HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 02:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Šta sam vam rekao neki dan kad je dionica malo krenula prema gore-narodno veselje kratkog trajanja..Ovu dionicu mogu samo pokrenit strani fondovi.. [angry]

izčekivana Izvješća DT, HT za rast u nebo… a ona pod zemljicu…pa neka neko priča o fudamentima ili ti realnoj cjeni dionice na tk…ali najviše bih volio čut obrazloženja ovih što lipare i obaraju cjenu, šta imaju za reć…možda nisu čuli za izvješća… [sad] [lol]

[thumbsup] [smiley] [wink]poslovni prihodi

T-Mobile bilježi porast prihoda 5,5 posto, a broja korisnika 15 posto
Reiner Rathgeber, direktor T Mobilea Hrvatska

Operater mobilne telefonije T-Mobile Hrvatska, koji posluje u sklopu T-HT Grupe, devet je ovogodišnjih mjeseci završio s porastima u gotovo svim segmentima poslovanja, pri čemu su prihodi porasli 5,5 posto, na 3,36 milijardi kuna, dok se broj korisnika povećao za 15 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine ili na 2,62 milijuna. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

SKOK
Neto dobit Deutsche Telekoma porasla 12%, iznad očekivanja

Autor/izvor: SEEbiz

BERLIN – Njemački operater telekomunikacijskih usluga Deutsche Telekom (DT) u četvrtak je izvijestio da je u trećem ovogodišnjem tromjesečju ostvario rast dobiti na godišnjoj razini unatoč padu prihoda.

Neto dobit mu je u tom razdoblju uvećana za 600 milijuna eura u odnosu na treće tromjesečje prošle godine, te je dosegnula 895 milijuna eura, navodi se dalje u priopćenju. Usklađena za specijalne čimbenike neto dobit DT-a istodobno je porasla za 12 posto, na 1,18 milijardi eura, kaže se u priopćenju. To su rezultati iznad očekivanja analitičara, budući da su prema anketi Bloomberga očekivali dobit od 866 milijuna eura. Iako suočen s padom prihoda u tome razdoblju za 1,5 posto, na 15,4 milijardi eura, DT je prema riječima njezina čelnika zasad relativno otporan na globalno gospodarsko usporavanje.

"DT je u financijskom smislu dobro pozicioniran, naše bilance su stabilne a kratkoročna i srednjoročna financiranja su na čvrstim i širokim osnovama", kazao je Rene Obermann.

Dobit u trećem tromjesečju doprinijela je povećanju dobiti u prvih devet ovogodišnjih mjeseci na 2,2 milijarde eura, što je skok za 67 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine. U istom su razdoblju prihodi smanjeni za 2,5 posto na godišnjoj razini te su iznosili 45,5 milijardi eura, navodi se dalje u priopćenju. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
***obrisano***

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


U svakom slučaju bolje od očekivanja. raduje rast prihoda koji sam očekivao. Čak ni pad dobiti nije strašan.

Kolega, firme rade za DOBIT a ne za prihode. Po meni je ovo lose i to vrlo jer znaci da su im usprkos rasta prihoda troskovi rasli bitno vise. Usput, manja dobit = manja dividenda. Ne znam zbilja cemu se svi veselite u ovom izvjescu

izvješće obiluje pridjevima tipa izuzetno, natprosječno neočekivano, vrlo visoko, zanemarivo malo i sl.
ne vidim čemu se toliko veseliti u ovom izvješću.


izvješće obiluje pridjevima tipa izuzetno, natprosječno neočekivano, vrlo visoko, zanemarivo malo i sl.
ne vidim čemu se toliko veseliti u ovom izvješću.

Mozda su HTovci ocekivali puno losije?

HT izvješća mogu oscilirati +/-15ak% ali mislim da nekih bitnijih pomaka dugoročno neće biti jer se radi o takvoj vrsti poduzeća.
To je prednost u padajućem tržištu jer je cijena dionice daleko stabilnija ali mana u rastućem jer puno manje raste.

Evo ovdje mađarski, slovenski i hrvatski telekom u usporedbi sa pripadajućim indeksima, mislim da je sve jasno.

Moje kratko vidjenje je da je izvjestaj OK, ocekivan, nimalo dobar nimalo los. Dobit od redovnog poslovanja je ista (0.3% veca), jedino sto po meni ne valja je povecanje poreza.
Dividenda bi mogla biti oko 25 kuna ako se budu povodili istim mjerilima kao za proslu godinu; ulaganja su bila malo veca i to ce je spustiti kunu-dvije.
Onoliku zaradu DT (ako je ono konsolidirano izvj.; nisam bas ni pratio) moze dijelom zahvaliti i HT-u; iz njih su izvukli 180 mil eura casha na proljece.
Nisam racunovodja; gledam okom laika, ali nekad je to mozda i zdraviji pristup.
Rezime: ni dobro ni lose; kao i vecina zadnjih izvjesca.
iPhone uopce nije toliko skup koliko se pise; pogledajte koliko kosta vanka bez ugovora; evo u poreznom raju St.Maartena je 1100$ unlocked od 16GB. Cijene sa ugovorom su nesto drugo. Mislim da nece puno znaciti trenutacna zarada na iPhone-u, ali vjerojatno ce navuci veci broj novih korisnika na post-paid, koji im cini sa 30% udjela cak 60% prihoda (cca, koliko mi se cini). Znaci dobro za buducnost.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Štovano muško pučanstvo!Svečano vas izvješćujem da uz prošlogodišnju dividendu i uz bonus dionice(koje su nedavno podijeljene) uz današnju cijenu puši svih 350.000 građana Hrvatske,a koji su na IPO-u kupovali dionicu HT-a..To vam je burza – rekao bi dr.Ivo. [cry]


Štovano muško pučanstvo!Svečano vas izvješćujem da uz prošlogodišnju dividendu i uz bonus dionice(koje su nedavno podijeljene) uz današnju cijenu puši svih 350.000 građana Hrvatske,a koji su na IPO-u kupovali dionicu HT-a..To vam je burza – rekao bi dr.Ivo. [cry]

Ispravak. Nulta razina je na 219 kn.


Štovano muško pučanstvo!Svečano vas izvješćujem da uz prošlogodišnju dividendu i uz bonus dionice(koje su nedavno podijeljene) uz današnju cijenu puši svih 350.000 građana Hrvatske,a koji su na IPO-u kupovali dionicu HT-a..To vam je burza – rekao bi dr.Ivo. [cry]

ALI …..

I TO ĆU REČI:

u minusu su onda kada prodaju (mali naravno)
vidljivo dobra cijena i prilika za dokup (ispod 200kn neće 100%)

A minus je blag u odnosu na sve dr.
Dionica koja je osim INE najbolje prošla korekciju i krizu.
I to jer je INa imala MOL a da ga nije bilo [bye]

Sve u svemu u ovo vrijeme – najbolja dionica na ZSE.

smanjuje se minus.......

New Report

Close