HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 00:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
54.872
1,701
32,20
32,30
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

MV,


Katastrofa ce biti ako nebude dividende – HT ce vrijediti 100kn???
Odgovor za MV Matan
224-24=200 nije 100

Nebih se bas slozio s ovim racunom. HT dionica se zadrzava na ovoj razini zbog moguce isplate dividende. Da nije nje mislim da bi HT vec bio oko 150kn – Usporedbe radi Atlanska Plovidba je kostala 3300 i pala na 500kn (cca pad 85%), a ako pogledamo njene rezultate ove godine – nikad bolje.
U odnosu na prodajnu cijenu (265kn) HT je najvise pao (200kn) cca 25%. u suporedbi ove dvije dionice Atlanska ove godine po svoj prilici nece isplacivati dividendu bez obzira na (400 mil kn dobiti) pa joj se cijena bas i ne popravlja. Nisam bas skeptican prema HTu na kojoj ce razini ostati nebude li dividende (Imam ih dosta – jako bi me razalostio nedostatak div.)
[/quote]
U kojem radoblju gledaš omjere cijena? 265 je bila cijena iz IPOa, a ATH oko 410. Tako gledavši HT je pao skoro 50%.

A zašto je HT pao manje? Kao prvo, jer se očekuje dividenda od 10-15% ove godine. ATPL će u najboljem slučaju imati dividend yield 15%. A iduće godine? HT će vjerojatno ostvariti isto. A ATPL?
Hoću reći, ATPL će sigurno završiti ovu godinu sa gubitkom, a možda i iduću. HT će gotovo sigurno ostvariti dobit (i isplatiti dividendu) koja je u rangu prošlogodišnje.

Smatram da je ATPL dobra dionica i dobra firma i dobar izbor za dugoročne investitore (3+ godina) koji ne računaju na dividendu. HT i ATPL su kao vrabac u ruci ili golub na grani. Ove godine mi je draže nešto držati u ruci.


MV,


Katastrofa ce biti ako nebude dividende – HT ce vrijediti 100kn???
Odgovor za MV Matan
224-24=200 nije 100

Nebih se bas slozio s ovim racunom. HT dionica se zadrzava na ovoj razini zbog moguce isplate dividende. Da nije nje mislim da bi HT vec bio oko 150kn – Usporedbe radi Atlanska Plovidba je kostala 3300 i pala na 500kn (cca pad 85%), a ako pogledamo njene rezultate ove godine – nikad bolje.
U odnosu na prodajnu cijenu (265kn) HT je najvise pao (200kn) cca 25%. u suporedbi ove dvije dionice Atlanska ove godine po svoj prilici nece isplacivati dividendu bez obzira na (400 mil kn dobiti) pa joj se cijena bas i ne popravlja. Nisam bas skeptican prema HTu na kojoj ce razini ostati nebude li dividende (Imam ih dosta – jako bi me razalostio nedostatak div.)
[/quote]
U kojem radoblju gledaš omjere cijena? 265 je bila cijena iz IPOa, a ATH oko 410. Tako gledavši HT je pao skoro 50%.

A zašto je HT pao manje? Kao prvo, jer se očekuje dividenda od 10-15% ove godine. ATPL će u najboljem slučaju imati dividend yield 15%. A iduće godine? HT će vjerojatno ostvariti isto. A ATPL?
Hoću reći, ATPL će sigurno završiti ovu godinu sa gubitkom, a možda i iduću. HT će gotovo sigurno ostvariti dobit (i isplatiti dividendu) koja je u rangu prošlogodišnje.

Smatram da je ATPL dobra dionica i dobra firma i dobar izbor za dugoročne investitore (3+ godina) koji ne računaju na dividendu. HT i ATPL su kao vrabac u ruci ili golub na grani. Ove godine mi je draže nešto držati u ruci.
[/quote]

Iz tvojih i Alabaminih usta u HT-ove usi.

@MV Matan
Ne znam na kojeg misliš? Kolega je uzeo vrlo sličan nick, pa ispada da na mene misliš.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

U petak, 16. siječnja 2009. mirovinski fondovi nisu kupovali dionice HT-a. Peti radni dan za redom nisu kupili niti jednu dionicu HT-a. Ili su se ispraznili, ili financiraju državu, ili kupuju nešto drugo, ili ne trebaju braniti cijenu jer dosta kupuju ostali, ili …….


U petak, 16. siječnja 2009. mirovinski fondovi nisu kupovali dionice HT-a. Peti radni dan za redom nisu kupili niti jednu dionicu HT-a. Ili su se ispraznili, ili financiraju državu, ili kupuju nešto drugo, ili ne trebaju braniti cijenu jer dosta kupuju ostali, ili …….

ili nešto znaju? [undecid]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


U petak, 16. siječnja 2009. mirovinski fondovi nisu kupovali dionice HT-a. Peti radni dan za redom nisu kupili niti jednu dionicu HT-a. Ili su se ispraznili, ili financiraju državu, ili kupuju nešto drugo, ili ne trebaju braniti cijenu jer dosta kupuju ostali, ili …….

Ovo me već zabrinjava, prilično zabrinjava! Ili OMF nemaju više (financiraju državu!) pa smo generalno svi u banani, ili su procijenili da će nakon dividende od cca 25 kn HT potonuti ispod 200 kn, pa je ovih 220-225 kn na burzi maksimum koji su spremni platiti [huh]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


U petak, 16. siječnja 2009. mirovinski fondovi nisu kupovali dionice HT-a. Peti radni dan za redom nisu kupili niti jednu dionicu HT-a. Ili su se ispraznili, ili financiraju državu, ili kupuju nešto drugo, ili ne trebaju braniti cijenu jer dosta kupuju ostali, ili …….

Mirovinski fondovi i nisu po meni neki bitan indikator općenito a opet ako u zadnje vrijeme trgovinu većinom čine "slabe ruke" onda je žešća korekcija praktično neizbježna.
Mada,i kada su mirovinci kupovali opet smo imali jake korekcije.Pravilo je da nema pravila ti. logike!

Novac je kisik burze!



U petak, 16. siječnja 2009. mirovinski fondovi nisu kupovali dionice HT-a. Peti radni dan za redom nisu kupili niti jednu dionicu HT-a. Ili su se ispraznili, ili financiraju državu, ili kupuju nešto drugo, ili ne trebaju braniti cijenu jer dosta kupuju ostali, ili …….

ili nešto znaju? [undecid]
[/quote]

ili su u šumi…

Ima danas u jutarnjem interesantan clanak o mirovinama i stupovima. Izgleda da stvarno nemaju love!?

dva m (alabamma)

To što mirovinci ne kupuju je očito. Država ove godine mora vratiti preko milijardu eura (ako se ne varam). Dizanje kredita vani (popularno reprogramiranje dugova) nije dobro, jer će smanjiti kreditni rejting države i značajno povisiti kamate. Znači, ostaje posuđivanje novca na domaćem tržištu.

Pogledaj malo na SDA tko kupuje državne obveznice u zadnje vrijeme.

MV,


Katastrofa ce biti ako nebude dividende – HT ce vrijediti 100kn???
Odgovor za MV Matan
224-24=200 nije 100

Nebih se bas slozio s ovim racunom. HT dionica se zadrzava na ovoj razini zbog moguce isplate dividende. Da nije nje mislim da bi HT vec bio oko 150kn – Usporedbe radi Atlanska Plovidba je kostala 3300 i pala na 500kn (cca pad 85%), a ako pogledamo njene rezultate ove godine – nikad bolje.
U odnosu na prodajnu cijenu (265kn) HT je najvise pao (200kn) cca 25%. u suporedbi ove dvije dionice Atlanska ove godine po svoj prilici nece isplacivati dividendu bez obzira na (400 mil kn dobiti) pa joj se cijena bas i ne popravlja. Nisam bas skeptican prema HTu na kojoj ce razini ostati nebude li dividende (Imam ih dosta – jako bi me razalostio nedostatak div.)
[/quote]

Nemožeš uspoređivati HT i ATPL nikako, a pogotovo ne padove i rast ijedne od njih.

Oba dvije firme su respektabilne u svom smislu i to im je jedina zajednička stvar.
ATPL prihodi uključuju prihode od prijevoza sipkog tereta, prodaje brodova, turističkih (hoteli) i avio prijevoza. Što od toga ima HT. Ništa. Budimo realni ATPL je proizvođač novca – podatak o zarađenim 500 Kn po dionici je podatak koji ostavlja bez daha. No međutim, burza anticipira ono što će se dogoditi u budućnosti a ne ono što se dogadja sada ili u protekla tri mjeseca. A činjenica je da je BDI index – index vozarina na vrlo niskim razinama, toliko niskim, da brodovi voze taman toliko da pokriju troškove održavanja brodova.

Cijena HT-ove dionice je takva kakva je – relativno stabilni prihodi (čitaj dividenda) od korisnika u fiksnoj nepokretnoj, i pokretnoj telefoniji (uključujući i Internet i TV). Sama dionica kao takva i nije baš perspektivna – gubi korisnike iz godine u godinu, ne ulaže u razvitak ljudi, visoki menađerski ugovori itd.

Ako bi već htio uspoređivati HT s nekim možeš s telekomima u regiji, dok bi se ATPL mogao eventualno uspoređivati s JDPL.

Ovo nije poziv na kupnju niti prodaju dionica HT-a niti ATPL.

New Report

Close