HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kupnje:
Cijena Količina
210,00 100
205,00 100
204,50 113
204,00 831
203,99 3
203,00 504
202,90 4
202,50 520
202,22 72
202,21 197
Prodaje:
Količina Cijena
165 200,00
110 201,00
60 203,98
110 203,99
429 204,00
37 205,00
150 206,89
131 206,90
69 208,90
300 208,94

Evo ovako se cijena ruši. Isti je slučaj na INA-i, a vjerojatno i na mnogim drugim.

who dares, wins

Ja sam kupio jos 850 komada na ovih 400 sto imam, pa sad sta bog da, neka dividenda bude 20kn, ja trenutno bolje kombinacije nisam imao

Da li postoji mogućnost da nadzorni odbor i Uprava na Skupštini odluči ne isplatiti dividendu,
ili je znatno umanjiti radi globalne financijske krize i recesije?, i šta mislite koliko je tako nešto
realno bez ozira na par milijardi kuna na računu?

Naravno da postoji mogućnost da se dividenda ne isplati. Samo je to vrlo neralna mogućnost. DTu svakako trebaju novci u obliku dividende. A i HTu nužno ne treba sav taj cash koji imaju jer i pored dividende imaju dovoljno za ulaganja i eventualno čak i neku akviziciju.

ne postoji ta mogućnost – moraju isplatiti barem 50% dobiti. Znači najmanje oko 14kn po dionici

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


evo malog upgrejda za market approach…. jos uvijek je nedovrsen, jer ima stvari koje trebe modelirati….

Svaka čast, imaš 100% od mene za trud… Nažalost slaba nam je korist od toga dok cijenom dionice upravlja siva eminencija….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

imas excelicu na Fund analizi…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



ovaj HT je stvarno bolno razočaranje.

Kako kome i kako kada.
Sto se mene tice; neka padne na 5kn; pa cemo ga kupiti jos i vise i ubirati dividendu dok opet ne dodje na normalne razine sa oporavkom TK.
Jedino lose je ako ljudi stavljaju i gace na burzu; jer novac koji ovdje stavite trebate zaboraviti i ne racunati na njega. Jedino tako se nikad neces razocarati.
[/quote]

hehehe ako ovak nastavi padati onda bumo taj novac i doslovno mogli zaboraviti.

051dejan
ti si očigledno druker na dole na naboljim dionicama…neki dan si na ATPL drukao a sad si se preselio ovdje… hajde priznaj jesi li u kešu ili radiš po direktivi ?
ovdje nisi direktan ali pitanje djeluje kao sugestija , nije ni čudo da nemožeš biti direktan na najboljoj dionici kad ne postoji ni jedan pravi razlog zbog kojeg bi netko trebao posumnjati u vrijednost ove dionice …


ne postoji ta mogućnost – moraju isplatiti barem 50% dobiti. Znači najmanje oko 14kn po dionici

Nadam sa da si u pravu ali ja se uzdam u to da je i HR suvlasnik,a ona je u gabuli tako da njima prvima treba dividenda. [thumbsup]

who dares, wins

Ht je jednostavno tvornica novca, i ja sam rasprodao sav portfelj makar po ovim mizerijama i u cijelosti ušao u ovu trenutno najsigurniju i po meni jako obečavajuću dionicu. Pa već sada imate gotovine u Telekomu cca 60-ak kuna po dionici, koju će kad tad podijeliti jer ih zakon i pravila igre na to prisiljava, mada ih nitko netreba prisiliti, postoje skupštine, i oni osim ulaganja love u neke akvizicije, nemaju što drugo nego dijeliti izdašne dividende, i to je dosad bila praksa. Mada sam protiv ideje o isplati cjelokupne zarade kroz dividende, jer preuzimanja drugih telekoma dugoročno nam bi se više isplatilo, ali ovako kroz 4-5 godina ćemo si vratiti kroz dividendu sadašnju vrijednost dionice, uključujući i predviđanja kretanja dobiti kroz narednih par godina.Zar može bolje? Mislim da ne.

molim vas, gdje mogu naci godisnja izvjesca od dukata d.d.? cijela, ne skracena, u pdf formatu? nesto poput ovoga http:// http://www.lura.hr/dokumenti/izvjesce%202002%20HR.pdf

New Report

Close