HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 08:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Može li netko postati sve transakcije? Hvala!

Transakcije nemam, ali evo K/P..

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Nije baš tako jednostavno! Računanje cijene otvaranja uzima u obzir i postavljene količine te se svaki nalog koji iskače iz dnevnih limita trgovanja za tu dionicu može smatrati pokušajem manipulacije cijene na otvaranju! Trebalo bi biti nekih kazni danas…

Mislim da si u krivu; ali nema veze. Ti zadas nalog brokeru sa minimalnom prodajnom cijenom; i u tome je poanta. Ako izlazi id dnevnog limita (imaju kategorije dionica po kojima se racuna dnevni limit uzevsi u obzir prosjecnu cijenu prethodnog dana) nema veze jer nalog nije automatski realiziran po najnizoj cijeni.
Eto mogu ti reci iz prve ruke jer je moj nalog brokerima bio preko 10% nizi nego li je prosao na otvaranju.
Dakle to nije cijena po kojoj ‘moras prodati’ nego minimalna cijena prodaje.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Evo prometi.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Mislim da si u krivu; ali nema veze. Ti zadas nalog brokeru sa minimalnom prodajnom cijenom; i u tome je poanta. Ako izlazi id dnevnog limita (imaju kategorije dionica po kojima se racuna dnevni limit uzevsi u obzir prosjecnu cijenu prethodnog dana) nema veze jer nalog nije automatski realiziran po najnizoj cijeni.
Eto mogu ti reci iz prve ruke jer je moj nalog brokerima bio preko 10% nizi nego li je prosao na otvaranju.
Dakle to nije cijena po kojoj ‘moras prodati’ nego minimalna cijena prodaje.

Slažem se da je to nalog za minimalnu cijenu prodaje, ali ono što ja želim reći je da ne možeš samo tako stavljati naloge koji su izvan limita trgovanja, a pogotovo ako u tom trenutku na kupnji imaš naloge s većom cijenom (očiti nesrazmjer). Ako nemaš uvid u stanje ponude i potražnje, onda te broker mora upozoriti na to! Evo neka od pravila burze (http://www.zse.hr/default.aspx?id=144#_6.3_REDOVITA_BURZOVNA_TRGOVINA) po kojima je ova situacija danas kažnjiva… Samo da kažem da je na otvaranju bilo naloga na kupnji od 271,00 a cijena otvaranja je bila 259,00 baš zbog ovih manipulacija!

226. Članu je zabranjeno unijeti u Trgovinski sustav ponudu ili ponude koje, pojedinačno ili zajednički:
1. nemaju realnu gospodarsku svrhu,
2. imaju svrha nepropisno utjecati na percepciju javnosti i drugih sudionika na tržištu o likvidnosti, ponudi, potražnji ili cijeni Vrijednosnog papira, ili
3. imaju za cilj da onemoguće ili otežaju pristup drugih Članova Trgovinskom sustavu.

292. U okviru provođenja nadzora nadzornik trgovine provodi nadzor na način da prati i analizira:
1. unošenje ponuda i sklapanje transakcija putem Trgovinskog sustava, i
2. druge podatke i informacije koje mogu imati značaja za nastanak transakcija i uvjete pod kojima se one sklapaju.

293. U slučaju identifikacije neuobičajenih Ponuda ili Transakcija koje ukazuju na mogućnost nedopuštenog djelovanja na tržištu (Iznimni događaj), nadzornik trgovine će
1. Zatražiti očitovanja Izdavatelja ukoliko je potrebno
2. Zatražiti očitovanje Člana ukoliko je to potrebno
3. Zatražiti dostavu potrebne trgovinske dokumentacije od strane Člana
4. Prikupljenu dokumentaciju dostaviti HANFI.

294. Radi očuvanja integriteta tržišta i zaštite ulagatelja, Burza ima, u okviru vršenja nadzora, pravo, ukoliko je ponuda dana ili je transakcija sklopljena na način da proizvodi učinak protivan odredbama propisa Republike Hrvatske i/ili pravila Burze:
1. narediti Članu Burze da povuče danu Ponudu,
2. izbrisati danu Ponudu,
3. poništiti sklopljenu Transakciju:
a. ako je pri unosu učinjena očita greška
b. na prijedlog jedne strane, a uz suglasnost druge strane u Transakciji
4. izvršiti uvid u isprave i dokumente Člana koji su po ocjeni Burze potrebni radi vršenja nadzora;
5. izreći Članu neku od mjera predviđenih Pravilima;

295. U slučaju poništenja Transakcije Burza će bez odlaganja o tome obavijestiti stranke u Transakciji i HANFU.

U nastavku pravilnika možete pročitati i nešto o kaznama. Koliko se pravilnik zaista provodi, to je sad druga priča…

@stipso
tocno tako; ustvari na prvu se nismo dobro ni razumjeli.
zelio sam pojasniti pojedincima da nalog prije otvaranja ne znaci automatski da ce se po toj cijeni i realizirati.
evo update prodaje za zainteresirane; zasad pad crobexa razmjeran padu HT-a (and vice-versa).

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Zašto bi to trebala biti dobra vijest?’
Budite oprezni, mnogo puta su veliki stvorili euforiju, prividno digli dionicu i onda se fino iskrcali malima, a mnogi su u panici opet prodali velikima na puno manjim razinama. I tako u krug. Nadam se da ovaj veliki plus ima drukčiji predznak, ali opreza nikad dosta.Oni koji misle kupiti i držati dionicu na ovim razinama nemaju što izgubiti!!!!

Nadam se da sam bar nekome pomogao, jer naša burza je više nego prozirna

M a kako kaže uskoro če sve dionice pa i one vrijedne , vrijediti samo za wc, očito dolaze vremena kad je samo keš nešto vrijedan . Volio bi da griješim ali kako vidim sve ide kvragu. Kad budemo primjetili i u stvarnom životu tu istu krizu biče kasno za mnoge, je tim papirima nečeš moči ništa kupit. DOBRI STARI KEŠ.

Eto malo suhoparne statistike:
od 15.10.2007 do 15.10.2008
protrgovano na zse: 9.220.068 dionica HT-r-a
u ukupnoj vijednosti: 2.860.335.665 kn
po prosječnoj cijeni od 310 kn/dionica
a ukupni broj prodanih dionica predstavlja 8,88% svih dionica HT-a ili 22,98% svih dionica HT-a koje nisu u vlasništvu DT-a.

K/P… Veoma zanimljiv trenutak… Kao da netko zna sto mi neznamo…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

ne znam kako vama ali meni je drago viditi ovoliki promet svaki dan… imam osjećaj da se polako pozicioniraju veliki ulagači.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


K/P… Veoma zanimljiv trenutak… Kao da netko zna sto mi neznamo…

Nažalost Ivane puno toga mi ne znamo. Zato i rade takve stvari.

New Report

Close