HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.10.2024. u 14:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,02
58.636
1,776
32,90
33,10
0,91%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


bez obzira na ove vladine igre bez granica i isplati izvanredne dividende,
mislim da je T-HTu osiguran rast od 30-60%.
…primjer Magme to potvrđuje; sada je u korekciji i dalje u plusu i
to gotovo 30% od cijene u IPO. (privatna firma, za čiji je interes bio 10ak puta
manji nego za t-ht, i vladi je bilo svejedno kako će IPO proći…..)

u potpunosti se slažem s gore navedenim. dolaze nam izbori i ako 100 i više tisuća ljudi + računajte njihove familije izgube i tisuću na tih 38 imam osjećaj da bi mogli mogli izgubiti i bar 200.000 glasova. a da ne govorim da je INA bila kakti jako skupa pa je otišla prvi dan skoro 50%. kako stvari stoje ja upisujem 4 ili 5 paketa, ovisno o tome dali će se neke stvari super jeftino moći dokupiti ili ne [smiley2]

jedino se bojim da fondovi ne igraju igre ali ako oni ne dobiju ni jednu dionicu nemaju s čime ni rušit cijenu jelda?

evo svugdje di se okrenem pričaju o novoj sezoni Big Brothera koji mi moram priznati diže tlak više od ove korekcije. to su zbog prevelikog interesa točno pred HT tempirali staviti tucet pedera i sponzi da se javnost odvrati od nadolazećeg IPOa kako bi i fondovi nešto zagrizli. tako da se ne brinete HTu je suđen uspjeh jer imam inside info da će taman početkom listopada zamrijet stvari u BB kući kako bi oni koji su zaboravili na IPO mogli skupo kupovat na burzi!

možda će BB uspkoro na burzu

I love the Smell of Profits in the Morning


možda će BB uspkoro na burzu

to kupujem a da ne pitam za cijenu jer predviđam porast idiotizma stopom od 43% godišnje, a u istom postotku i gledanost dotičnog[smiley16]

fazan:

možda će BB uspkoro na burzu

to kupujem a da ne pitam za cijenu jer predviđam porast idiotizma stopom od 43% godišnje, a u istom postotku i gledanost dotičnog[smiley16]

Potpisujem (nazalost).


evo svugdje di se okrenem pričaju o novoj sezoni Big Brothera koji mi moram priznati diže tlak više od ove korekcije. to su zbog prevelikog interesa točno pred HT tempirali staviti tucet pedera i sponzi da se javnost odvrati od nadolazećeg IPOa kako bi i fondovi nešto zagrizli. tako da se ne brinete HTu je suđen uspjeh jer imam inside info da će taman početkom listopada zamrijet stvari u BB kući kako bi oni koji su zaboravili na IPO mogli skupo kupovat na burzi!

Sada se vrte i reklame sa Kardumom u glavnoj ulozi da se stvari još više zahuktaju pred IPO HT.., Sada će pogotovo i svaka baba pitati što su to dionice…. ma ustvari već i pitaju.[smiley7]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Jutarnji list:

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,9,7,telecom_dionice,89195.jl

Za razliku od ministara u Vladi, te njihovih obitelji, dionice bez ikakvih ograničenja može kupiti, primjerice, predsjednik Mesić i članovi njegove obitelji jer nije sudjelovao u pripremi projekta

DUBROVNIK – Članovima Vlade, njihovim ženama i djeci, tj. užoj obitelji zabranjena je kupnja dionica T-HT-a. Otkrio je to novinarima jučer potpredsjednik Vlade Damir Polančec na marginama dubrovačke izvozne konferencije.

Prema njegovim riječima, iako su se lomila koplja pravnih i financijskih stručnjaka treba li ministrima u Vladi dozvoliti povlaštenu kupnju dionica, zaključeno je da izvršna vlast ipak raspolaže s previše povlaštenih informacija o rasponu cijene i konačnoj cijeni pa je zabrana bolje rješenje od mogućih prozivki.

– Osobno mi je žao što nemam Inine dionice i što neću moći imati T-HT-ove jer je to dobro ulaganje – kaže Polančec. Za razliku od ministara u Vladi, dionice bez ikakvih ograničenja može kupiti primjerice predsjednik Mesić i članovi njegove obitelji jer nije sudjelovao u pripremi cijelog projekta.

Potpredsjednik Vlade dakako nije želio okriti cijenu, ali je najavio da će se njen raspon znati već iduće srijede na prezentaciji prospekta za javnu ponudu savjetnika JP Morgana i aranžera Erste i HPB banke.

U prospekt će biti uvršteni i revidirani šestomjesečni rezultati poslovanja T-HT-a. Što se tiče špekulacija o brzoj prodaji ovih dionica on je naglasio da je i primjer Ine pokazao da je od oko 46 ili 47.000 građana samo 6000 do sada prodalo dionice i to usprkos padu njene cijene.

Prema tome pretpostavka je da će većina građana kalkulirati da je uložila u dionice dobre tvrtke od koje može očekivati dobit.

Inače, bez obzira na najavljeni veliki interes građana, potpredsjednik Vlade tvrdi da će dovoljno dionica ostati i za mirovinske fondove. Financijski stručnjaci procjenjuju da će za dionice T-HT-a biti zainteresirano 150 pa čak i 200 tisuća hrvatskih građana. Oni, malo realniji tvrde da će se brojka kretati od 80 do 120.000 zainteresiranih za povlaštenu kupnju dionica.

Netko se zapitao: tko će živo prodavati dionicu HT-a ispod cijene za koju ju je kupio?

Evo odgovora: ako ja npr. uzmem 4 – 5 paketa, uspijem ih prvi dan prodati za 50% i ostavi si jedan za kasnije. Cijena se počne kolebati i ja zadovoljan zaradom, uvalim ovaj jedan ispod cijene koju sam platio. Uprosječivanjem sam opet u plusu.

Dakle, treba razmisliti kada će nastupiti kritičan trenutak u kojem bi se ovaj scenario mogao dogoditi!

I love the Smell of Profits in the Morning

dobar tekst iz jutarnjeg,

jedino su zaboravili pitati za izvlačenje dobiti …

I love the Smell of Profits in the Morning

JAOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jadna nam majka!!!!

Željko Kardum se dao u propagandne vode!
Zar on nije u sukobu interesa s time kao glasnogovornik ZSE? Dobro da letke ne djeli po cesti. [smiley1])

Kada oni klošari iz reklame počnu pljeskati Knjazu jer zna što su to dionice, mene odmah nekako stegne oko srca. Ako dobijemo dionica za 15.000 kn po paketu, možete me pogladiti po ovoj mojoj bogatoj bradi!

Ajme u što će se pretvoriti ovaj IPO….

Kad negdje svi nanjuše zaradu, na najboljem smo putu da bez nje i svi ostanu.

La vita e bella!

Dali netko zna dali se mogu dionice ht prebaciti na brokersku kucu prije negoli su one izasle na burzu ?

Hvala.

http://seekingalpha.com/article/62511-50-lowest-relative-p-e-ratios-in

Mislim da se ovaj IPO svodi na to da što više ljudi kupe dionice HTa pa čak i da je cijena paketa iznosi 10000 kn,samo da je što više ljudi uključeno,i da pred izbore “vlast” može reći kako je puno ljudi ušlo u vlasništvo HTa i kako su zadovoljni odazivom. Samo što još ne kucaju na vrata od kuće do kuće i govore da se uključimo u kupovinu… bljak…..[smiley7]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

New Report

Close