HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.10.2024. u 10:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,92
17.910
544
32,80
33,10
0,61%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Danas sam na novoj ili rtl gledao prilog. U najavi su govorili o 300,00 kn, a u prilogu o 250,00 – 280,00. Mislim da je pričao onaj lutak iz HYPA!

Najave jedno,u prilogu drugo,a bit će treće![smiley2]
Mislim da nakon isplate dividende bi trebalo ispod 250!

Uhljebe na ulicu!!!!!


Danas sam na novoj ili rtl gledao prilog. U najavi su govorili o 300,00 kn, a u prilogu o 250,00 – 280,00. Mislim da je pričao onaj lutak iz HYPA!

Hypo je pun ‘simpatičnih’ likova.Još nisam vidio instituciju toliko pohlepnu na lovu…

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Kad budem davao lovu za paket u HPB mogu li dat tekuci od nekoga drugoga u slucaju da mi budu vracali visak love ,ako paket bude manje???

OPORTUNIST, 09.09.2007. u 11:15
Kad budem davao lovu za paket u HPB mogu li dat tekuci od nekoga drugoga u slucaju da mi budu vracali visak love ,ako paket bude manje???

..MOŽE..


Danas sam na novoj ili rtl gledao prilog. U najavi su govorili o 300,00 kn, a u prilogu o 250,00 – 280,00. Mislim da je pričao onaj lutak iz HYPA!

Mislim da je realna cijena dionice 280-300kn i na to ne bi trebala utjecati izvanredna isplata dividende.
😉
Računica je jednostavna. Ako bude sudjelovalo 150.000 građana* sa po 38.000kn, te ako vlada namjerava prodati nekih 18.834.000 dionica, dolazimo do cifre od nekih 5,7 milijardi kuna, što je oko 300kn po dionici. Uvijek postoji mogućnost alikvotnog smanjenja paketa, ali vjerujem da će vlada ipak ići prije s korekcijom cijene (u razumnim granicama), nego smanjenjem paketa.
Mislim da čak i s 300kn, dionice imaju veliki potencijal (bar 60%).

* uzimajući u obzir broj ulagača kod IPO INE, te već postojeću zaduženost građana mislim da nije realno očekivati više od 150.000 maksimalnih paketa. Možda će biti i više od 200.000 kupaca, ali dobar dio njih će biti s manjim iznosima

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

AKO SE JEDNA OSOBA ODLUČITI KUPITI NA VIŠE OSOBA, DALI MOŽE UZ NEKAKVU PUNOMOĆ UPISATI DIONICE, BEZ DA OSOBE NA KOJE KUPUJE DOLAZE U FINU?


Anakin Sky, 09.09.2007. u 13:36
Kad budem davao lovu za paket u HPB mogu li dat tekuci od nekoga drugoga u slucaju da mi budu vracali visak love ,ako paket bude manje???

..MOŽE..
[/quote]
Jsi li siguran?

1.,


fazan:

Danas sam na novoj ili rtl gledao prilog. U najavi su govorili o 300,00 kn, a u prilogu o 250,00 – 280,00. Mislim da je pričao onaj lutak iz HYPA!

Mislim da je realna cijena dionice 280-300kn i na to ne bi trebala utjecati izvanredna isplata dividende.
😉
Računica je jednostavna. Ako bude sudjelovalo 150.000 građana* sa po 38.000kn, te ako vlada namjerava prodati nekih 18.834.000 dionica dolazimo do cifre od nekih 5,7 milijardi kuna, što je oko 300kn po dionici. Uvijek postoji mogućnost alikvotnog smanjenja paketa, ali vjerujem da će vlada ipak ići prije s korekcijom cijene (u razumnim granicama), nego smanjenjem paketa.
Mislim da čak i s 300kn, dionice imaju veliki potencijal (bar 60%).

Kolega argumentirajte malo vise.

Vi (kao i vlada) odredjujete cijenu dionice jedino prema vasoj slobodnoj procjeni potraznje (eksterno).

A zatim tvrdite da ista dionica ima nemali potencijal rasta cijene od 60%, molit cu, na temelju cega?

Da ste barem kakve elementarne indikatore iznijeli.

Osobno sam misljenja da bi vecom kolicinom zainteresiranih (a i buducih) invesitora prinos u kratkom roku mogao smanjiti, sell-side pressure ce biti jaci ako ce postojati hrpa ljudi koji ce se zadovoljiti s primjerice 20%-30% (ovo nije projekcija, ovo je hipoteza) a i ekstra profiti iscezavaju kako sve vise trzisnih participanata zeli svoj dio kolaca. Uostalom nekako bih bio ‘sigurniji’ kada bi jedan dio IPO-a otisao institucionalnih investitorima a ne bio potpuno prepusten malim investitorima.

Nemojte se naci uvrijedjeni, malo vise argumenata ne bi skodilo [smiley11]

In a strict sense, there wasn't any risk-if the world had behaved as it did in the past.

strcs zaboravljaš da je na sell strani podosta ekipe koja nema pojma kako prodati dionicu. Podatak da je samo 6000 paketa INE do sada prodano govori sam za sebe. Ljudi ne kuže da se trebaju registrirati kod brokera i preko njega prodavati. Mnogi će čuvati dionicu za budućnost.

Tako da je i tvoja priča o jakoj sell strani poprilično šupljikava. Osim toga, zaboravljaš na buy stranu, koja će biti izuzetno jaka.

Kako je quark rekao, prvi dan će rijetki uspijeti prodati.

I love the Smell of Profits in the Morning

-na IPO INE provizija banci 50 kuna!
-IPO MAGME provizija banci 0 kuna!
kako je sa
-ERSTE?
-HPB?
-FINA?
nadam se da če bit para bar za skuter od 50 kubika naravno pod ovim znakom

Kolega fazan,

kada sam rekao kratki rok, nisam mislio na doslovno prvi dan trgovanja.

Iznesite izvor tog podatka, da se mozemo uvjeriti.

Iznijeli ste dvije pretpostavke (pod uvjetom da je samo 6000 investitora prodalo svoj paket) zasto mali investitori nisu prodavali, ali nikako dva argumenta.

Koga vi vidite na buy strani onda??

Ne navijam ni za jednu stranu, da to bude odmah jasno.

In a strict sense, there wasn't any risk-if the world had behaved as it did in the past.

Kako sam ja shvatio sutra bi sve banke trebale ponuditi narodu uvjete za kredite! Jel ima tko kakvih saznanja?

New Report

Close