HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.10.2024. u 16:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,02
58.636
1,776
32,90
33,10
0,91%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne fazan, to nije vlada ,to su ŽICARI!!!!!!

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

budd:

Uostalom, to je očekivani ustupak DT-u radi IPO-a. Hebiga, nešto se mora i žrtvovati”

Nije samo ustupak DT-u. Pa i Vlada će ubosti koju kunu!

Pa i nije to samo ustupak DT-u i Vladi, pa i penzioneri ce ubost koju kunu od toga… [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ne radi DT IPO.. njima je ok dividenda i u sijecnju.. a di ide ostatak, vladi ili buddu ih ne zanima..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ako se išta žrtvuje u HT-u to su novci naših očeva i nas ,koji smo plačali nešto šta oni danas prodaju i mi ćemo bit jad i bijeda ako HT dobije kabelsku mrežu.
Ona mora ostat državna!!
Samo iz razloga da niko nemože imat monopol ,jer su to financirali svi koji su masno plačali tel.priključke !!!!

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


marinko nemoj zbunjivati ljude. Prije mjesec dana sam u HYPU otvorio račune za neke ljude i svi su kući dobili obavijesti o PINU. Nisam uplatio niti kune na račun brokera.

Onda selim u Hypo jerbo su mi ‘rodjacima’ koje sam poslao u Abacus rekli da im oni neće otvarat račun.
Mogu li dobit barem batrljak od janca?

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Može!

I love the Smell of Profits in the Morning

Ivcek se malo usrao Greenspana izgleda..

Manje dionica građanima?

Zbog velikog zanimanja građana za dionice T-HT-a, institucionalnim bi ulagačima u javnoj ponudi dionica godine mogle ostati samo mrvice. Banski dvori navodno imaju rješenje.

To bi, piše Slobodna Dalmacija, moglo biti smanjenje visine povlaštenog paketa koji bi trebao iznositi 38.000 kuna.

Naime, neulazak dugoročnih investitora kao što su fondovi u T-HT mogao bi u prvim danima trgovanja stvoriti kaos na burzi i [color=blue]drastično srušiti cijenu dionice[/color].

U takvoj situaciji veliki ulagači mogli bi i potaknuti pad cijene jer bi mogli taktizirati i čekati ulazak u vlasništvo najvećeg domaćeg telekoma dok cijena ne padne kako bi dionice kupili jeftino.

Cilj Vlade je, naravno, zadovoljiti sve – primarno masu potencijalnih birača, ali i one koji dionici mogu osigurati barem nekoliko mjeseci obećavajućeg života na burzi.

Međutim, država je, kao i njezin savjetnik JP Morgan, svjesna svih rizika te bi mogla pribjeći smanjivanju visine povlaštenog paketa ili odrediti višu cijenu dionice, piše Slobodna Dalmacija.

Poruka je jasna,ne sa svim novcima u IPO,sa pola treba čekati….
[smiley2]

http://www.net.hr/novac/page/2007/09/07/0070006.html

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Što će Čačić reći sutra?

HINA
ZAGREB – Konferencija za novinare Hrvatske narodne stranke – liberalnih demokrata (HNS) na temu “Zna li Vlada za koliko i što prodaje u T-HT-u” na kojoj će govoriti predsjednik Središnjeg odbora stranke Radimir Čačić (prostorije HNS-a, Kneza Mislava 8, u 11,30 sati)

No respect

1.,

U Slobodnoj Dalmaciji se pojavio članak kako je vlada zabrinuta zbog eventualne velike potražnje malih investitora, te da institucionalnim investitorima neće ostati mnogo za kupnju.
“Crni scenarij” dalje prognozira kako će prvih dana na burzi doći do velike ponude, a veliki investitori će hladnokrvno čekati pad vrijednosti dionica pa će tek onda početi kupovati. Taj pad vrijednosti nije u interesu vlade.
Po struci sam ekonomista pa eto kao kužim neke stvari. Ovo gore izrečeno mi više liči na analizu nekakvog novinara, a ne ljudi iz struke, jer kako se može dogoditi da dionice kupljene po popustu mogu početi padati? Zar je neko lud prodavati po nižoj cijeni i zar su institucionalni investitori ludi ne iskoristiti početnu cijenu na burzi i pokupiti bar jedan dio dok cijene ne odu u nebo. Mislim da je svakom od njih u interesu popunit portfolio likvidnim dionicama.
Šta vi mislite o sličnim scenarijima?

Ja se također slažem s tim. Ne trebaš biti dipl. ekonomist da bi tak nekaj popušil. Neko ko bude išel u ipo i prodaval s gubitkom mislim da nije čiste pameti.Makar da i dođe do takvog scenarija (0,0001%) nalo bi se i takvih pametnih glavica.
Možda se i ne bude udarilo iz etnih žila po kupnji al da dionice sruši to nema veze s zdravim razumom.


Možda se i ne bude udarilo iz etnih žila po kupnji al da dionice sruši to nema veze s zdravim razumom.

Niste čuli da se na burzi najčešće izgubi razum?[smiley2]
ne vjerujem da HT neće biti uspješan IPO,dapače vjerujem da će se cijena na duže vrijeme tržiti po cca 30% iznad cijene na IPO-u… Ako se pojavi jako puno investitora biti će veća cijena i srezati će se paketi. Jedino po mom mišljenju na što moramo gledati su SAD i Kina,koji ne smiju pasti u to vrijeme,jer će nam se u tom slučaju preslikati DT za vrijeme dot.coma,a li sumnjam u to,barem mislim da se neće dogoditi u ovo godini.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

1.Ne razumijem zašto je ovaj članak iz Slobodne podigao toliku prašinu i što je tu novoga u odnosu na dosada poznato. Smanjenje iznosa povlaštenog paketa “po glavi” je opcija koja je predviđena u svakoj IPO iz jednostavnog razloga što nije moguće unaprijed znati broj potencijalnih ulagača. Pa o tome raspravljamo na ovom forumu već danima.
2.Što se tiče “sisanja” dobiti tu su zakinuti radnici (sadašnji i bivši) zbog otezanja s podjelom njihovih 7%, a ne mi koji ćemo tek postati dioničari T-HT-a. Tako to izglada iz moje perspektive..

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

bez obzira na ove vladine igre bez granica i isplati izvanredne dividende,
mislim da je T-HTu osiguran rast od 30-60%.
…primjer Magme to potvrđuje; sada je u korekciji i dalje u plusu i
to gotovo 30% od cijene u IPO. (privatna firma, za čiji je interes bio 10ak puta
manji nego za t-ht, i vladi je bilo svejedno kako će IPO proći…..)
gosp. Medo kaj vi mislite o tome…?

New Report

Close