HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,25
7.192
204
35,20
35,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jel netko zna dali će biti famozna vanredna dividenda , a ako hoće onda kada ?
Hvala


Jel netko zna dali će biti famozna vanredna dividenda , a ako hoće onda kada ?
Hvala

meni se čini nikad


MODERNA OVA "69"

Već davno pročitano mazanje očiju od strane fondova…. Navlakač za male ovce… Prije se zatrpavalo sa 63, a sada sa 69….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

ovce se šišaju u proljeće a ne pred zimu, ima da ih do broljeća ne bude ako ih ošišaju sada! [wink]

dan je pametniji od noći



MODERNA OVA "69"

Već davno pročitano mazanje očiju od strane fondova…. Navlakač za male ovce… Prije se zatrpavalo sa 63, a sada sa 69….

[/quote]

fora je što nitko sa 63 dionice nije još dobio ostalih 6.. ili se varam?

strpljen..spašen Time is on my side




MODERNA OVA "69"

Već davno pročitano mazanje očiju od strane fondova…. Navlakač za male ovce… Prije se zatrpavalo sa 63, a sada sa 69….

[/quote]

fora je što nitko sa 63 dionice nije još dobio ostalih 6.. ili se varam?
[/quote]

Varate se. Dodatne dionice (6 kom) su danas prknjižene i nalaze se na SDA računu. Danas sam ih napokon registrirao, naravno 69 kom.

HT želi preuzeti HT Mostar, a Slovenci BH Telecom
Business.hr/Hina
06.10.2008 12:51

Hrvatske telekomunikacije imaju nakanu preuzeti većinsko vlasništvo nad HT-om Mostar, a Telekom Slovenije ozbiljno je zainteresiran za kupnju BH Telecoma, objavili su u ponedjeljak bosansko-hercegovački mediji.

Izvršni direktor korporativnih komunikacija u HT-u Siniša Đuranović potvrdio je za Dnevni avaz kako najveći telekomunikacijski operater u Hrvatskoj planira iskoristiti pravo prvenstva kupnje pri najavljenoj privatizaciji HT-a Mostar i preuzeti većinski paket dionica.

"Namjeravamo to pravo iskoristiti ako uvjeti prodaje u privatizaciji budu prihvatljivi", kazao je Đuranović.

HT već sada posjeduje 39,1 posto vlasničkog udjela u HT-u Mostar.

Đuranović ističe kako činjenica da HT Mostar već ima strateškog partnera u HT-u može samo olakšati proces privatizacije.

Vlada i parlament Federacije BiH još nisu utvrdili točan model privatizacije, no u HT-u drže kako bi u slučaju mostarskog telekomunikacijskog operatera jedino prodaja većinskog vlasničkog paketa imala smisla.

U federalnoj vladi još razmatraju trebaju li zadržati kontrolni paket dionica odnosno "zlatnu dionicu" koja bi državi osigurala pravo nadzora nad donošenjem strateških odluka u telekomima koji će se privatizirati.

Đuranović upozorava i na to kako bi privatizacija HT-a Mostar trebala teći odvojeno od privatizacije BH Telecoma.

Zanimanje za preuzimanje BH Telecoma, koji pokriva najveći dio bosansko-hercegovačkog tržišta, iskazao je pak Telekom Slovenije.

Predsjednik uprave te tvrtke Bojan Dremelj kazao je banjolučkim Nezavisnim novinama kako Telekom Slovenije ima "veliki interes" za BH Telecom. "Pravi rast za daljnji razvoj možemo naći samo izvan Slovenije i zato smo se odlučili za jugoistočnu Europu kao za naše ciljano tržište", kazao je Dremelj.

Telekom Slovenije već posluje u BiH preko tvrtke Blic-net, koja je davatelj internetskih usluga.

Dremelj je kazao kako će Telekom Slovenije svakako sudjelovati na natječaju za privatizaciju BH Telecoma ocijeni li uvjete prihvatljivima.


Nakon nekoliko mjeseci ponovno sam došao na forum. Na moju žalost, ovdje je još uvijek sve isto: nikakvih korisnih inormacija, nikakvih novih saznanja niti bilo kakvih argumenata – samo grube riječi, nadmudrivanja i neutemeljena prdviđanja. 2091 stranica teksta, a od toga je većina neupotrebljiva. Što u stvari radi taj moderator?

Potpisujem




Ako bi se i odlučili na to, tih 1% po ovim cijenama bi sigurno razgrabili mirovinci, odnosno išle bi blok transakcije. Po ovim cijenama to bi bilo 50M kn po mirovincu stime da unutra ima oko 13-14 milj. kn redovne dividende i keša ra računu.

Izakve rasprave o trenutnoj cijeni HT su smiješne i obično trošenje vremena, a to dali će sutra rasti ili padati me uopće nezanima, jer znam koliko vrijedi ova kompanija.

Nitko ne govori o tome da je prodajom INE od strane BF, skinut jedan veliki teret sa dionice HT, jer sada je sasvim jasno da BF neće trebati prodati nitijednu dionicu.

sto mislis koliko vrijedi HT?
[/quote]

Sorry, ali nisam tip koji će ovdje na forumu licitirati sa nekakvim brojkama, normalno da imam neke svoje targete, pa mogu samo reći da su dosta iznad trenutnih razina.
[/quote]
ovo si moram zapisat [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/




Neki ovdje se nadaju izvanrednoj dividendi, a recite molim lijepo zašto i ih HT podijelio kada DT može jeftino kupovati dionice na tržištu , znajuči unaprijed da će ih kada se jeftino napuni do cca 74,99% sutra platiti sebi isplaćenom dividendom u tom slučaju koristeći se ukupno zadržanim dobitima.

Zašto misliš da će DT kupovati dionice kad to dosad nije napravio? Uostalom, da to i napravi i isplati sebi dividendu, kako bi ta dividenda (redovna ili izvanredna) promakla ostalim dioničarima koji ne prodaju svoje dionice?
[/quote]

Mislim da DT itekako želi isplatiti dividendu, boli njih za bilo šta osim zarade. Zato konstantno otpuštaju radnike, ne ulažu niti lipe u razvoj HT-a, održavanje je sve lošije, organizacija također i samo će se nakon nekoliko godina ( kada ih dobit više ne bude zadovoljavala) povući. Uvaliti će rasturenu kompaniju nekoj žrtvi, svim građanima koji koriste HT infrastrukturu ( a to smo svi mi ) ostaviti će samo probleme u telekomunikacijama, od ADSL do mobitela.
[/quote]

Pitanje:
Zašto je HR jedna od rijetkih zemalja u EU koja ima IPTV?
Zašto je HR jedna od rijetkih zemalja u EU koja ima nekakvu vrstu paypala?
Zašto je HR jedna od rijetkih zemalja u EU koja emitira signal u HD rezoluciji?

(Hint: nije zato što se ne ulaže)

Zašto se u kontekstu otpuštanja uvjek govori u negativnom kontekstu? Zašto bi ikome bilo u cilju čuvati radnika is socijalističko/postsocijalističkog razdoblja?

Što se može razviti osim u core businessu u telefoniji i mobitelima, a da već u HR ne postoji?

Pitanje:
Zašto je HR jedna od rijetkih zemalja u EU koja ima IPTV?

Zašto je HR jedna od rijetkih zemalja u EU koja emitira signal u HD rezoluciji?

(Hint: nije zato što se ne ulaže)

Zašto se u kontekstu otpuštanja uvjek govori u negativnom kontekstu? Zašto bi ikome bilo u cilju čuvati radnika is socijalističko/postsocijalističkog razdoblja?

Što se može razviti osim u core businessu u telefoniji i mobitelima, a da već u HR ne postoji?

IPTV usluga je već dosta rasprostranjena u EU

HD rezolucija – koliko % korisnika je može dobiti

da li se isplati otpustiti radnika i taj posao naručiti ako taj radnik konstatntno ima posla


Molio bih nekoga da mi ukratko objasni što su točno certifikati i kako ulagač na njima može zaraditi a kako banka izgubiti tj. kako djeluju (ako sam se dobro izrazio).
Hvala.

Na temelju nekih postova stekao sam dojam da certifikati u velikoj mjeri utječu na kretanje cijene HT-a,pa bih molio nekog da mi ovo objasni (i ne samo meni).
Hvala.

New Report

Close