HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.10.2024. u 20:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,02
58.636
1,776
32,90
33,10
0,91%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zvao ja u Erste i točno je, u ponedjeljak dobivamo punomoći.

Ovo smo svi na žalost očekivali…

HT isplaćuje izvanrednu dividendu od 2,41 milijardu kuna

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d493300f-f7e6-40cf-b547-0e3f7aa74517

Knjige i kava

Vidim da je jučer donijeta odluka o isplati dividende do 15.09., onda ne bi smjeli ni nabiti pretjerano cijenu dionice?

I Believe I Can Fly ...

Glavna skupština HT – Hrvatskih telekomunikacija d.d. donijela je odluku o isplati izvanredne dividende iz neto dobiti kompanije, ostvarene u proteklim poslovnim godinama, u ukupnom iznosu od 2.410,000.000 kuna. Dividenda će se dioničarima, najkasnije do 15. rujna, isplatiti razmjerno njihovim udjelima u temeljnom kapitalu tvrtke

tak se to radi…treba od nekud izvuć novce da bi mogli dići cijenu i zadovljit svoje birače investitore i sitne špekulante….i onda se mi zamaramo oko trčkavih 200 000 000 kuna za đuru

ovim potezom su osiromašeni budući dioniečari tj mi


lakalova: ” marinko: ” Otvaranje računa u SDA događa se u trenutku sticanja dionica.Bilo da ih kupiš preko brokera ili ih stekneš preko IPO-a.Potpisivanjem ugovora sa brokerom i(li) otvaranjem usluge on-line trading ne dobiva se račun u SDA. ” Da li mogu odmah 04.10. čim se sazna cijena jedne dionice reći brokeru da ih prebaci kod sebe i da mi da odmah broj zahtjeva? Hoće li SDA slati račun investitora i PIN prije odluke o cijeni 04.10.? Unaprijed se zahvaljujem![smiley8] ” 1. Možeš 2. Hoće

Da, ali recimo da će SDA slati broj računa i PIN nakon 27.09., može li se dogoditi da, zbog sporosti pošte npr., ne dobijemo broj računa i PIN prvih dana trgovanja?

Glavna skupština HT – Hrvatskih telekomunikacija d.d. donijela je odluku o isplati izvanredne dividende iz neto dobiti kompanije, ostvarene u proteklim poslovnim godinama, u ukupnom iznosu od 2.410,000.000 kuna. Dividenda će se dioničarima, najkasnije do 15. rujna, isplatiti razmjerno njihovim udjelima u temeljnom kapitalu tvrtke

tak se to radi…treba od nekud izvuć novce da bi mogli dići cijenu i zadovljit svoje birače investitore i sitne špekulante….i onda se mi zamaramo oko trčkavih 200 000 000 kuna za đuru

ovim potezom su osiromašeni budući dioničari tj mi…a cijena koja će se postizat na burzi neće biti realna…

pa tko će imat znanja i snage smoć prodat dok treba taj će zaradit a ostali će čekat jako jako dugo

Nemremo mi bez lopovluka:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d493300f-f7e6-40cf-b547-0e3f7aa74517

skype - ivek1234

To se i očekivalo, sad bude dionica vrijedila od 100 – 120 kn[smiley5]

što nerealnija cijena to ću više zaradit…

U Slobodnoj Dalmaciji se pojavio članak kako je vlada zabrinuta zbog eventualne velike potražnje malih investitora, te da institucionalnim investitorima neće ostati mnogo za kupnju.
“Crni scenarij” dalje prognozira kako će prvih dana na burzi doći do velike ponude, a veliki investitori će hladnokrvno čekati pad vrijednosti dionica pa će tek onda početi kupovati. Taj pad vrijednosti nije u interesu vlade.
Po struci sam ekonomista pa eto kao kužim neke stvari. Ovo gore izrečeno mi više liči na analizu nekakvog novinara, a ne ljudi iz struke, jer kako se može dogoditi da dionice kupljene po popustu mogu početi padati? Zar je neko lud prodavati po nižoj cijeni i zar su institucionalni investitori ludi ne iskoristiti početnu cijenu na burzi i pokupiti bar jedan dio dok cijene ne odu u nebo. Mislim da je svakom od njih u interesu popunit portfolio likvidnim dionicama.
Šta vi mislite o sličnim scenarijima?

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti


Nemremo mi bez lopovluka: http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d493300f-f7e6-40cf-b547-0e3f7aa74517

Bljak,bljak , i koju poruku šalju ……….zaje…t će mo vas kad god nam se ukaže prilika.!!!!
Definitivno nije firma za dugoročno ulaganje!!![smiley9]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Ne kužim što je problem. Pa logično je da si dosadašnji dioničari isplate dividendu. I ja bi tako učinio.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close