HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 17:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

cca 50 kn dividende po dionici + cca 25 kn redovne. Jedini razlog imanja dionice HT u svom portfelju.


cca 50 kn dividende po dionici + cca 25 kn redovne. Jedini razlog imanja dionice HT u svom portfelju.

onda odmah prodaj dionicu jer ovih 50 možeš zaboraviti. čak i kad bi se isplaćivala izvanredna, a gotovo sam siguran da neće, iz koje stavke bi se isplatilo 50 kuna?

Nije li uprava zadužene za ROE i vlasnički kapital?

Jedan dio vlasničkog kapitala je i DTK čija je realna vrijednost 3,5 milijarde kuna ili 42 kune po dionici. Zašto u svim izvještajima se spominje da taj problem nije riješen? Znate li da li je uprava bilo što poduzela po tom pitanju?

HT ima hrpu zadržane dobiti s kojom ne zna što da radi. Nije li posao uprave da investira vlasnički kapital? zašto je DT kupio crnogorski i makedonski telekom preko mađara kreditom, a ne preko HT-a sa vlastitim kapitalom. zašto nema izvanredne dividende? zato jer bi to značilo : "Hvala vam na ukazanom povjerenju, ali mi ne znamo što bi radili s tim novcem". Ima li ljudi u HT-u koji su u stanju to provesti i napraviti procjenu kompanije koju žele kupiti? Gdje je tu proaktivni pristup?

Ovo je sada baš blesava situacija.Prodavat po 22x,a kupljeno po 265 i nije baš neki posao snova.Sa druge strane HT je pao manje nego ostatak i najvjerovatnije nije baš izgledan neki veći rast ove dionice u skorije vrijeme.Opirao sam se,al čini mi se da ću ipak prodati ovo par paketića HT-a i uložiti u dionice sa potencijalno bržim rastom.A pošto se HT "valja" na ovim razinama čini se da će biti vremena za povratak u HT.O tome je i kolega ivedome pisao koji post ranije.Kada sam ušao u ovo smatrao sam se dugoročnim investitorom,ali već neko vrijeme to nisam.HT mi je bio zadnji nedirnuti dio portfelja.Pitanje je šta je manje zlo?Čekati ili prodati?Vrijeme će pokazat.

Kolega southend ako popratite svijetsku burzu i vidite da u posljednjih 10dana svi su se burzovni indeksi popravili za 10-20% a nas crobex stoji na najnižoj točci.. i fondovi mu ne daju gore.. kupili ste na 265,ja sam na 280 pa sam sve jedno izišo, jer prije će se zaba vratiti na 300kn(75kuna razlike) gdje je bila prije 10dana,il ingra na 180(60kuna razlike) gdje je također bila prije 10dana… a ht kad će se on vratiti na 300???
Pa sad izračunajte sami gdje vam je veća dobit čekati u ht-u. Jer očito izvanredne dividende neće biti,
a redovna je mjesecima daleko…il probati preskočiti u neku drugu dionicu. Ja vam samo objašnjavam svoj postupak,ne savjetujem vam ništa…vi ste taj koji mora odlučiti što sa svojom lovom,sve u svemu ovo je kocka!!

idući tjedan će bit bolje...

Još jednom molim ako neko zna kad ističe rok(lock up) za zadnje dionice kupljene po posebnim pogodnostima(radnici u Tht-u),Hvala


Još jednom molim ako neko zna kad ističe rok(lock up) za zadnje dionice kupljene po posebnim pogodnostima(radnici u Tht-u),Hvala

kako kome, meni na proljeće, travanj

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Još jednom molim ako neko zna kad ističe rok(lock up) za zadnje dionice kupljene po posebnim pogodnostima(radnici u Tht-u),Hvala

Prvima istječe rok mislim u drugom mjesecu, drugima u četvrtom a ostalima u šestom mejsecu sljedeće godine.

strpljen..spašen Time is on my side

sa HTom mi više ništa nije jasno… ako zbilja imaju toliko casha što će s njim? za kupovinu mostarskog TKoma ne treba baš toliko novca. možda će krenuti u obnavljanje fiksne telefonije (to bi bilo super za ERNT) ali opet to nije ni približno toliko novaca koliko ih navodno imaju… e sada da li fondovi drže ovako nisko cijenu da bi pokupila mast ili? nekako sam već sve nervozniji…

Hvala!

ja sam manje vise prodao sve osim ht-a, podgore i brina jel smatram da ht isplacuje 10-15% dividendu sto je u najlosijem slucaju duplo bolje nego banka, breza isplacuje 10% dividende, a podgori sljedi privatizacija, moj savjet neprodavajte ht, ja racunam da ce u najgorem slucaju pasti do 195kn, ali sam siguran u sto sam kupio, zar nije bit sto sigurnije ulozit lovu ili vi smatrate da treba dendarit SRETNO [thumbsup]

ne mari za male stvari i ostat ce male


Moja je velika greška što odmah nisam izašao iz ove radničko fondovske dionice

…razmisli malo što si napisao…
…dobio si dividendu…
…dobio si 10% gratis dionica…
…još uvijek nisi u minusu…
…a da si prodao prvi dan po največoj cijeni…gdje bi sad bio…???
…siguran sam da ne bi novce sfrkao u čarapu…već bi ih uložio u neke "brzorastuće" dionice…koje bi ti brzopadajući istopile 3/4 ili možda 4/5 vrijednosti…
…uzmi si papir i olovku i računaj…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

New Report

Close