HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 23:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ukupne (POTS+FGSM+ISDN) telefonske linije
1.559.469
1.628.561
-4,2%

vo je što mi se čini jako važnim iz ovog izvještaja. U proteklih godinu dana broj pretplatnika u fisksnoj telefoniji smanjen je samo za 72.000.
Mislim da je završilo napuštanje HT-a od strane pretplatnika. I sada će se sva konkurencija dobro pomučiti za svakog pretplatnika.

A ovo fascinira. Činjenica je da su ulaganja bila dosta velika za nove pretplatnike (+ besplatni setup box i modem).
ADSL telefonske linije
429.242
299.433
43,4%

Korisnici IPTV-a
92.205
23.084
4,0x

U svakom slučaju gubitak prihoda od minuta u fiksnoj je manji od rasta interneta i iptva.

I još nešto: zadnji kvartal je u HT-u uvijek bio najlošiji sa stanovišta dobiti jer se većina investicija bjesomučno završava do 31.12 u našim firmama kako se nebi izgubio budžet predviđen za investicije. Ove godine je u prva tri kvartala puno bolja realizacija Capexa-a (vidljivio iz izvještaja) tako da očekujem na godišnjem izvješću veću dobit nego u 2007. godini (ako se ne računa jednokratna dobit).

ovaj naš HT stvarno "odlično" reagira na dobra izvješća!
Šala mala

strpljen..spašen Time is on my side

Izvješće je ok, konkurencija grca u dugovima i ako tako nastave neće dugo…


Izvješće je ok, konkurencija grca u dugovima i ako tako nastave neće dugo…

i kao zato će HT gore ili će pomoć dobar 3Q… [lol]



Izvješće je ok, konkurencija grca u dugovima i ako tako nastave neće dugo…

i kao zato će HT gore ili će pomoć dobar 3Q… [lol]
[/quote]

Neće HT dionica narasti to je gotovo sigurno za neki kraći period. Ali da će biti novaca za dividendu idućih godina to veseli.

Dugoročno da! [thumbsup]

nema velike prodaje na ovim razinama

dan je pametniji od noći

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ff1e07a6-92e7-4237-9131-6eecc68e4655&readcomment=1&open=sec#comment

Ima se, radi se, kupuje se….

Gospodine GVIDO!Jako mi je drago što ste me dodatno prosvijetlili!Meni kao djevojci bez toliko financijskog znanja imponira imati jednog tako pametnog prijatelja!Hvala vam na savjetu.sada mi je lakše.Ne sumnjajte u moj spol!Šaljem Vam pusu,a prihvaćam i Vaš poziv na kavu! [rolleyes] [kiss]

A ovo je iz GFI za 2007 godinu (od strane revizora)

Kao što je objašnjeno u bilješci 11, iako je imovina (uključujući kanalizaciju kao dio telekomunikacijske mreže) stečena prijenosom od pravnog prethodnika Društva, javne tvrtke HPT, putem „Zakona o razdvajanju Hrvatske pošte i telekomunikacija“ i uložena u temeljni kapital pri stvaranju Društva od strane Republike Hrvatske 1.siječnja 1999. godine, u skladu s ostalim hrvatskim zakonima, dio mreže Društva smatran nekretninama, a koji je poznat pod nazivom distributivna telekomunikacijska kanalizacija (DTK) nema svu potrebnu dokumentaciju (građevinske dozvole, uporabne dozvole i sl.), a njezin veći dio nije upisan u zemljišnim knjigama što bi moglo
biti značajno pri dokazivanju vlasništva trećim stranama. Postoje događaji neovlaštenog ulaska u kanalizacijske sustave Društva od strane konkurenata i određene tražbine nad vlasništvom te imovine od strane lokalnih organa vlasti (Grad Zagreb predstavlja najveći problem) koji mogu imati materijalan utjecaj na financijska izvješća u slučaju da T-HT ne bude u mogućnosti dokazati svoja vlasnička prava na neki dio DTK-a.
T-HT je oformio odjel za dokumentaciju i registraciju infrastrukture čija je odgovornost osigurati da sva imovina bude propisno legalizirana, dokumentirana i da sva potrebna dokumentacija bude dostupna svim zainteresiranim odjelima i organima vlasti. Ovaj proces je spor i složen jer registracija ne ovisi samo o T-HT-u nego i o lokalnim i državnim tijelima (bilješka 11). Neto knjigovodstvena vrijednost telekomunikacijske kanalizacije T-HT-a na dan 31. prosinca 2007. godine iznosi 856 milijuna kuna.

A sad moji komentari:

Bojim se da ćemo i u ovom GFI za 2008 godinu čitati ovo i da tu nije napravljeno ama baš ništa. Bolje da ne znate koliko stvarno ta imovina vrijedi.

Onoga trenutka kada ovaj problem bude riješen skidam kapu ljudima koje tome budu dali svoj doprinos. Bojim se samo da ćemo to pričekati.

66,22% 68,40%

Promjene u top 10 od 1. 6. Nekome ova cijena dionice odgovara i koristi priliku da se nakrca. Tako će biti sve dok se ne istresu svi oni koji su kupovali na kredit ili su u nekakvoj financijskoj gabuli te moraju prodavati. Ne će si valjda kupac sam sebi dizati cijenu. Kad DT-u i Vladi usfali love onda će biti i podjela dividende, a do tada naj bolje je i ne gledati dnevne promjene jer se nerviramo za ništa.

who dares, wins

Da mi je znati koji su ovo štosevi ?!?

Najbolje ponude [ HT-R-A ] Kupnja Cijena
100 226,55
50 226,50
10 226,33
64 226,31
350 226,25
520 226,16
60 226,12
20 226,06
66 226,05
177 226,01
Cijena Prodaja
228,93 25
228,94 40
228,95 67
228,96 15
229,00 78
229,50 84
229,86 1
229,87 1
229,88 1
229,89 1

New Report

Close