HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 22:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


I dalje sami sebi necete priznati poraz, nadam se da ste procitali onaj clanak iz Lider Pressa kako se fond menager igra sa cijenom dionice, a on samo prestavlja onu manjinu o kojoj sam ja pricao. ali jednostavno u slucaju HT-a, za koji ja uopce ne tvrdim da je losa firma, Paket na IPO je placen 16695kn, odmah se mogao prodati za 24570kn, ali ne, to je malo bilo(pohlepa), cekacemo dividendu i bonus (jer fundamenti govore to je dugorocna dionica, ice samo gore, nikako dolje), dividenda 1827kn, idemo dalje, cekacemo i bonus jer je sad vec 100kn ispod onoga sto smo mogli prodati na pocetku, dolazimo lagano ispod cijene IPO-a, ali tjesimo se i dalje da je to dobra dionica i da smo dobili dividendu i da ce doci jos 6kom bonusa, kakva ce cijena biti nakon isplate bonusa? znaju oni koji znaju i koji ce i tu zaraditi jer ce biti onakva kakva njima bude odgovarala. Ali ajmo napraviti racunicu da ostane ovakva kakva je sad: 16695kn placeno moglo se odma prodati za 24570kn, dividenda 1827kn, bonus 6kom x 260kn(trenutno)=1560kn, racun: 24570-16695=7875kn! dakle 125kn po dionici zarade bi bilo. A situacija sada je( u slucaju da cijena ne ode ispod 260kn, a sudeci po dosadasnjem iskustvu vjerovatno hoce) 63kom+6kom x 260kn=17940kn+1827kn=19767kn! dakle 48,76kn po dionici. Razlika je 76,24kn, godinu dana cekanja, i tendencija pada. Kada cemo nadoknaditi tih 76,24kn koje smo mogli odmah uzeti molim vas nemojte mi reci jer nevjerujete ni vi u to. I sad jel mi i dalje mozete tvrditi da nelazete sami sebe kako bi vam bilo lakse sto niste odmah prodali nakon kotiranja, kao i ja sa vama sto nisam. A pogotovo kad uzmem u obzir da sam u medju vremenu kupio stan u izgradnji koji ce uskoro biti gotov i trenutno imam 300eura zarade po kvadratu, pa kakva burza molim vas!? samo za one koji imaju srece i one koji imaju informacije i daytrade-ju. A HT je bi dobar poslic samo da je bilo pameti i nepohlepe i odmah preprodati.

Prvo bih želio reći jednu staru poslovicu "Da baba ima pišu zvala bi se deda!"
E sad ovako moje mišljenje o ovim igricama mogao si prodati nisi mogao itd.
1) Većina ljudi koji su kupili, su kupili da im bude ulaganje 3-5 godina, neka vrsta štednje! Pogotovo oni koji su uzeli kredite, pa uzeli ste kredit 3,4,5 godina jer ste spremni otplaćivati dionice,a po njima niste spremni toliko čekati pa bolje prodajte,a jel bogati!
2) Zašto pokušavate progurati da će cijena dionice padati, doista ona pada, ali koja ne pada pitam ja Vas? Pa jel nije lijepo što je bila dividenda od cca. 30 kn po dionici, da će sad sjesti nagradne dionice i to sve u prvoj godini! Tko može reći kolika će biti cijena dionice u 9. mjesecu 2010 godine?
3) Zašto stalno govorite da se treba prodati dionica kad je na nisko, zašto nekažete:" držite dionicu još 2-3 godine jer nije dionica HT-a a bogami ni kompanija loša nego je svjetska ekonomija u krizi!"
4) Kad prodate dionice HT-a onda će Vam reći evo sad ste zaradili par tisuća kuna pa eto možete kupiti dionice neke druge kompanije DDLH ili ADPL-a ili tako nešto!
Ovo je moje mišljenje svi koji nisu prodali a takvih je većina nemojte prodavati jer dionica HT-a je jedna od najkvalitetnijih na burzi i nemoj te je prodavati bez obzira što Vam pokušali progurati!


I dalje sami sebi necete priznati poraz, nadam se da ste procitali onaj clanak iz Lider Pressa kako se fond menager igra sa cijenom dionice, a on samo prestavlja onu manjinu o kojoj sam ja pricao. ali jednostavno u slucaju HT-a, za koji ja uopce ne tvrdim da je losa firma, Paket na IPO je placen 16695kn, odmah se mogao prodati za 24570kn, ali ne, to je malo bilo(pohlepa), cekacemo dividendu i bonus (jer fundamenti govore to je dugorocna dionica, ice samo gore, nikako dolje), dividenda 1827kn, idemo dalje, cekacemo i bonus jer je sad vec 100kn ispod onoga sto smo mogli prodati na pocetku, dolazimo lagano ispod cijene IPO-a, ali tjesimo se i dalje da je to dobra dionica i da smo dobili dividendu i da ce doci jos 6kom bonusa, kakva ce cijena biti nakon isplate bonusa? znaju oni koji znaju i koji ce i tu zaraditi jer ce biti onakva kakva njima bude odgovarala. Ali ajmo napraviti racunicu da ostane ovakva kakva je sad: 16695kn placeno moglo se odma prodati za 24570kn, dividenda 1827kn, bonus 6kom x 260kn(trenutno)=1560kn, racun: 24570-16695=7875kn! dakle 125kn po dionici zarade bi bilo. A situacija sada je( u slucaju da cijena ne ode ispod 260kn, a sudeci po dosadasnjem iskustvu vjerovatno hoce) 63kom+6kom x 260kn=17940kn+1827kn=19767kn! dakle 48,76kn po dionici. Razlika je 76,24kn, godinu dana cekanja, i tendencija pada. Kada cemo nadoknaditi tih 76,24kn koje smo mogli odmah uzeti molim vas nemojte mi reci jer nevjerujete ni vi u to. I sad jel mi i dalje mozete tvrditi da nelazete sami sebe kako bi vam bilo lakse sto niste odmah prodali nakon kotiranja, kao i ja sa vama sto nisam. A pogotovo kad uzmem u obzir da sam u medju vremenu kupio stan u izgradnji koji ce uskoro biti gotov i trenutno imam 300eura zarade po kvadratu, pa kakva burza molim vas!? samo za one koji imaju srece i one koji imaju informacije i daytrade-ju. A HT je bi dobar poslic samo da je bilo pameti i nepohlepe i odmah preprodati.

Kolega, djelomično se mogu složiti sa vama, ali napominjem…. samo djelomično… Gledano iz ove perspektive i u ovom trenutku stoji činjenica da je možda bilo pametnije odmah prodati i uložiti lovu u nešto drugo…. No, tko je od prosječnih ljudi to mogao znati ( propast financijskog tržišta u svijetu i velika investicijska kriza )…. Ja , a vjerujem i većina drugih ljudi je ovu dionicu uzela na duge staze, a ne za kratkoročna špekuliranja, jer je HT jedna od rijetkih firmi u Hrvatskoj koja ima solidne temelje i relativno siguran rast poslovanja i generiranja vrijednosti u srednjoročnom planu… Ja i dalje tvrdim da je uložen novac u HT dionicu dobro uložen i da će donositi dobit na dva kolosjeka: redovan prinos od dividende i postepeno povećanje cijene dionice…
Ono što smo previdjeli i popušili ( priznajem) jest to da nismo očekivali kako će cijenu dionice diktirati Fondovi ( prvenstveno tu milsim na Mirovinski) jer su u toj "narodnoj" dionici prepoznali sigurno utočište sa svoj cash, te stalnim dogovornim međusobnim intervencijama svakom malo pokreću rušenje cijene gdje onda u to mrežu hvataju neiskusne i preplašene male dioničare… Naravno, njihov je plan da sa vremenom i kada to njima bude odgovaralo ova dionica dobije na cijeni, kako bi opravdali svoje poslovanje i skuplje ih prodali….
Ono što će svima nama ipak pomoći i zaštiti nas od ovakvog osciliranja tržišta jest okrupnjavanje regionalnih Burzi, čime će se lakše anulirati fondovske fakinarije….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Ma naravno struja… Izgleda da smo u isti trenutak pisali vrlo slično, ako ne i isto…. 100% je naravno tvoje. Zaslužio si…

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

dugorocno, dugorocno, dugorocno…. 5 godina 10 godina, pa vi ljudi kao da cete zivjeti 150 godina tako pricate, kao nisam odmah zaradio 1000 eura po paketu koje su mi bile na izvolite, al nema veze dobra je to dionica pa cu sad sacekati 10 godina da ponovo dodje do tih 1000 eura zarade, a novci u tome neka mi stoje, a mozda i necu jer ko moze garantirati da ce se svijet izvuci iz krize a kamoli da ce se vratiti na ono sto je bilo, dajte molim vas, to je realno isto koliko je i realno da ce cijena litre diesela biti 3,5kn kao sto je bila ’97.g. , e pa ja se ne smatram toliko nesposobnim da cu ostaviti 2500eura u HT-u da bi mozda za 5 godina zaradio 1000 eura. pomiricu se sa cinjenicom da sam bio naivan i pohlepan sto nisam tih 1000eura po paketu uzeo za 20 dana kako sam mogao, i uzeti svoje novce i pametnije ih investirati.
A u dionice i na burzu ubuduce samo ako budem imao informaciju iz pouzdanih izvora i to samo jeftino kupi, skupo prodaj u sto kracem roku, jer nasa burza za to sluzi, a ovi ostali kao mi sad su samo municija za to.

@Brmbota

Potpisujem svaku tvoju riječ [thumbsup]

He.kad bi bilo tako jednostavno.Ipak si ti dugoročni investitor jer za uletat i izletat triba ti cash,a njega ćeš oročit na banci(dugoročno tri miseca [lol] )


dugorocno, dugorocno, dugorocno…. 5 godina 10 godina, pa vi ljudi kao da cete zivjeti 150 godina tako pricate, kao nisam odmah zaradio 1000 eura po paketu koje su mi bile na izvolite, al nema veze dobra je to dionica pa cu sad sacekati 10 godina da ponovo dodje do tih 1000 eura zarade, a novci u tome neka mi stoje, a mozda i necu jer ko moze garantirati da ce se svijet izvuci iz krize a kamoli da ce se vratiti na ono sto je bilo, dajte molim vas, to je realno isto koliko je i realno da ce cijena litre diesela biti 3,5kn kao sto je bila ’97.g. , e pa ja se ne smatram toliko nesposobnim da cu ostaviti 2500eura u HT-u da bi mozda za 5 godina zaradio 1000 eura. pomiricu se sa cinjenicom da sam bio naivan i pohlepan sto nisam tih 1000eura po paketu uzeo za 20 dana kako sam mogao, i uzeti svoje novce i pametnije ih investirati.
A u dionice i na burzu ubuduce samo ako budem imao informaciju iz pouzdanih izvora i to samo jeftino kupi, skupo prodaj u sto kracem roku, jer nasa burza za to sluzi, a ovi ostali kao mi sad su samo municija za to.

Koliko god ti drukao, sve ti je uzalud. Sve nas je više koji ti nećemo prodavati ovu dionicu na ovoj razini… Tko ti je kriv što si u cashu, a dionice si prodavao na 260…. Ja u dionice ulažem samo onu lovu koja mi neće biti potrebna par godina….
Baš mi te je žao….
[lol]

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


I dalje sami sebi necete priznati poraz….

Poraz ??? Koji poraz? Pa ja dionice još nisam prodao – imam ih onoliko koliko sam imao kad sam ih kupio + ću uskoro imati i par više + 5k eur dividende i očekujem još. Meni se to ne čini kao poraz. Da ih danas moram prodati – e to bi bio poraz, ali ne moram. Jesam li mogao bolje proći – pa naravno da jesam. Trebam li sad rezati žile zbog toga? Kako da ne. Kada ćemo preći iz potencijalnog gubitka u dobitak – nemam pojma ali najduže za 5 god. ako se politika dividendi nastavi. Recimo da će kriza potrajati još godinu dana i da će trebati oko 2-3 godine da se vrati povjerenje u burzu tako da vjerujem da ćemo za 4 godine imati značajan dobitak. Možemo dotaknuti 200, čak i 180 ali ispod – teško. U nekretnine ne vjerujem – puno pravnih zavrzlama, osim toga trendovi su predugi a i sada je ostalo dosta neprodatih stanova … jedino potencijal ulasaka u EU sprječava pad cijene. Pitanje je hoće li prije banke sjesti na imovinu građevinskih tvrtki ili ćemo mi u EU. Vama sa srećom.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Na ovoj razini je stvarno glupo prodavat,ako padne značajnije dokupit ću je,pa jedan dan [pray]kad se trend okrene zaradit malo na cijeni dionice,malo na dividendi

nisam prodao jos, al eto srece da sam prodao odmah nakon kupovine, hvala bogu nije mi nuzda, i nisam ni u kakvim kreditima, a i hvala bogu imam profita u drugim investicijama tako da necu umrijeti sto nisam zaradio tih 1000eura po paketu od HT-a, ali da mi je zao i krivo sto nisam to ne mogu sakriti. Samo zelim reci da smo se svi koji i malo sebe smatramo sposobnima za zaraditi novce zeznuli sto nismo prodali odma, i crn je onaj covijek koji je to uzeo na kredit ili koji je u to spiskao zadnju paru. Ja naravno necu prodati svoje dionice kad ih nisam prodao do sad jer mi hvala bogu ti novci sad ne znace nesto puno, pa nek stoje cisto da zadovoljim sujetu. jer ja sam se pomirio da mi to bude dobra skola pa makar otislo ispod nominalne vrijednosti, ali sta sa ljudima koji nemaju novaca, zar njih da lazemo kao nedajte se doce to na svoje! Pa gdje ce vam dusa, makar cutite i lazite sami sebe.

Mislim ovaj je komentar, žali Bože! Nisam prodao, trebo sam, prodajte! A ti se nemoj brinuti ta našu dušu jer nije mjesto za to nego se ti brini za svoju i daj komentar o HT-u a ne što da ljudi rade ili što su trebali!
Kolega Antraxxx bio sam brži na prstu 🙂 To je kad ljudi slično misle! hehe

ali sta sa ljudima koji nemaju novaca, zar njih da lazemo kao nedajte se doce to na svoje! Pa gdje ce vam dusa, makar cutite i lazite sami sebe.

nisam pozvan biti ničiji učitelj pa tako ni ljudima koji nemaju novaca a špekuliraju na burzi. Znana je ona izreka: "Tko ima puno novaca može riskirati, tko ima malo novaca ne smije riskirati, tko nema novaca mora riskirati." Neka se svatko ravna po svojoj percepciji. Ali ne prihvaćam sugestiju da sam izgubio rat nakon jedne bitke ako se osjećam sposobnim za drugu.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

New Report

Close