HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 16:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,00
127.297
3,858
32,80
33,00
-1,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sickboy
Tko su ti vrli analitičari iz večernjeg da tako samouvjereno govore kolika će biti dobit (možda Mlinarevićka). Dali su spremni odgovarati ljudima u slučaju da izgube novac.

Analiticar
Igor Noršić iz ICF-a, primjerice, procjenjuje da dionica može donijeti 100 posto zarade na rok kao i Inina, dakle u dva-tri mjeseca.

jedno je sigurno. odmah prodavati nije imperativ, a ako pojedinac zeli 20-30% u prvom danu trgovanja to je o`k. volio bih kad bi mi netko rekao dali trenutno postoji bolja firma u hr?

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Imam jedno pitanje vezano uz SDA račun i Brokerski račun. Kada ja otvorim nalog za kupnju neke dionice kod brokera s kojim imam ugovor te ih on kupi za mene gdje se onda te dionice nalaze kada je kupnja završena – na računu brokera ili računu SDA?
Zbunilo me slijedeće: preuzeo sam od Abacus brokera upute za korištenje njihovog weba i u tim uputama je prikazan jedan screenshot gdje se vidi stanje računa kod brokera (kod njih), znači dionice i gotovina koje posjedujem. Kako je moguće da na računu brokera postoje moje dionice ako se one odmah nakon kupnje prebacuju na SDA (barem mi je tako rečeno od nekih ljudi koji se s time bave)? Koliko sam do sada uspio shvatiti jedino vrijeme kada su dionice kod mog brokera je kada su one u tranzicijskom stanju odnosno kada su na nalogu za kupnju ili prodaju. Ili se varam? Molim razjašnjenje od nekog s znanjem. Hvala.

mislim da ce se smanjivati paketi…………. ponuditi ce dobru cijenu (zbog 1000 razloga) i marketiski udariti na puk (sto vec i rade) i gomila ljudi ce nasrnuti (i zbog INA-e)…….. ja sigurno necu 17-og u banku u shoping

Zahvaljujem cijenjenim kolegama na dobrim savjetima i uputama.Slažem se upotpunosti da je sada prodavati inu suludo fondovi su obranili cijenu svako malo ina pronađe neko polje nafte ili plina itd itd,samo mi se čini da bi HT mogao imati brži rast od INE.Nedavno sam imao malu neugodnst sa raiffeisen-om trebalo im je skoro tri tjedna da im se pojavi brisovnica u poslovnici+10 radnih dana u sda ispada da mi treba za prodati papire vise od mjesec dana.Upoznao sam na vlastitoj koži koliko se moze izgubiti za to vrijeme.Posto sam zaposlen u jednoj uglednoj domaćoj prehranbenioj firmi već pet godina a nemam stalni posao otpada mi nenamjnski kredit.Eh da jučer cijelu večer nisam mogao zaspati kad sam pročitao da g.Polančec ne smije kupovati na ipo-u jer je sudjelovao u projektu ,mogo bi se kladiti da je jučer prodavao opcijske dionice koje kupuje po cijeni iz 1984.Gospodine Tuna nastavite ulagati u sebe jer je to najblja investicija .Interesira me da li gubim pravo na povaštene dionice ako prodam dvije dionice INE vidio sam po forumu da je tu mala konfuzija pa me interesira ima li netko konačan odgovor?

Pozdrav svima!

Može li mi netko reći dvije stvari :

– Kod prijenosa dionaca sa osobu na drugu osobu ,koja mi nije član obitelji ,koliko se plaća porez
,sada sam bio u poreznoj upravi ,tamo su mi rekli da to nije definirano.

– Za nepovlaštene ponude ,dionice će se prodavati ,ako ih ostane od povlaštenih ponuda ,
ali po kojoj cijeni.


Imam jedno pitanje vezano uz SDA račun i Brokerski račun. Kada ja
otvorim nalog za kupnju neke dionice kod brokera s kojim imam ugovor te
ih on kupi za mene gdje se onda te dionice nalaze kada je kupnja
završena – na računu brokera ili računu SDA? Zbunilo me slijedeće:
preuzeo sam od Abacus brokera upute za korištenje njihovog weba i u tim
uputama je prikazan jedan screenshot gdje se vidi stanje računa kod
brokera (kod njih), znači dionice i gotovina koje posjedujem. Kako je
moguće da na računu brokera postoje moje dionice ako se one odmah nakon
kupnje prebacuju na SDA (barem mi je tako rečeno od nekih ljudi koji se
s time bave)? Koliko sam do sada uspio shvatiti jedino vrijeme kada su
dionice kod mog brokera je kada su one u tranzicijskom stanju odnosno
kada su na nalogu za kupnju ili prodaju. Ili se varam? Molim
razjašnjenje od nekog s znanjem. Hvala.

Varaš se.
Dionice koje kupiš preko brokerske kuće ostaju registrirane s tom brokerskom kućom a ne s izdavateljem. Možeš od njih tražiti da ih stave na slobodnu poziciju-registriranu s izdavateljem. Ali čemu ako ih misliš prodavati.
Dionice se vode u SDA na tvoje ime, bez obzira jesu li registrirane s brokerskom kućom ili izdavateljem.
Dionice koje imaš kod brokera (registrirane s brokerskom kućom) spremne su za zadavanje tvog naloga i vode se na tvom računu u toj brokerskoj kući ( u SDA su također na tvom imenu)
Ako su registrirane s izdavateljem moraš ih prvo registrirati s brokerskom kućem da bi ih mogao prodati.
(tako će biti s dionicama HT-a koje upišeš i uplatiš).
U brokerskoj kući možeš sklopiti ugovor o E-trade ili ugovor o vođenju portfelja a i ne moraš. U tom slučaju zadaješ naloge klasičnim načinom (podrazumijeva se i telefonom).

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


….Interesira me da li gubim
pravo na povaštene dionice ako prodam dvije dionice INE vidio sam po
forumu da je tu mala konfuzija pa me interesira ima li netko konačan
odgovor?

Ne gubiš pavo budući ti je ostalo 20 dionica, a na svakih 10 dobivaš jednu nagradnu nakon godinu dana.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Pozdrav svima!

Može li mi netko reći dvije stvari :

– Kod prijenosa dionaca sa osobu na drugu osobu ,koja mi nije član obitelji ,koliko se plaća porez
,sada sam bio u poreznoj upravi ,tamo su mi rekli da to nije definirano.

– Za nepovlaštene ponude ,dionice će se prodavati ,ako ih ostane od povlaštenih ponuda ,
ali po kojoj cijeni.

Nema poreza na prijenos, prodaju, poklon ili nasljedstvo dionica.
Nepovlašteno možeš upisati koliko želiš, jedino je pitanje koliko ćeš ih dobiti. Cijena je ista kao i za povlašteni upis.
Povlastica je pravo prvenstva pri upisu i nagradnih 10%.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Imam jedno pitanje vezano uz SDA račun i Brokerski račun. Kada ja otvorim nalog za kupnju neke dionice kod brokera s kojim imam ugovor te ih on kupi za mene gdje se onda te dionice nalaze kada je kupnja završena – na računu brokera ili računu SDA? Zbunilo me slijedeće: preuzeo sam od Abacus brokera upute za korištenje njihovog weba i u tim uputama je prikazan jedan screenshot gdje se vidi stanje računa kod brokera (kod njih), znači dionice i gotovina koje posjedujem. Kako je moguće da na računu brokera postoje moje dionice ako se one odmah nakon kupnje prebacuju na SDA (barem mi je tako rečeno od nekih ljudi koji se s time bave)? Koliko sam do sada uspio shvatiti jedino vrijeme kada su dionice kod mog brokera je kada su one u tranzicijskom stanju odnosno kada su na nalogu za kupnju ili prodaju. Ili se varam? Molim razjašnjenje od nekog s znanjem. Hvala.

Dakle ovako.
Prije svega, nigdje se niš ne nalazi jer su dionice NEMATERIJALIZIRANI vrijednosni papiri odnosno to je elektronički zapis o vlasništvu. [smiley2]
E, kad ti kupiš dionicu onda se taj zapis nalazi u bazi podataka tvoje brokerske kuće i to samo i sključivo na tvom računu kojeg posjeduješ kod brokera. (to je tvoje vlasništvo i u slučaju da brokerska kuća proglasi stećaj to je i dalje tvoje vlasništvo koje se nalazi kod njega.) To “nalazi se kod njega” znaći da je on kod SDA registiriao tvoje vlasništvo kod sebe. Ti možeš htjeti prekinuti taj vaš ugovorni odnos, pa tako možeš odregistirirati svoje dionice od njega i prebaciti ih nekome drugome. U tom intervalu od jednog do drugog brokera dionice će biti registrirane na tzv. slobodnoj poziciji koju vodi SDA. Naravno, ti uopće ne moraš prebacivati svoje dionice na novog brokera, pa će tvoje dionice trajno imati status “slobodne pozicije”.
Ako imaš još koje pitanje, možeš ga postaviti javno ili na PP.
Živio.

La vita e bella!


Analiticar Igor Noršić iz ICF-a, primjerice, procjenjuje da dionica može donijeti 100 posto zarade na rok kao i Inina, dakle u dva-tri mjeseca. jedno je sigurno. odmah prodavati nije imperativ, a ako pojedinac zeli 20-30% u prvom danu trgovanja to je o`k. volio bih kad bi mi netko rekao dali trenutno postoji bolja firma u hr?

Taj Igor Noršić je član Uprave ICF-a koja je pod posebnom prismotrom HANFE i nemaju pravo na kiks, u protivnom će im biti oduzeta dozvola.
Link http://www.poslovni.hr/49891.aspx

Knjige i kava

Ima li što nova o punomoći?
Zvao sam Erste u Splitu i kaže službenica kako su u pripremi ta da će ih moći dijeliti vjerovatno krajem tjedna. Znači li to da svaki agent sastavlja sam punomoći ili će biti jedinstveni obrazac kod svih?

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder


nikson: ” ….Interesira me da li gubim pravo na povaštene dionice ako prodam dvije dionice INE vidio sam po forumu da je tu mala konfuzija pa me interesira ima li netko konačan odgovor? ” Ne gubiš pavo budući ti je ostalo 20 dionica, a na svakih 10 dobivaš jednu nagradnu nakon godinu dana.

Ali ni slučajno nemoj prebacivati sve 22 dionice na brokera s namjerom da prodaš samo dvije. Ostalih 20 mora ostati na slobodnoj poziciji da bi mogao dobiti 2 gratis. Ja sam tako popušio bonus. [smiley3]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

New Report

Close