HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
54.872
1,701
32,20
32,30
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

evo prometa.
A ja mislim da bi mogao HT kliznuti i do 200 i to bez problema!?!?
Zašto? A vidjet ćete u listopadu. Nemam niti jednu dionicu HTa, a svoje sam prodao na razini 380kn. Da sam omastio brk, jesam, ali radije bi da je HT ukinuo pretplatu na telefoniju i ostao onakav kakav je bio još barem 20 godina. Ovako će janjci postati ovce (ošišane), HTu se neće dogoditi ionako ništa spektakularno, država će se i svakodnevno se namiruje….a ovce – hebeš ovce. Ionako su ošišane!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

U business-u:
Vaš link
… između ostalog kaže:

Tricky, 18.09.2008. u 16:05
Razloga preporuke za dionice Hrvatskog telekoma, koji se našao u preporukama doslovno svih koji su odlučili sudjelovati u anketi, ima više. Tu su fundamentalna podcijenjenost kompanije od oko 15 posto u odnosu na trenutačnu cijenu dionice, činjenica da je riječ o izdanju velike kapitalizacije te da je to dionica iz defenzivnog sektora, s jakom bilancom i snažnim novčanim tokom. Uza sve to važan je i visok i siguran dividendni prinos, a neki od upitanih fond menadžera izvanrednu dividendu smatraju vrlo izglednom. Nadalje, za kompaniju se očekuju koristi od potencijala IPTV-a.

Nakon svojeg uvrštenja u trgovinu, kad je prvi trgovinski dan zaključila na razini 380 kuna, ovotjednog crnog utorka dionica je uspjela pasti na 260 kuna, odnosno na cijenu ispod one realizirane na inicijalnoj javnoj ponudi dionica.

Lezi Mujo, vidi ti se... dividenda



istina je to što govoriš na ako si već sve dao u ht onda je ovo jako gadno za gledat, posebno je gadno jer se ne vidi kraja. Kad bi znao ide do 230 i gotovo, je..ga bar znaš na čemu si , a ovako svakodnevno mučenje..ništa nije vrijedno čira na želucu..ili možda je..

pa ja sam dao sve u HT… preko 1000 dionica, pa me opet ne dira jer se nadam 10k eur gotovine u slijedećih 9 mjeseci. Pa još sada govore kako će kriza trajati još godinu-dvije. Baš me briga, onda i za dividendu stignem kupiti jeftinih dionica.. ako treba i kredit opet dignuti – dižem, no tu sam ipak oprezniji pa čekam da i ova cijena padne… 220 bi bilo lijepo, tu se ne bi dvoumio.

Što se tiče squeez outa – za to ne postoji ni najmanja šansa. Vlada neće braniti cijenu dionice jer previše košta u odnosu na političku dobit ali bi istjerivanje malih dioničara moglo za sobom povući političku osvetu.

[/quote]

M aboli vladu ona stvar za to, (za primjer vidi INA-u)

Nikad ne reci nikad! Na ovom forumu su se mnogi zaklinjali da HT nikad neće ispod 265.
Da je to ne moguće.
Nikad ne postavljajte donju granicu! Preopasno je po vaš portfelj.


U business-u:
Vaš link
… između ostalog kaže:
MiniBar, 18.09.2008. u 16:20
Razloga preporuke za dionice Hrvatskog telekoma, koji se našao u preporukama doslovno svih koji su odlučili sudjelovati u anketi, ima više. Tu su fundamentalna podcijenjenost kompanije od oko 15 posto u odnosu na trenutačnu cijenu dionice, činjenica da je riječ o izdanju velike kapitalizacije te da je to dionica iz defenzivnog sektora, s jakom bilancom i snažnim novčanim tokom. Uza sve to važan je i visok i siguran dividendni prinos, a neki od upitanih fond menadžera izvanrednu dividendu smatraju vrlo izglednom. Nadalje, za kompaniju se očekuju koristi od potencijala IPTV-a.

Nakon svojeg uvrštenja u trgovinu, kad je prvi trgovinski dan zaključila na razini 380 kuna, ovotjednog crnog utorka dionica je uspjela pasti na 260 kuna, odnosno na cijenu ispod one realizirane na inicijalnoj javnoj ponudi dionica.


[/quote]

Naučio sam da kad je riječ o novcu, ljudi obično – lažu! (vezano na preporuke u članku)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

ovo sam već pisao u jednom obliku ali mislim da nije na odmet ponoviti… HT je možda trenutno loša dioica zbog strukture ulagača ali svima koji bi taj novac umjesto u dionicama držali na oročenju u banci je i dalje i više nego izdašna s obzirom da je kod ove dionice dividenda sigurna stvar a ona na trenutnu cijenu iznosi oko 12% .
Pitam one koji prodaju s ciljem da oroče novac u banci koja banka će im dati takvu kamatu ?
…tko može sad je idealno vrijeme za dokup … panika neće dovijeka trajati a naš HT će i dalje godišnje ubrati oko 2 MILIJARDE KUNA dobiti …

neimenovani menadjeri govore da se ht cuva jer je to najbolje sto nam se moglo dogoditi i da imamo vjere u fundamentale cinjenice ht, pazite oni isti menadjeri koji sad prodaju ht po 250kn e pa mogli bi malo informirati svoje nadredjene i klijente a ne soliti pamet naivnom puku. od 2.mj se prica ht je podcjenjen vrijedi vise cuvajte ga ma vrijedi ….. …….., kad je igh pao na 8000 jurica se javio i kukao da to nije normalno da igh vrijedi puno vise imaju poslova da ih ne stignu napraviti. mudrinic je cisti njemacki quisling kojem se .ebe za investitore skroz dok dt ima 51%. imati tolike silne pare na racunu i s njima nista ne raditi to je pravi materijal za upravu, sto si gluplji ides vise, zato i tako kompanija kotira.

Ako je HT narodna dijonica, kako ju popularno zovu, onda narod mora biti svjestan da je upravo on koji u toj dionici najviše gubi.
(odnosno izgubio je čim je krenuo IPO HTa, a i puno puno prije)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Ako je HT narodna dijonica, kako ju popularno zovu, onda narod mora biti svjestan da je upravo on koji u toj dionici najviše gubi.
(odnosno izgubio je čim je krenuo IPO HTa, a i puno puno prije)

A uvjek su veliki iskoritavali male…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Pojedinci nikako da shvate (ili se namjerno prave blesavi) da od svih dionica na tržištu HT najbolje stoji. (uz izuzetak INE koja je predmet preuzimanja)
Naime nitko tko je kupio dionicu na IPO-u nije još ništa izgubio, naprotiv ima šanse i dalje zaraditi…
… 265,00 IPO – 29,56 dividende = 235,44 kn – vrlo vjerojatna izvanredna dividenda – redovna dividenda u 5 mjesecu 2009. (ukupno možda i 50,00 po dionici znači ukupno ispod 200,00 kn troška po dionici)…zato nema razloga za panikom jer ima dionica firmi koje odlično posluju pa ipak stoje trenutno jako loše…npr. vrhunska dionica tipa ATPL koja uz isto veliku dobit ima cijenu 50% manju od ATH onda moramo biti zadovoljni stanjem koliko god se činilo loše.
Jednostavno smo se našli u lošem razdoblju zbog puno različitih razloga nad kojima nemamo utjecaja i najpametnije je ne živcirati se nego prepustiti vremenu da učini svoje i dovede stvari na svoje mjesto.

ps. nezadovoljni mogu biti oni poput mene koji su kupovali i na cijenama preko 350 kn… a opet nije mi žao jer znam što posjedujem … meni osobno svaka dionica vrijedi puno više od trenutne cijene jer da bih dobio 30 kuna kamata u banci moram oročiti cca.600 kuna (naravno na puno veći iznos) a ovdje je to moguće po trenutno diskontnoj cijeni od 250 kn … zato samo strpljivo jer doći će i bolja vremena…



Ako je HT narodna dijonica, kako ju popularno zovu, onda narod mora biti svjestan da je upravo on koji u toj dionici najviše gubi.
(odnosno izgubio je čim je krenuo IPO HTa, a i puno puno prije)

A uvjek su veliki iskoritavali male…
[/quote]

Jer "mali" ne koriste svoj mozak za razmišljanje. Što se to promijenilo u poslovanju HT-a (na bolje ili na gore) da dionicu koju su nam prije godinu dana prodali po 265 kn ( i to su nam rezali pakete) i za koju su fondovi tada pokazali 5 PUTA VEĆI interes nego što im je bilo ponuđeno (i to za 320 kn max. cijena – nije se znala koja je konačna), sada prodajemo za 250 kn. A kupaca nema? Ništa se nije promijenilo. NIŠTA. Osim panike koja je stvorena. Pa ljudi, nije HT bankrotirao, nego AIG i neki Lehman Bros… A ovdje je rasprodaja kao da HT stavlje ključ u bravu sutra. Tko više gleda fundamente, postotak dividende, P/E? To više nije bitno… E bitno je, bitno! Uostalom, pogledajte tko sve to skuplja…

može li mi itko reći kad je točno bila javna ponuda?datum?

i hoće li išta bit od onih dionica (10kom – 1 gratis) koje su obećane ako zadrzimo pakete godinu dana?

vidim da tu nitko ne priča o tome pa me muči jesam li samo ja u krivom filmu?

New Report

Close