HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 22:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,00
127.297
3,858
32,80
33,00
-1,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


rellik :
http://www.tht-dionica.com.hr/”
Evo i portala. U poslovnicama Erste banke se već dijele informativne brošure.

je’l moze netko skinuti i staviti na forum primjerak punomoci sa navedenog portala ?
iz inozemstva se ne moze uci u portal, a hitno je.
fala.

Brijem da na stranici nema kontrola gdje si, nego je dovoljno kliknuti DA i upisati “10000”. Ostalo je tebi na savijest. Na stranicama još nema punomoći.

What we've got here is a failure to communicate...

relik
gp64:
“/> rellik :
http://www.tht-dionica.com.hr/”
Evo i portala. U poslovnicama Erste banke se već dijele informativne brošure.

je’l moze netko skinuti i staviti na forum primjerak punomoci sa navedenog portala ?
iz inozemstva se ne moze uci u portal, a hitno je.
fala.

Brijem da na stranici nema kontrola gdje si, nego je dovoljno kliknuti DA i upisati “10000”. Ostalo je tebi na savijest. Na stranicama još nema punomoći.

ne, nije dovoljno upisati DA. ja sam pokusao, a nakon toga moras upisati postanski broj skojeg pises. ja sam upisao jedan hr. postanski broj ali odgovor je bio da je pogresan. znaci pristup stranici je moguc samo iz HR.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

SPANCIR

Kad budem davao lovu za paket u HPB mogu li dat tekuci od nekoga drugoga u slucaju da mi budu vracali visak love ,ako paket bude manje??? ”
..MOŽE..
Jsi li siguran? ”
Jesam, na IPO INE pisao svoj tekući za ženu, punicu…..

Nisam siguran.Citiram službenu stranicu (http://www.tht-dionica.com.hr/main.php?p=faq&q=04) u vezi s dokumentima koje treba prezentirati pri upisu:

…..karticu tekućeg računa (bilo koje banke u Hrvatskoj) zbog mogućeg povrata sredstava u slučaju da ponuda ne bude prihvaćena ili pak u slučaju uplate viška sredstava. Ulagatelj mora imati otvoren tekući račun u nekoj od banaka u Hrvatskoj. ……….

Da mi bude jasnije , nazvao tetu na broju navedenom za informacije.Teta kaže (eventualni) povrat svakom na njegov račun.Al’ su ga zakomplicirali – IPO INA-e je bio mala beba……….
Online

zvao sam FINU i jedna ljubazna sluzbenica mi je rekla da povrat novca NE MORA ici na ulagatelja nego moze i na opunomocenika. sam sto to mora biti navedeno u punomoci.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Malo sam prelistao temu i zgrožen raznoraznim računima bez krčmara, bogaćenju preko noći i prvim milijunima moram priznati da mi se nikako ne sviđa ovo grozničavo milenijsko bogaćenje Hrvata. [smiley16]

Svi pričate o 20-30% brze zarade,a još nije ni raspon poznat,a kamoli cijena. Kad je Magma krenula sustav je trokirao, rijetki su uspjeli prodati u prvih sat vremena, a kod HT-a mislim da će biti opći kaos. Serveri brokerskih kuća će padati kao prezrele kruške, web aplikacije s njima, bit će otežana trgovina ostalim dionicama, brokeri zatrpani nalozima wannabe investitora koji prvi put trguju, pad sistema, sve u svemu.

Moj savjet vam je da dionicu držite čim duže, tj. do dana kad vam ti novci ne zatrebaju za kuću,stan ili nešto treće jednako vrijedno kao dionica HT-a. HT nema veze s njemačkim t-com-om što se tiče pozicije na tržištu i dobiti. Ako nešto u Hrvatskoj vrijedi onda je to HT. Svi vi koji mislite prodati uz 20-50% zarade samo ćete ostalih 50 ili više posto pokloniti fondu ili nekom iskusnijem investitoru koji će zaraditi na vašem nestrpljenju. Ne bi oni kupovali da neće rasti, nemojmo se zavaravati. HT će još nekoliko godina ostvarivati dobit oko 2 milijarde kuna što im je omogućeno monopolističkim položajem, budimo realni. DT je jako loše postupio u Njemačkoj i sigurno im se neće desiti ista situacija u Hrvatskoj. U budućnosti postoji još prostora za rast(Triple play, FTTH, brdo mobilnih sadržaja, monopol do 2029. po nekim izvorima…) i jako je neozbiljno zadovoljiti se s mršavih 20-30%.

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju


Moj savjet vam je da dionicu držite čim duže, tj. do dana kad vam ti novci ne zatrebaju za kuću,stan ili nešto treće jednako vrijedno kao dionica HT-a.

Ti stvarno misliš da ova dionica ima bolju perspektivu i veći potencijal rasta od primjerice brodara i građevinara u roku od nekoliko godina?

Dobro je, samo da ne bude gore.

Hm.. Izgleda da se vezano uz veličinu povlaštenog paketa neće ponoviti MAGMA. Bi će izgleda proporcionalno.. al ipak pričekajmo službeni prospekt. KAd on uopće izlazi?

Nakon podnošenja svih ponuda definirat će se jedinstvena prodajna cijena dionice te će se raspoređivati dionice ponuditeljima koji su podnijeli valjane ponude. Ponuditeljima koji su podnijeli ponude uz pravo prvenstva i posebne pogodnosti broj raspoređenih dionica odredit će se podjelom iznosa koji je ulagatelj uplatio i jedinstvene cijene dionica. Ako dobiveni broj nije cijeli, radit će se zaokruživanje na prvi niži cijeli broj.

O rasporedu dionica ostalim ponuditeljima koji su podnijeli valjane ponude odlučit će dioničar prodavatelj.

Funkciju središnjeg registra dionica u Hrvatskoj obnaša SDA te će kupljene dionice T-HT-a biti upisane na računu vrijednosnih papira koji ulagatelj ima pri SDA. Nakon podnošenja ponude, svim podnositeljima ponude koji već nemaju račun u SDA bit će otvoren račun vrijednosnih papira na temelju podataka iz ponude te će na svoju dopisnu adresu navedenu u ponudi dobiti obavijest o otvorenom računu i PIN broju. PIN broj je tajni broj kojim vlasnici računa raspolažu vrijednosnim papirima upisanim na računu. Iznimka su strani državljani koji prije podnošenja ponude moraju sami otvoriti račun pri SDA. Strane pravne osobe također moraju same dati podatak o broju računa kod SDA na koji se dionice trebaju prenijeti.

Nakon upisa dionica na račun vrijednosnih papira ulagatelja čija je ponuda prihvaćena, SDA će vlasnika računa obavijestiti o točnom broju dionica koje su mu prenesene.

Vlada RH ima diskrecijsko pravo pri raspodjeli dionica koje nisu kupili hrvatski državljani s pravom prvenstva i pod posebnim pogodnostima te može bez navođenja razloga ponudu prihvatiti potpuno ili djelomično, ili pak odbiti. Također, s obzirom na to da se valjane Obvezujuće ponude hrvatskih državljana u iznosu maksimalno do 38.000 kuna automatski prihvaćaju, i to zbog zajamčenog prava prvenstva, u slučaju da ukupan broj dionica za koje su hrvatski državljani podnijeli valjane Obvezujuće ponude uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost nadmaši ukupan broj raspoloživih dionica, podnositeljima takvih ponuda proporcionalno će se smanjiti broj dionica.

quote]Moj savjet vam je da dionicu držite čim duže, tj. do dana kad vam ti novci ne zatrebaju za kuću,stan ili nešto treće jednako vrijedno kao dionica HT-a. HT nema veze s njemačkim t-com-om što se tiče pozicije na tržištu i dobiti. Ako nešto u Hrvatskoj vrijedi onda je to HT. Svi vi koji mislite prodati uz 20-50% zarade samo ćete ostalih 50 ili više posto pokloniti fondu ili nekom iskusnijem investitoru koji će zaraditi na vašem nestrpljenju. Ne bi oni kupovali da neće rasti, nemojmo se zavaravati. HT će još nekoliko godina ostvarivati dobit oko 2 milijarde kuna što im je omogućeno monopolističkim položajem, budimo realni. DT je jako loše postupio u Njemačkoj i sigurno im se neće desiti ista situacija u Hrvatskoj. U budućnosti postoji još prostora za rast(Triple play, FTTH, brdo mobilnih sadržaja, monopol do 2029. po nekim izvorima…) i jako je neozbiljno zadovoljiti se s mršavih 20

Ti stvarno misliš da ova dionica ima bolju perspektivu i veći potencijal rasta od primjerice brodara i građevinara u roku od nekoliko godina?

naglasak je na …i jako je neozbiljno zadovoljiti se s mršavih 20-30%.
ne bih ulazio u prognoze brodara ili građevinara jer nisam dovoljno kompetentan, ali znam da su građevinari imali svoj boom,a brodari su trenutno u trendu i sve ukazuje na to da će se ulaganja u brodare isplatiti na duži rok(3-5god.). Kod HT-a ne bih išao tako daleko, ali sljedećih 2-3god. svakako će biti isplativo nalaziti se u ovoj dionici. Nemojte da fondovi zarađuju na vama, a vi se zadovoljite mrvicama. Strplenje u ovom poslu se isplati, stoga nemojte trčati pred rudo. Sretno svima!

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Malo sam prelistao temu i zgrožen raznoraznim računima bez krčmara, bogaćenju preko noći i prvim milijunima moram priznati da mi se nikako ne sviđa ovo grozničavo milenijsko bogaćenje Hrvata.

Svi pričate o 20-30% brze zarade,a još nije ni raspon poznat,a kamoli cijena. Kad je Magma krenula sustav je trokirao, rijetki su uspjeli prodati u prvih sat vremena, a kod HT-a mislim da će biti opći kaos. Serveri brokerskih kuća će padati kao prezrele kruške, web aplikacije s njima, bit će otežana trgovina ostalim dionicama, brokeri zatrpani nalozima wannabe investitora koji prvi put trguju, pad sistema, sve u svemu.

Moj savjet vam je da dionicu držite čim duže, tj. do dana kad vam ti novci ne zatrebaju za kuću,stan ili nešto treće jednako vrijedno kao dionica HT-a. HT nema veze s njemačkim t-com-om što se tiče pozicije na tržištu i dobiti. Ako nešto u Hrvatskoj vrijedi onda je to HT. Svi vi koji mislite prodati uz 20-50% zarade samo ćete ostalih 50 ili više posto pokloniti fondu ili nekom iskusnijem investitoru koji će zaraditi na vašem nestrpljenju. Ne bi oni kupovali da neće rasti, nemojmo se zavaravati. HT će još nekoliko godina ostvarivati dobit oko 2 milijarde kuna što im je omogućeno monopolističkim položajem, budimo realni. DT je jako loše postupio u Njemačkoj i sigurno im se neće desiti ista situacija u Hrvatskoj. U budućnosti postoji još prostora za rast(Triple play, FTTH, brdo mobilnih sadržaja, monopol do 2029. po nekim izvorima…) i jako je neozbiljno zadovoljiti se s mršavih 20-30%

Slažem se ,s tim da sindikat THT-a , neusporediv je sa sindikatom DT-a …Svako smanjenje dobiti ili prihoda rješava se restrukturiranjem ( do kraja godine 390 odlazi s prosječnim otpremninama od 320 k. brutto)…po potrebi taj scenario je predvidiv i u buduće. Za THT nema zime još dugo.

quote]Moj savjet vam je da dionicu držite čim duže, tj. do dana kad vam ti novci ne zatrebaju za kuću,stan ili nešto treće jednako vrijedno kao dionica HT-a. HT nema veze s njemačkim t-com-om što se tiče pozicije na tržištu i dobiti. Ako nešto u Hrvatskoj vrijedi onda je to HT. Svi vi koji mislite prodati uz 20-50% zarade samo ćete ostalih 50 ili više posto pokloniti fondu ili nekom iskusnijem investitoru koji će zaraditi na vašem nestrpljenju. Ne bi oni kupovali da neće rasti, nemojmo se zavaravati. HT će još nekoliko godina ostvarivati dobit oko 2 milijarde kuna što im je omogućeno monopolističkim položajem, budimo realni. DT je jako loše postupio u Njemačkoj i sigurno im se neće desiti ista situacija u Hrvatskoj. U budućnosti postoji još prostora za rast(Triple play, FTTH, brdo mobilnih sadržaja, monopol do 2029. po nekim izvorima…) i jako je neozbiljno zadovoljiti se s mršavih 20

Apsolutno se slažem s vama kolega, moguća je zarada i do 100 % i to puno prije nego kod Ine, a uz to naravno da je HT isplativ i kao dugoročna investicija…….no živi bili i vidjeli…….

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

molim ima li ko za pomoć kupio sam inu na ipo-u na kredu .Upravo sam zatvorio kredu te ovjerenu brisovnicu poslao u sda.Interesira me kako izgleda postupak prenosa dionca na brokera i koliko to sve traje ,te da li cu eventualno uspjeti prodati Inu do HT-a. Unaprijed hvala



smurf:

Moj savjet vam je da dionicu držite čim duže, tj. do dana kad vam ti novci ne zatrebaju za kuću,stan ili nešto treće jednako vrijedno kao dionica HT-a.

Ti stvarno misliš da ova dionica ima bolju perspektivu i veći potencijal rasta od primjerice brodara i građevinara u roku od nekoliko godina?

ako nema perspektivu, zašto bi fondovi ulazili u nju? Ako nema perspektivu
slabo ćeš ti prodati po većoj cijeni. Neznam kako to misliš.

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

New Report

Close