti,

Alo……. HT će morati smanjiti cijene želi li opstati na tržištu. A to dali ostali rade za kiki riki ili ne pitanje je samo nesposobnosti HT-a (uprave s visokim menađerskim plačama i radnika – socijalističkih dinosaura ). Dok se otpuštaju radnici, istovremeno se povečava prosjek plača u HT.u. A s druge strane, umjesto da se kvalitetna mlada radna snaga zapošljava, oni uzimaju studente, plačaju obrazovanje, i onda ne produžuju ugovore….
Budimo realni, svi su svjesni situacije u HT-u, prihodi će se smanjivati iz godine u godinu, a cijena se održava isključivo zbog dividende…


dobro,kakva god ta konkurencija bila…tu je i uzima sve veći dio kolača HT-u.
da HT ima odličnu strategiju, ima ju..u svakoj zemlji posluje po istom šablonu, u fazama…kod nas se bliži posljednjoj fazi, gdje će postati tvrtka koja ostvaruje dobit,ali ne ovoliku… a rupe će punit mostarski ili neki drugi telekom.

a dionica će biti otprilike ovolika:
http://www.marketwatch.com/quotes/de/555750

Dionica DT pada iz razloga jel su utukli ogromnu lovu u 3G koji nikada nije prošao granicu isplativosti, i to samo jel je DT htio biti prvi operater koji nudi 3G….



to je kolega sve točno što ste napisali, no nemojte zaboraviti da konkurencija radi za crkavicu.
I oni će morati kad tad povisiti cijene ako žele opstati, o dosadašnjem profitu ne moram niti govoriti,

Alo……. HT će morati smanjiti cijene želi li opstati na tržištu. A to dali ostali rade za kiki riki ili ne pitanje je samo nesposobnosti HT-a (uprave s visokim menađerskim plačama i radnika – socijalističkih dinosaura ). Dok se otpuštaju radnici, istovremeno se povečava prosjek plača u HT.u. A s druge strane, umjesto da se kvalitetna mlada radna snaga zapošljava, oni uzimaju studente, plačaju obrazovanje, i onda ne produžuju ugovore….
Budimo realni, svi su svjesni situacije u HT-u, prihodi će se smanjivati iz godine u godinu, a cijena se održava isključivo zbog dividende…


dobro,kakva god ta konkurencija bila…tu je i uzima sve veći dio kolača HT-u.
da HT ima odličnu strategiju, ima ju..u svakoj zemlji posluje po istom šablonu, u fazama…kod nas se bliži posljednjoj fazi, gdje će postati tvrtka koja ostvaruje dobit,ali ne ovoliku… a rupe će punit mostarski ili neki drugi telekom.

a dionica će biti otprilike ovolika:
http://www.marketwatch.com/quotes/de/555750

Dionica DT pada iz razloga jel su utukli ogromnu lovu u 3G koji nikada nije prošao granicu isplativosti, i to samo jel je DT htio biti prvi operater koji nudi 3G….
[/quote]

Nemoj se uvrijediti ali neke stvari koje si rekao su i potpunosti netočne.
Ne želim sada komentirati cijenovnu politiku i managerske plaće( radim u HTu i nisam na ugovoru)
Što se tiće socjalističkih dinosaura oni su ti koji dobivaju otkaze (odlaze s gospodskim otpremninama), a da se ne zapošljavaju mladi stručnjaci potpuno je netočno. Svake godine se zaposli nemali broj upravo mladih stručnjaka (uglavnom sa FERa) dok se studenti zapošljavaju isključivo za rad u CALL centrima. još nešto, dionica DTa nema nikakve konkretne veze sa dionicom HTa.
Kažem da cijenovnu politiku neću komentirati no baš me zanima kako će "konkurenti" preživjeti tržišno natjecanje i zaraditi nešto sa ovakvim spuštanjem cijena. Jedini kolki tolki konkurent HTu je VIP, a oni baš i nemaju nešto niže cijene.
Mala digresija, frendica je uzela B-NETov aranžan, neznam točno koji paket, sve jeftino i super, ali kad joj je usluga prestala raditi morala je nazvati službu za korisnike na 062 (kažu na službenim stranicama da se obračunavaju pozivi po lokalnoj tarifi) i kaže da je spizdila 80kn samo na to..ako je ona lagala mene, ja lažem vas..pouku izvucite sami

strpljen..spašen Time is on my side


HT će o dividendi odlučiti na glavnoj skupštini dioničara

(Amir Kulenović, Liderpress 16.1.2009)

Prema zadnjem izvješću, na 30. rujna 2008. HT je u bilanci imao 4,89 milijardi gotovine (34 posto ukupne aktive). Kad bi isplatio svu gotovinu kroz dividendu, svaki dioničar bi dobio gotovo 60 kuna po dionici, što na cijenu iz IPO-a (265 kuna) znači povrat od 22,6 posto, odnosno gotovo 34 posot uključujući i dividendu isplaćenu u 2008. godini. Na tekuću cijenu ta dividenda bi predstavljala 27 posto povrata. (Bankamagazin 16.01.2009)

HT može isplatiti samo onoliko koliko iznosi zadržana dobit, a to je s 31.09.08. bilo oko 3.445 B. s dobiti u zadnjem kvartalu moglo bi se nategnuti na cca 4 B što nikako ne daje 60 kn po dionici. Ne znam jel to ovi u Bankamagazinu ne znaju ili misle da smo mi tolike ovce.



dobro,kakva god ta konkurencija bila…tu je i uzima sve veći dio kolača HT-u.
da HT ima odličnu strategiju, ima ju..u svakoj zemlji posluje po istom šablonu, u fazama…kod nas se bliži posljednjoj fazi, gdje će postati tvrtka koja ostvaruje dobit,ali ne ovoliku… a rupe će punit mostarski ili neki drugi telekom.

a dionica će biti otprilike ovolika:
http://www.marketwatch.com/quotes/de/555750

Al ga ti lupetaš!

A ja "mislim" da će dionica HT-a biti otprilike 10 puta vrijednija. I što sad? Tko je u pravu?
[/quote]

nitko,oboje lupetamo…ali mi se čini da ja malo manje lupetam.vrijeme će pokazati:)

a što da vam kažem – bavim se ITom i mi smo prešli na HT zbog toga što ta stabilnost veze kod konkurencije nije bila baš takva kakvom su je oni prikazivali. Zbog istog razloga je i čitava firma prešla na 099 dakle uzeli smo nekih 30-ak brojeva. I dalje ostajemo na HTu ali ne sumnjam da će ovim cijenama konkurenti uzeti dio kolača – samo je pitanje što će prije stići kreditori konkurencije na naplatu ili drastičan pad HTa. Ja se kladim na kreditore – vi kako želite.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Pa da si pročitao tekst vidio bi da što se tiće ATPL slično razmišljamo. Što se tiče konkurencije HT.-a, konkurencija i te kako može ponuditi puno. Gledajući s razine dobiveno uloženo, veliki konkurent im je definitivno _.net (pročitaj malo što nude a onda prosudi i sam), dok u telefoniji i internetu čak je i o_p_t_i_m_a telekom veliki konkurent. Naravno cijena nije presudan faktor i zato HT i danas ima korisnika koliko ih ima…

Slažem se da krizu HT neće niti osjetiti. Nastaviti će istim rastom/padom kao i proteklih godina. Najveći utjecaj imati će ugovori na x godina s korisnicima. Pitanje je samo dali će nakon 2 godine isti ti korisnici ostati na istom provideru.

U budućnosti mobilna će telefonija ovako i onako krenuti na flat. Samo je pitanje vremena…

Off topic 1
Ako već pričaš od količini novogradnje, isto tako mogao si spomenuti količinu brodova koji idu u scrap zbog svoje starosti, a što zbog neisplativosti brodarskih firmi da ih otkupe…

Off topic 2
_.net nudi za fiksnih 225 Kn – flat internet, flat telefoniju unutar fiksne mreže, te digitalnu tv s tridesetak programa. Ako to nije konkurencija neznam što je…

Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju niti jedne spominjane dionice…


Optima je bila (pre)zadužena do grla još u vrijeme IPO-a, a kakva im je danas situacija? Oni su po meni prva veća firma koja bi mogla propasti. Pa tš misliš zašto ih je ZABA tjerala na emisiju obveznica i IPO? Oni su u prospektu napisali da bi trebali postati profitabilni 2013. I to prije krize. A samo usporedite kako MAGMA ili ATGR ispunjavaju obećanja iz prospekta. Ova firma bi na Wall Streetu već odavno bilo otpisana kao loše ulaganje i otišla pod bubanj. Optima je najbolji dokaz da kad vjetar puše, i purani lete. A vjetar je prestao puhati.

B.net je puno oubiljniji konkurent, koji na drugoj tehnološkoj osnovi (kablovska), nudi istu razinu usluge. Mislim da imaju oko 100000 korisnika (ukupno, pitanje je koliki je dio na triple play). U biti, njihovo je tržište i rast ograničen. Njima je isplativo nuditi uslugu u gusto naseljenim sredinama (neboderi, nove višekatnice s razvedenim kablovima). Zbog toga nikad neće moći pokriti većinu stanovništa, čak ni u većim gradovima. Stoga, mogu računati na cca 10% tržišta maksimalno. Recimo, u Zagrebu ne vjerujem da mogu dogoročno servisirati više od 100000 priključaka. HT jednostavno nema tih ograničenja. Telefonske žice su svagdje. Samo treba prikvačiti uređaje.

Ja sam negdje pročitao/čuo da u Americi se možeš uštekati na internet svugdje gdje ima utičnica za struju jer da veza ide po tim kablovima.
Je li to moguće?

who dares, wins


Ja sam negdje pročitao/čuo da u Americi se možeš uštekati na internet svugdje gdje ima utičnica za struju jer da veza ide po tim kablovima.
Je li to moguće?

Moguće je, ta tehnologija postoji već petnaestak godina no ne koristi se puno.

strpljen..spašen Time is on my side

Jel ko racunao koliko cemo zaradit u ovom kvartalu na tecajnim razlikama… mislim da bi mogli preko 100 milja kuna…


Pa da si pročitao tekst vidio bi da što se tiće ATPL slično razmišljamo. Što se tiče konkurencije HT.-a, konkurencija i te kako može ponuditi puno. Gledajući s razine dobiveno uloženo, veliki konkurent im je definitivno _.net (pročitaj malo što nude a onda prosudi i sam), dok u telefoniji i internetu čak je i o_p_t_i_m_a telekom veliki konkurent. Naravno cijena nije presudan faktor i zato HT i danas ima korisnika koliko ih ima…

Slažem se da krizu HT neće niti osjetiti. Nastaviti će istim rastom/padom kao i proteklih godina. Najveći utjecaj imati će ugovori na x godina s korisnicima. Pitanje je samo dali će nakon 2 godine isti ti korisnici ostati na istom provideru.

U budućnosti mobilna će telefonija ovako i onako krenuti na flat. Samo je pitanje vremena…

Off topic 1
Ako već pričaš od količini novogradnje, isto tako mogao si spomenuti količinu brodova koji idu u scrap zbog svoje starosti, a što zbog neisplativosti brodarskih firmi da ih otkupe…

Off topic 2
_.net nudi za fiksnih 225 Kn – flat internet, flat telefoniju unutar fiksne mreže, te digitalnu tv s tridesetak programa. Ako to nije konkurencija neznam što je…

Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju niti jedne spominjane dionice…


Optima je bila (pre)zadužena do grla još u vrijeme IPO-a, a kakva im je danas situacija? Oni su po meni prva veća firma koja bi mogla propasti. Pa tš misliš zašto ih je ZABA tjerala na emisiju obveznica i IPO? Oni su u prospektu napisali da bi trebali postati profitabilni 2013. I to prije krize. A samo usporedite kako MAGMA ili ATGR ispunjavaju obećanja iz prospekta. Ova firma bi na Wall Streetu već odavno bilo otpisana kao loše ulaganje i otišla pod bubanj. Optima je najbolji dokaz da kad vjetar puše, i purani lete. A vjetar je prestao puhati.

B.net je puno oubiljniji konkurent, koji na drugoj tehnološkoj osnovi (kablovska), nudi istu razinu usluge. Mislim da imaju oko 100000 korisnika (ukupno, pitanje je koliki je dio na triple play). U biti, njihovo je tržište i rast ograničen. Njima je isplativo nuditi uslugu u gusto naseljenim sredinama (neboderi, nove višekatnice s razvedenim kablovima). Zbog toga nikad neće moći pokriti većinu stanovništa, čak ni u većim gradovima. Stoga, mogu računati na cca 10% tržišta maksimalno. Recimo, u Zagrebu ne vjerujem da mogu dogoročno servisirati više od 100000 priključaka. HT jednostavno nema tih ograničenja. Telefonske žice su svagdje. Samo treba prikvačiti uređaje.
[/quote]

Ima ovdje dosta istine u ovome sto si pisao. Naime, ja sam radio u Optimi i znam da je ta tvrtka dosta diskutabilna za ulaganja citaj. ja nebih kupio njihove dionice za neznam koju lovu. Ovim nikoga ne pozivam da kupi ili ne Optimu ali samo dajem svoje misljenje. Prvotni je plan bio da se izade iz minusa oko 2011 pa je prebaceno na 2013. Nedostatak Optime je mali broj tvrtki koji imaju pod sobom pa nije ni realno ocekivati neki boom, a s adsl-om su dobrano zakasnili naspram druge HT konkurencije.


Jel ko racunao koliko cemo zaradit u ovom kvartalu na tecajnim razlikama… mislim da bi mogli preko 100 milja kuna…

U svakom slucaju isplati se prodati kune i uzeti Eurlice (ocekivam da ce kuna uskoro biti cca 800kn.

MV,


Jel ko racunao koliko cemo zaradit u ovom kvartalu na tecajnim razlikama… mislim da bi mogli preko 100 milja kuna…

U svakom slucaju isplati se prodati kune i uzeti Eurlice (ocekivam da ce kuna uskoro biti cca 800kn.
[/quote]

nekako mi je ipak teško povjerovati u to

strpljen..spašen Time is on my side

New Report

Close