HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.10.2024. u 02:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,00
127.297
3,858
32,80
33,00
-1,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Netko je lijepo rekao i to je istina svi bi htjeli upisati THT po 38,000 kn ali nemaju ljudi love i nece biti rezanja paketa.

Iz Vaših usta u Božje uši!!! Melem ste na ranu nas torbara vlastite obitelji i frendova…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Na buy strani su OIF, mirovinci, i neki mudriji pojedinci.

Nisam skužio ovaj dio oko pretpostavki i argumenata.

(ovih dana slabo kužim upise kolega s foruma. il oni nerazumno pišu ili sam ja malo maka)

A jeste sigurni da ce oni biti spremni platiti dionice po premiji od pohlepnih malih?!? [smiley5]

In a strict sense, there wasn't any risk-if the world had behaved as it did in the past.


Pozdrav svima! Kad sam kupovao dionice Magme otišao sam u ZABU popunio obvezujuću ponudu i odmah sa tekućeg koji imam kod njih izvršio uplatu dionica.(na isti su izvršili povrat viška sredstava) Pitanje je: kad popunimo obvezujuće ponude za HT moramo li odmah izvršiti uplatu ili je to moguće izvršiti u nekom roku putem npr. e-zabe? Nije baš zgodno hodati okolo sa 38k Kn. Drugo pitanje: Ako supruga uplati paket (a nema brokera) je li dosta ona punomoć o prijenosu dionica da bi SDA meni prebacio njezine dionice? Mogu li ih nakon prijenosa na moj račun kod SDA ja registrirati s mojim brokerom i prodavati kao svoje bez daljnih problema? Hvala!

Pozdrav!
Za ovo prvo ne znam 100%, ali mislim da se novac može uplatiti na bilo koji način kao i svaka druga transakcija. Podnošenje obvezujuće ponude i uplata sredstava dva su odvojena postupka, pa prema tome…
Što se drugog pitanja tiče, s punomoći se ne može izvršiti prijenos dionica, već se postupak podnošenja ponude i kupnje dionica vrši isključivo za račun onoga koji punomoć daje. Shodno tomu, niti kod brokera se ne mogu registrirati dionice, osim na ime onoga koji punomoć daje.
Za prijenos dionica kod SDA potrebno je napraviti ugovor o darivanju (ili neki sličan sporazum) kod javnog bilježnika, s time da se ovjerava jedino potpis onoga koji dionice dariva. Mislim da je puno brže i jednostavnije, ako već želiš prodati dionice, i suprugu registrirati kao klijenta kod brokera. I to savjetujem ti da to učiniš odmah, jer će nakon IPO-a biti živa ludnica. Tako već prvi dan prodaje možeš prodati njezine dionice. Ovako, dok ti SDA prenese dionice na temelju Darovnice proći će i nekoliko tjedana.
Nadam se da sam ti bio od koristi.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

Jel skočio tko po punomoć?

[smiley2][smiley2]imaš je u rubrici Pravni savjeti još od juče….


Jel skočio tko po punomoć?

Je, svi stoje od rane zore u redu za punomoć!
[smiley2][smiley8]

I love the Smell of Profits in the Morning

DPA: Hrvati u groznici iščekivanja privatizacije T-HT-a

ZAGREB, 10. rujna 2007. (Hina) – Hrvati grozničavo iščekuju inicijalnu javnu ponudu (IPO) Vladinog paketa dionica telekom tvrtke T-HT najavljenu za sredinu rujna očekujući “sigurni dobitak”, piše agencija DPA.

U ponedjeljak, 17. rujna, hrvatska Vlada ponudit će između 20 i 23 posto dionica T-HT-a hrvatskim građanima, vjerojatno po diskontnoj cijeni, kaže se u tekstu DPA, u kojem se podsjeća da je dobit građana ulagača prilikom privatizacije Ine, ubrzo bila dvostruko veća od njihova uloga u kupovinu dionica.

DPA napominje da cijena po kojoj će dionice biti ponuđene još nije određena te da stručnjaci predviđaju da će ona biti između 27 i 47 eura za dionicu, ovisno o tome koliko će Vlada biti izdašna. Podsjeća se pritom da su u studenom parlamentarni izbori te da bi cijena koju će Vlada odrediti mogla utjecati na raspoloženje birača.

Njemačka novinska agencija prenosi procjene analitičara Branka Lokina, koji tvrdi da je moguć rast cijene dionica T-HT-a od 30 pa i od 80 posto, te da bi najviši iznos do kojeg će građani moći kupovati dionice po povlaštenim uvjetima (koji sada iznosi 38 tisuća kuna) mogao biti manji ako, što se očekuje, interes premaši ponudu.

Hrvatski građani imat će prioritet pri kupnji, ali i institucionalni investitori imaju pravo na svoj dio kolača pa će se tek vidjeti koliki će on biti, piše DPA.

Većina hrvatskih građana, pak, dodaje se, izabrat će taktiku “uzmi novac i bježi”, unatoč Vladinim motivacijskim mjerama kojima nastoji potaknuti građane da zadrže dionice barem godinu dana.

No DPA napominje da nisu svi ushićeni nadolazećom privatizacijom. Tu su, kaže se, i doduše prigušena mišljenja nekih analitičara koji upozoravaju da telekom nije toliko atraktivan investitorima koliko je bila nacionalna naftna kompanija.

T-HT je, navodi DPA, u 51 postotnom vlasništvu Deutsche Telekoma, koji ima dosta vlastitih problema, a za razliku od energetskog sektora kojemu pripada Ina, telekom sektor globalno ne stoji tako dobro.

No s druge strane, T-HT bi mogao zadržati svoju praktički monopolističku poziciju u fiksnoj telefoniji kao i poziciju vodećeg internet providera na hrvatskom tržištu, ocjenjuje DPA.

Ipak, u listopadu će se na burzi naći samo dionice iz IPO-a, prenosi DPA riječi Vladina glasnogovornika Ratka Mačeka, dodajući da se kao sljedeći veliki privatizacijski projekt najavljuje privatizacija Hrvatske elektroprivrede.

No respect

Polako nas pripremaju na rezanje paketa!

I love the Smell of Profits in the Morning


Polako nas pripremaju na rezanje paketa!

Meni je najjače:
“Većina hrvatskih građana, pak, dodaje se, izabrat će taktiku “uzmi novac i bježi“. [smiley11]

No respect

Mi koji se kužimo i koji kupujemo na druge ćemo to i učiniti. Ja ću si svakako ostaviti jedan paket malo duže …

A velika većina ne će prodavati … jer jednostavno ne znaju kako … nemaju brokera i sl.

I love the Smell of Profits in the Morning


Nemojte se nadati da ćete uspjeti prodati HT prvi dan osim ako si niste jakoooo dobri sa brokerima pa će vam brokeri prodati dionice bez da su ih prije registrirali sa brokerskom kućom. Možda se zahtjev može potvrditi preko Interneta ali otvoriti se može samo telefonski a liniju je vrlo teško bilo dobiti kod Magme. Kod HT-a vjerujem da će to biti gotovo nemoguće. Čak sam čuo od nekih brokera da uopće neće prodavati HT prvi dan.

Evo praktičnog problema !

A osim toga , zna li itko kad će se definitivno objaviti konačna cijena , što će omogućiti da se točno određeni broj dionica registrira na računima u SDA – da li je to 01.10. ili 04.10. ??

Jer, tek nakon toga će broker moći dati zahtjev koji će trebati potvrditi prije trgovanja 05.10.

Znam da sam pomalo dosadan prekaljenim borcima, ali molim samo odgovor ili komentar na moju nedoumicu: broker iz Abacusa mi je rekao da mi je otvorio račun kod SDA još prije sedmicu dana, a ja još uvijek nisam dobio nikakvu obavijest o otvaranju računa, pa tako niti PIN! [smiley2]

New Report

Close