HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
219,00 27 11:37:53
219,10 50 11:37:53
219,00 2000 11:36:58
219,00 4000 11:36:58
219,00 4000 11:36:58
219,00 2731 11:36:48
219,00 50 11:36:4

who dares, wins

68,54% 68,76% Top 10 od 01.12. do danas.

who dares, wins


To što mirovinci ne kupuju je očito. Država ove godine mora vratiti preko milijardu eura (ako se ne varam). Dizanje kredita vani (popularno reprogramiranje dugova) nije dobro, jer će smanjiti kreditni rejting države i značajno povisiti kamate. Znači, ostaje posuđivanje novca na domaćem tržištu.

Pogledaj malo na SDA tko kupuje državne obveznice u zadnje vrijeme.

Slazem se s tvojom postavkom ali se nadam da u ovom slucaju nece patiti umirovljenici kao 2001. Ja sam isto zato da se proba naci nacin kako smanjiti taj vanjski dug koji prakticno u vremenu krize dovodi do kolapsa drzave. Ukratko Makedonija ima vanjski dug cca 2.5mlrd i godisnji proracun oko 2,3 mlrd, a ima ih pola manje nego nas. Standard im je los ali zato mislim da kroz ovo vrijeme ce proci bez velikih posljedica. Hrvatska cini se nemoze zivjeti bez kredita pa se nazlost zaduzuje unutar drzave samo zbog kreditnog rejtinga. Nevodi ovo dobrome.


MV,


Katastrofa ce biti ako nebude dividende – HT ce vrijediti 100kn???
Odgovor za MV Matan
224-24=200 nije 100

Nebih se bas slozio s ovim racunom. HT dionica se zadrzava na ovoj razini zbog moguce isplate dividende. Da nije nje mislim da bi HT vec bio oko 150kn – Usporedbe radi Atlanska Plovidba je kostala 3300 i pala na 500kn (cca pad 85%), a ako pogledamo njene rezultate ove godine – nikad bolje.
U odnosu na prodajnu cijenu (265kn) HT je najvise pao (200kn) cca 25%. u suporedbi ove dvije dionice Atlanska ove godine po svoj prilici nece isplacivati dividendu bez obzira na (400 mil kn dobiti) pa joj se cijena bas i ne popravlja. Nisam bas skeptican prema HTu na kojoj ce razini ostati nebude li dividende (Imam ih dosta – jako bi me razalostio nedostatak div.)
[/quote]

Nemožeš uspoređivati HT i ATPL nikako, a pogotovo ne padove i rast ijedne od njih.

Oba dvije firme su respektabilne u svom smislu i to im je jedina zajednička stvar.
ATPL prihodi uključuju prihode od prijevoza sipkog tereta, prodaje brodova, turističkih (hoteli) i avio prijevoza. Što od toga ima HT. Ništa. Budimo realni ATPL je proizvođač novca – podatak o zarađenim 500 Kn po dionici je podatak koji ostavlja bez daha. No međutim, burza anticipira ono što će se dogoditi u budućnosti a ne ono što se dogadja sada ili u protekla tri mjeseca. A činjenica je da je BDI index – index vozarina na vrlo niskim razinama, toliko niskim, da brodovi voze taman toliko da pokriju troškove održavanja brodova.

Cijena HT-ove dionice je takva kakva je – relativno stabilni prihodi (čitaj dividenda) od korisnika u fiksnoj nepokretnoj, i pokretnoj telefoniji (uključujući i Internet i TV). Sama dionica kao takva i nije baš perspektivna – gubi korisnike iz godine u godinu, ne ulaže u razvitak ljudi, visoki menađerski ugovori itd.

Ako bi već htio uspoređivati HT s nekim možeš s telekomima u regiji, dok bi se ATPL mogao eventualno uspoređivati s JDPL.

Ovo nije poziv na kupnju niti prodaju dionica HT-a niti ATPL.
[/quote]

Ma sve pet – ovu usporedbu sam iznio samo za slucaj da HT ove godine neisplati dividenu obzirom na stanje dionica prosle godine mislim da bi HT dobro potonuo.


MV,


Katastrofa ce biti ako nebude dividende – HT ce vrijediti 100kn???
Odgovor za MV Matan
224-24=200 nije 100

Nebih se bas slozio s ovim racunom. HT dionica se zadrzava na ovoj razini zbog moguce isplate dividende. Da nije nje mislim da bi HT vec bio oko 150kn – Usporedbe radi Atlanska Plovidba je kostala 3300 i pala na 500kn (cca pad 85%), a ako pogledamo njene rezultate ove godine – nikad bolje.
U odnosu na prodajnu cijenu (265kn) HT je najvise pao (200kn) cca 25%. u suporedbi ove dvije dionice Atlanska ove godine po svoj prilici nece isplacivati dividendu bez obzira na (400 mil kn dobiti) pa joj se cijena bas i ne popravlja. Nisam bas skeptican prema HTu na kojoj ce razini ostati nebude li dividende (Imam ih dosta – jako bi me razalostio nedostatak div.)
[/quote]

Nemožeš uspoređivati HT i ATPL nikako, a pogotovo ne padove i rast ijedne od njih.

Oba dvije firme su respektabilne u svom smislu i to im je jedina zajednička stvar.
ATPL prihodi uključuju prihode od prijevoza sipkog tereta, prodaje brodova, turističkih (hoteli) i avio prijevoza. Što od toga ima HT. Ništa. Budimo realni ATPL je proizvođač novca – podatak o zarađenim 500 Kn po dionici je podatak koji ostavlja bez daha. No međutim, burza anticipira ono što će se dogoditi u budućnosti a ne ono što se dogadja sada ili u protekla tri mjeseca. A činjenica je da je BDI index – index vozarina na vrlo niskim razinama, toliko niskim, da brodovi voze taman toliko da pokriju troškove održavanja brodova.

Cijena HT-ove dionice je takva kakva je – relativno stabilni prihodi (čitaj dividenda) od korisnika u fiksnoj nepokretnoj, i pokretnoj telefoniji (uključujući i Internet i TV). Sama dionica kao takva i nije baš perspektivna – gubi korisnike iz godine u godinu, ne ulaže u razvitak ljudi, visoki menađerski ugovori itd.

Ako bi već htio uspoređivati HT s nekim možeš s telekomima u regiji, dok bi se ATPL mogao eventualno uspoređivati s JDPL.

Ovo nije poziv na kupnju niti prodaju dionica HT-a niti ATPL.
[/quote]

Ma sve pet – ovu usporedbu sam iznio samo za slucaj da HT ove godine neisplati dividendu obzirom na stanje dionica prosle godine mislim da bi HT dobro potonuo.


Mirovinski fondovi i nisu po meni neki bitan indikator općenito a opet ako u zadnje vrijeme trgovinu većinom čine "slabe ruke" onda je žešća korekcija praktično neizbježna.
Mada,i kada su mirovinci kupovali opet smo imali jake korekcije.Pravilo je da nema pravila ti. logike!

mirovinci nisu bitan faktor podizanja cijene to definitivno ali jesu faktor stabilnosti – dionica koja je došla pod kapu MFa teško izlazi vanka što ima posljedicu dizanje cijene – sumnjam da ćemo ići igdje sa ovih razina dok mirovinci ne prikupe kumulativno cca 8% udjela. Sada su na 3,5%

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

da ne isplate dividendu cijena bi im rasla, kao i u slučaju kupovanja vlastitih dionica na burzi…zamislite 2010 i očekivanje dividende sa duplo višim iznosom nego što se sad očekuje, a pod uvjetom da kriza jenja-dionica bi bila sky-high, ja sam izraziti protivnik isplaćivanja dividende u ovim okolnostima-to pogoduje samo kratkoročnim ulagačima.mnogi ulagači i tako planiraju s novcem od dividende kupovati druge dionice i krpati svoje proračune-mislim da je isplata dividende(bilo koje veće od simbolične)kontraproduktivna i to se već jednom i pokazalo.tržište nije živnulo zbog priljeva tolikog novca a cijena dionice se survala….zašto bi ht bio potporanj tržištu-ako nema kapitala koliko više vrijedi što ga ht posjeduje i daje jednu dimenziju mogućnosti, opciju- a svi kupujemo opcije, bez "opcija" "dionice" ne vrijede…..

fundamentalist

@MV Matan
Slažem se da bi HT potonuo kad ne bi isplatio dividendu. Meni je dividenda jako važan faktor kod odlučivanja u koju dionicu ulažem. Stabilna politika dividende mi je bitna da ne ovisim toliko o rastu i padu tržišta odnosno dionice. Meni je važno da mogu računati na otprilike 25Kn po dionici ove godine. I otprilike toliko i slijedeće. Hoću reći, osobno mi je važniji prihod (dividenda) nego kapitalna dobit.

@_zuti_

Itekako ima smisla uspoređivati ATPL i HT. Pa to je i smisao ulaganja – ulažeš tamo gdje misliš da je bolje, prodaješ ono što misliš da je lošije.

ATPL je bila tvornica novca do rujna prošle godine. Od onda to nije. I ne zna se kada će opet biti. Po mojoj procjeni to će biti u drugoj polovici 2010. Zašto? 30% dry bulk brodova je trenutno "parkirano". U ovoj godini će se kapacitet zbog novogradnji povećati skoro 25%. Što misliš, hoće li se i količina tereta koji treba prevesti povećati toliko? Sve veći broj stečajeva brodarskih tvrtki neće ubrzati izlazak iz krize, jer će one prodati brodove (za malu cijenu), koje će netko opet kupiti. Novogradnje koje se masovno otkazuju se odnose na brodove koji će biti isporučeni iza 2010.

HT gubi korisnike fiksne telefonije svake godine. A zamisli, prihodi i dobit ostaju isti….pa kako to? Slažem se da će se taj trend nastaviti. I da mobilna telefonija neće moći unedogled kompenzirati te gubitke. Ali rast ADSL-a i posebno MAXtv-a je postao treći stup koji svojim rastom nadoknađuje pad u drugim sektorima. Mislim da posebno MAXtv ima potencijala, budući da je već sad postao najmoćnija "kabelska" TV, a kojoj se konkurenti teško mogu oduprijeti. Može li Bnet ponuditi kvalitetni pristup Internetu? S druge strane, koji telekom u Hrvata ima TV ponudu? Svi pričaju o tome, ali nemaju dovoljni broj korisnika da financiraju implementaciju IPTVa.

Summa summarum, HT ovu krizu praktično neće ni osjetiti. A MAXtv ima potencijal proširiti se na 1,8 priključaka u Hrvatskoj. Da iskoriste 50% tržišta….to je već preko milijarde kuna. Tako da HT ima potencijal rasta zamjenjujući satelitske i kablovske instalacije.

da se malo uključim u analizu HT-a..
ovako,bnet sad već nudi kvalitetnu uslugu interneta..ok,uglavnom po gradovima ali to i je veči dio kolača.
nude i triple uslugu di dobiješ net,telefon i tv za nekih 200 kn mjesečno,telefoniranje ti je besplatno u fiksnoj.
tele2 i tomato iz dana u dan uzimaju više korisnika.
do nedavno sam ostavljao 300 kn mjesečno za mobitel a sad ostavim 60kn moje tarife a ostatak kupujem tomato bonove na drugom telefonu.I to ljudi rade MASOVNO.
što se krize tiče,DA kriza će uzdrmati HT jer je smanjenje telefonskih i internet računa valjd prvi potez u štednji nekog kučanstva.

a HT će zadržati dobit otpuštanjem ljudi što neće moći još dugo pošto netko u toj firmi mora i raditi.

Sva ta konkurencija se u najboljem slučaju može nadati da ih HT jednog dana otkupi. Vidjet ćemo koliko će njih preživjeti sljedeće dvije godine. A HT, prije će propasti ova država nego HT. Ljudi će se u krizi odreći prije kruha nego Interneta i telefoniranja.

@damdam

Samo Bogu zahvaljujem sto sam morao izvuci lovu da bih kupio HT po povolnim uvjetima pa sam Atlansku prodao (2.800,00kn) s min. gubitkom. Kupovao 50kom po 2.825,00kn.
Da sam je ostavio do danas bio bih laksi 100k kn

New Report

Close