HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,80
73.330
2,107
34,70
35,00
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Bravo Matrix! Kaj i vi u Londonu dobijate Lider? [lol]

Kolega za Fundamente nije potreban Liderpress, već konkretno znanje,a Lider možeš naručiti kod gospođe Smiljanić ako si toliko zainteresiran.

[/quote]

[lol] … g. Matrix na dlaku isto racuna kao i Erste group (pise u Lideru)… koji je to strucnjak kad znamo da se jos niti oko jedne analize i pokazatelja nisu slozila dva analiticara…

Inace, Matrix vam je zaboravio reci da je ovo gore projekcija za 2008. A evo sto pise u Lideru za HT:

stabilni prihodi i dobit uz dugorocnu tendenciju polaganog pada; ne ovisi o reciesiji; osigurana dividenda, iznad prosjecna EBITDA i neto marza, raspolaze s velikom kolicinom gotovine…. (da nastavin)? [lol]

Ulazite u znanje, pa makar i Lider za 15 kn [thumbsup]
[/quote]

Jeste sigurni da ne poznajem tog analitičara?
Jeste li sigurni da te projekcije nisu objavljenje već prije?
Jeste li sigurn da su 100% točne?
Jeste li sigurni da autor stoji iza te analize iz Liderpressa?
Jeste li sigurni da je to samo Liderpress objavio?


Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.



Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.
[/quote]
A što bi time dobili? Plačali onima koji izlaze više nego što u ovom trenuku mogu dobiti. Trenuno vrijednost dionica i onako ne određuju financijski pokazatelji nego recesija i očekivani/planirani lošiji poslovni rezultati u budućnosti.




Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.
[/quote]

Ja mislim da je DT-u ( a oni odlučuju ) jedino važna dobit, ništa drugo, ništa dugoročno. Boli njih koliko je vrijedi jedna dionica HT-a, oni će izvlačiti svu moguću dobit , bez ulaganja i zato sam siguran da će se taj keš podijeliti kada njima to bude odgovaralo.





Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.
[/quote]
A što bi time dobili? Plačali onima koji izlaze više nego što u ovom trenuku mogu dobiti. Trenuno vrijednost dionica i onako ne određuju financijski pokazatelji nego recesija i očekivani/planirani lošiji poslovni rezultati u budućnosti.
[/quote]
Ja ne kažem da moraju sve sasut od jednom ali neka obrana mora postojati. Toliko su je pompozno najavljivali a sad bleje i ne poduzimaju ništa. Dakle malo pomalo kupovati i smanjivati br. dionica i eventualne lošije rezultate u budućnosti popravljati na način da smanjuju broj dionica na tržištu. I to je opcija. Bolje nego ne činiti ništa. Problem može biti ovo što igrač kaže nažalost..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich





Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.
[/quote]

Ja mislim da je DT-u ( a oni odlučuju ) jedino važna dobit, ništa drugo, ništa dugoročno. Boli njih koliko je vrijedi jedna dionica HT-a, oni će izvlačiti svu moguću dobit , bez ulaganja i zato sam siguran da će se taj keš podijeliti kada njima to bude odgovaralo.

[/quote]
Potpuno si u pravu da DT odlučuje, ali nebi rekao da DT gleda kratkoročno. Za očekivati je i daljnje širenje na susjednu na BiH. Najvjerojatnije ne žure jer je svakim danom jeftinije. Danas je teško nači kupca za HT, a da to ima smisla. Osim toga za očekivai je da će dobit HT-a iz godine u godinu biti manja /nove tehnologijee, konkurencija, cijene usluga …recesija i ulazak HR u EU /rauming/.






Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.
[/quote]

Ja mislim da je DT-u ( a oni odlučuju ) jedino važna dobit, ništa drugo, ništa dugoročno. Boli njih koliko je vrijedi jedna dionica HT-a, oni će izvlačiti svu moguću dobit , bez ulaganja i zato sam siguran da će se taj keš podijeliti kada njima to bude odgovaralo.

[/quote]
Potpuno si u pravu da DT odlučuje, ali nebi rekao da DT gleda kratkoročno. Za očekivati je i daljnje širenje na susjednu na BiH. Najvjerojatnije ne žure jer je svakim danom jeftinije. Danas je teško nači kupca za HT, a da to ima smisla. Osim toga za očekivai je da će dobit HT-a iz godine u godinu biti manja /nove tehnologijee, konkurencija, cijene usluga …recesija i ulazak HR u EU /rauming/.
[/quote]

Gledaj, ja imam nekog poznatog u HT ( od prije koji mjesec je u penziji ) koji je radio na visokim pozicijama , ali ne na političkim funkcijama nego baš u organizaciji i upravljanju cijeli svoj radni vijek. Sve je prošao i prije u Jugi i sada i sve je vidio, zna HT u dušu. DT je loš i to je pokazao svugdje, oni jednostavno nemaju dobru organizaciju upravljanja, gdje su kupovali kompanije nije išlo, pokušali su ući u USA , nije išlo. Dovlačili su ljude izvana , koji nemaju pojma, na dobre pozicije u HT i oni se bave kako će što više dignuti love. Sve gledaju kroz dobit, keš koji će izvući i jedino mi nije jasno zašto čekaju sa izvanrednom dividendom. Mislim da njima nije bitno da li će na kraju prodati HT, ionako su izvukli višestruko kroz zaradu i još će sljedećih neznam koliko godina.





Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.
[/quote]
A što bi time dobili? Plačali onima koji izlaze više nego što u ovom trenuku mogu dobiti. Trenuno vrijednost dionica i onako ne određuju financijski pokazatelji nego recesija i očekivani/planirani lošiji poslovni rezultati u budućnosti.
[/quote]

DT bi itekako dobio ponistenjem dionica. Kvaka je da ne bi valjda ponistavao svojih 51% vec neke (ako ne i sve [thumbsup]) od onih ostalih 49%. Time bi DT automatski povecao svoj udjel, jer bi bilo manje dionica ukupno. A veci udjel znaci i vece apsolutne iznose od dividende za DT. Npr. ako se ponisti 10%, DT-ov udjel bi iznosio 56,7%. 56,7%./51%=111,1%, dakle 11,1% vise novaca za DT od dividendi. Najbolje je u svemu tome je da za to DT ne treba uloziti niti lipe da bi si povecao udjel, vec bi to za njega ucinio HT svojim novcem. Takvo povecanje udjela vjerojatno ne podlijeze obvezi objave preuzimanja, jer DT eto nije kupio niti jednu jedinu dodatnu dionicu.

Sto se tice divdende (bilo redovne ili izvanredne), tko trci za dividendama moze uvijek prije skupstine (odnosno dividendnog vala uzbrdo) kupiti, ugrabiti dividendu, i prodati prije vala nizbrdo za iznos dividende (nije lako kako zvuci, al to je posao brokera, za to su placeni). Zato nije potrebno biti u dionici citavo vrijeme. Moze taj novac u medjuvremenu pokupiti jos par dividendi drugih firmi (iako ne tako izdasnih kao HT-ove) npr.

Sto se tice trenutne cijene, pa pri ovoj cijeni je dividend yield npr. uzmimo 29,56 / 228 = 12,96 %. Pri jos nizim cijenama bit ce jos i veci. Pa vas ja pitam kad prodje ova bura koja ce to dionica dobiti potisak kao ova.

"Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende."
DT-u je potrebna dividenda, kao sto su potrebne naftne busotine za ispumpavanje nafte. Valjda nece smisliti neki drugi nacin da uzmu novac od HT-a i zaobidju ostale.







Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Gledaj, ja imam nekog poznatog u HT ( od prije koji mjesec je u penziji ) koji je radio na visokim pozicijama , ali ne na političkim funkcijama nego baš u organizaciji i upravljanju cijeli svoj radni vijek. Sve je prošao i prije u Jugi i sada i sve je vidio, zna HT u dušu. DT je loš i to je pokazao svugdje, oni jednostavno nemaju dobru organizaciju upravljanja, gdje su kupovali kompanije nije išlo, pokušali su ući u USA , nije išlo. Dovlačili su ljude izvana , koji nemaju pojma, na dobre pozicije u HT i oni se bave kako će što više dignuti love. Sve gledaju kroz dobit, keš koji će izvući i jedino mi nije jasno zašto čekaju sa izvanrednom dividendom. Mislim da njima nije bitno da li će na kraju prodati HT, ionako su izvukli višestruko kroz zaradu i još će sljedećih neznam koliko godina.

[/quote]
Mislim da se sve svodi na prinose. Investitor investira tamo gdje vidi najvću dobit uz najveću sigurnost. Investitor želi dobit koju u normalnimokolnostima dio investira / za budućnost / i adekvatnu dividendu. Mi smo dosada investirali u one dionice koje najbrže rastu / kupi/proaj / , a dividenda je bila manje bitna stavka. Sada kada se situacija promjenila, počelo se gledati koja dionica ima najveću dividendu. Nažalost situacija je u svjetskom gospodarstvu vrlo ozbiljna, počela su zatvaranja pogona, otpuštanja itd, kada je gotovina vrlo bitna stavka, zato će i dividende biti male ili nikakve. Na kraju za DT nije najbitnije kako trenutno kotira dionica ako je ne prodaje, nego njihov poslovni rezultat. Dio tog poslovnog rezultata je i poslovni rezultat HT. Ako na ovim razinama DT traži kupca za HT ili želi izvuči gotovinu, onda su u velikim problemima. Ovaj tekst vrijedi i za nas male dioničare. Na kraju polako dolaze dopisi iz SDA o dodatnih 6 dionica.

mislim da se netko malo previse zaigrao prva transakcija 201kn i blokada zajedno sa skoro svim dionicama. sad ne kuzim koji k…. Kordum ceka nek zatvori burzu dok jos nesto vrijedi!!!!!!


mislim da se netko malo previse zaigrao prva transakcija 201kn i blokada zajedno sa skoro svim dionicama. sad ne kuzim koji k…. Kordum ceka nek zatvori burzu dok jos nesto vrijedi!!!!!!

nije istina. bilo ih je i na iznad 210.
ovo je zadnjih deset:
201,77 70 14.123,90 10.10.2008 10:01:38
201,02 40 8.040,80 10.10.2008 10:01:38
201,00 129 25.929,00 10.10.2008 10:01:38
210,00 245 51.450,00 10.10.2008 10:01:38
206,00 100 20.600,00 10.10.2008 10:01:38
205,30 41 8.417,30 10.10.2008 10:01:38
210,00 55 11.550,00 10.10.2008 10:01:30
210,00 28 5.880,00 10.10.2008 10:01:30
210,00 123 25.830,00 10.10.2008 10:01:19
210,00 69 14.490,00 10.10.2008 10:01:12

New Report

Close