HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 02:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Kako smo se vrlo realno približili takvoj mogućnosti, molio bih nekoga da mi objasni što se događa kada rikne/bankrotira neki fond??? Što je sa preostalom lovom, što sa ulagačima i slično…. Hvala…

offtopic ali:
već je to viđeno…uzmi statut bilo kojeg fonda i tamo ti piše…vrlo je jednostavno i vrijedi za sve fondove isto. ukratko: to se zove likvidacija fonda: ono para što je ostalo se podijeli….druga vjerojatnija varijanta (dosada je bilo tako uvijek) je da se fond za likvidaciju (što znači 3 mjeseca ispod 5 mil kn) spoji s nekim drugim fondom…i sad više nemaš udjele u tom fondu nego u nekom drugom, proporcionalno vrijednosti love koju si donio….čim sam malo nešto naučio napustio sam fondove i to zauvijek….(osim možda novčanih – s njima sam i počeo to mi je da mi lova ne stoji na tekućem – štednja po viđenju – mada nemam niti u njima trenutno)…netko gore je lijepo napisao: a prenosim ugrubo – ma j.be se njima, stalo ima je samo do provizije, a ostalo je šminka…zapavo su nemoćni…onda odnosi između OIF, OMF i matične banke…nekako mi je to muljevito i maglovito područje…močvarno…bilo je i HANFA-ih intervencija i upozorenja, ukora…nije dovoljno transparentno….
[/quote]

Bio sam u Central Europe godinu dana i izašao u 9 mj. 2007 na 218 eura da bi kupio ht, dobit je bila 43%, da nije toga i HT-a bilo bi teških gubitaka. Ušao sam ponovo šale radi u 12 mj. sa 70 k i zauvijek izišao nedavno sa 45k, gubitak 25k. papa,papa fondovi
[/quote]

Ako si tek nedavno izasao onda nisi morao ni izlazit… Lupili su ti izlaznu naknadu a vec si i tako popusio koliko si god mogao, sumnjam da moze padat vise od ovoga, sad ce jesen i ja se nadam oporavak… Kad je bila ono promjena trenda u 4. ili 5. mjesecu ja sam onda lupio nesto love u PBZ Equity, bila je unutra ja mislim tocno 5 dana i lupio sve u HT…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ova formacija svijeća (Bullish Piercing Line ) nam govori da je možda dno dotaknuto. Danas ćemo dobiti potvrdu ?

Današnji Večernji list prenosi informaciju da je samo 45 000 branitelja prodalo udjele a isplata je namirena kreditom znači nema masovne prodaje HT za one koji su mislili da Fond HB može srušiti burzu i dionicu HT . Ako su ove informacije točne vjerojatno će se drugačije disati ubuduće.

Ovaj tekst nije poziv na kupnju ili prodaju

Pogledajte usporedbu cijene od 01.06.2008. do danas OPTE-R-A i HT-R-A pa samo molim neka mi netko još spomene fundamente…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

29.8.2008. promjene top 10:

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00 Skrb. račun
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.287.973 5,24 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 2.660.649 3,25 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 487.109 0,59 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 481.455 0,59 Skrb. račun + 1500
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 450.586 0,55 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 383.636 0,47 Skrb. račun + 7 000
9. HPB D.D. 383.408 0,47 Skrb. račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 377.621 0,46 Skrb. račun
Ukupno: 69,62

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


Današnji Večernji list prenosi informaciju da je samo 45 000 branitelja prodalo udjele a isplata je namirena kreditom znači nema masovne prodaje HT za one koji su mislili da Fond HB može srušiti burzu i dionicu HT . Ako su ove informacije točne vjerojatno će se drugačije disati ubuduće.

Ovaj tekst nije poziv na kupnju ili prodaju


Ja nisam shvatio da li je toliko branitelja prodalo u lipnju ili do sada. Naime na teletekstu piše da podatke za srpanj i kolovoz nesmiju još dati. Ma sve te dionice HT-a i INA-e nebi bila problem da ima više novca na burzi. Likvidnost je stvarno niska.


Današnji Večernji list prenosi informaciju da je samo 45 000 branitelja prodalo udjele a isplata je namirena kreditom znači nema masovne prodaje HT za one koji su mislili da Fond HB može srušiti burzu i dionicu HT

sto ce ti nize od ovog. sigurno nisu rekli koliko je tih 45k imalo udjela. u ostalom kako god bilo i kako god se zavrsilo ja ipak smatram da su te milijarade mogle biti pametnije i produktivnije utrosene.


Pogledajte usporedbu cijene od 01.06.2008. do danas OPTE-R-A i HT-R-A pa samo molim neka mi netko još spomene fundamente…

Uf, nadam se da ne misliš ozbiljno?! Pogledaj naloge na OPTE i sve će ti biti jasno. Pa jedan mali ulagač bi sve to rasturio i vratio cijenu ispod 100 da pokuša izvući svojih parsto tisuća kuna jer mu treba za kupit novi auto. OPTE je prilično nelikvidna i kao takva podložna velikim oscilacijama u cijeni bez ikakvih fundamentalnih temelja koji bi podržali takve oscilacije.

A ako već to želiš gledati "fundamentalno" podsjeti se da su i jedna i druga dionica "slučajno" imale istu IPO cijenu od 265 kuna. Pa ipak, cijena HT-a je, na istom tržištu, danas duplo veća, kako to objašnjavaš? Mada je i to sve privid, HT vrijedi beskonačno više jer je vrijednost vlasničkog kapitala OPTE = 0. Prekriženo. Zapravo "illegal division by zero".

Pa bi onda mogli razvrstati tvrtke prema stupnju razvoja, gdje bi HT bio u iznimno zrelom stadiju (niski stupanj rasta – 3% trenutno, dobit uglavnom tj. 100% u dividendu i tako), dok je OPTE startup u povojima sa vrlo velikim rizikom opstojnosti. Vjerojatnost likvidacije OPTE-a, kad bi se računala, je vjerojatno dvoznamenkasti postotak s obzirom na dug koji imaju te očite probleme da postanu profitabilni u kratkom roku. Oni nikad nisu ni smjeli izaći na IPO nego naći strateškog ulagača, ali očigledno nikom nije padalo na pamet ulaziti u takav rizik pa su naprosto utrapili dionice narodu i fondovima u trenutku tržišne euforije. A gazda je skupio vrhnje. S obzirom na fundamente koje spominješ, sve to skupa prilično uspješno.

Itd… itbl…

HT i OPTE dijele samo jednu stvar: industriju u kojoj djeluju. Sve ostalo između te dvije tvrtke je nebo i zemlja. Bolje ne uspoređivati…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Ova formacija svijeća (Bullish Piercing Line ) nam govori da je možda dno dotaknuto. Danas ćemo dobiti potvrdu ?

Zbilja mi nije jasno zašto se ljudi i dalje gnjave sa tehničkom analizom. U zadnjih gotovo godinu dana sam se načitao dobrih prilika kupnji i okretanju trendova da je to milina a dionica HTa je zapravo porasla tek pred objavu visine dividende što se moglo predvidjeti i 6 mj unaprijed, samo je bilo pitanje preuzimanja rizika.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Ako ne vjeruješ u TA nemoj je koristiti i komentirati sve je OK . Ali pogledaj graf zadnje godine pa pogledaj koliko je tu bilo prilika za zaradu ,a ti si vidio samo jednu priliku za zaradu.

Čekajte malo – ako kažem da mi nije jasno onda to ne znači da apriori to odbacujem. Tko kaže da su ti ljudi koje sam ja čitao znali to dobro protumačiti? Ono što odbacujem su argumenti tipa: ‘koliko je u zadnju godinu bilo prilika….’ da se razumijemo – da itko zna kakve će se prilike u godinu dana dogoditi i sa minimalnim kapitalom bi postao multimilijunaš. Za sebe znam da nisam iskoristio te prilike, za vas pretpostavljam da niste jer ste još uvijek s nama na forumu. Kako god ne mislim se odreći prava da komentiram ono što ne koristim, možda u nekom isprovociranom odgovoru nađem koju korisnu informaciju. Za sada je nisam našao.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Što se roka ovdje

[pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close