HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 00:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ovo je čista igra fondova kako bi od malih skupili dovoljne količine jer ovo što sada imaju na prodaji ih ne zadovoljava.
a to se vidi cikličnom dizanjem cijena i spuštanjem kada se količina dionica nakupi na prodaji.
u biti kupuju ljudsku glupost a nje uvijek ima.

Ovo je bit . Čista stotka.


ovo je čista igra fondova kako bi od malih skupili dovoljne količine jer ovo što sada imaju na prodaji ih ne zadovoljava.

da ok i kad ce prestati za 2-3 god ili kad se prestanu dijeliti dionice, sto cekaju da se udio gradjana smanji na koliko 2%.


a to se vidi cikličnom dizanjem cijena i spuštanjem kada se količina dionica nakupi na prodaji.
u biti kupuju ljudsku glupost a nje uvijek ima.

pa pogledaj da su svi fondovi negativni cijela burza crvena, znam da se kupuje kad je crveno ali ovo dugo traje a fondovi imaju obavezu prema strankama a nitko nece cuvati novac tamo gdje gubi vrijednost plus to sto je visoka inflacija. po meni samo popravljaju bilancu da smanje minus jer nemaju vjeru u trenutno stanje trzista iskreno kao i ja.

Kako smo se vrlo realno približili takvoj mogućnosti, molio bih nekoga da mi objasni što se događa kada rikne/bankrotira neki fond??? Što je sa preostalom lovom, što sa ulagačima i slično…. Hvala…

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...



ovo je čista igra fondova kako bi od malih skupili dovoljne količine jer ovo što sada imaju na prodaji ih ne zadovoljava.
a to se vidi cikličnom dizanjem cijena i spuštanjem kada se količina dionica nakupi na prodaji.
u biti kupuju ljudsku glupost a nje uvijek ima.

prijatelju na znanje!
fondovski je glavni interes da priskrbe dobit svojim bankama a kod nas su sve banke koje su osnovale fondove odlično poslovale u ovom polugodištu i tko kaže da im nije interes da ljudi izvlače novac iz fondova i prebacuju ga u te iste banke na oročenu štednju. Zakon spojenih posuda a banke zarađuju i kod ulaska i kod izlaska ulagača potpuno im svejedno.
kad se promjeni trend na tržištu i kad bude uočljiv i vidljim svakom čovjeku tada će se mjenjati strategija i to opet da banke zarade.
to ti je igra mačke i miša a koliko traje potpuno nebitno.
Ovo je bit . Čista stotka.
[/quote]

dan je pametniji od noći

želio sam citirati kolegu kovača 3v1c ili tako nekako [smiley]

dan je pametniji od noći

ja bi sam da bilo kakve isplate idu nakon dodjele dodatnih komada, a ne prije, parsto kuna više se uvijek da potrošit..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Da, ali dodatne vrijede samo za one koji nisu nikada registrirali svoje dionice , a takvih je jako malo , ili se možda varam ??

mislim da se varaš. puno je ostalo neregistriranih

v


ja bi sam da bilo kakve isplate idu nakon dodjele dodatnih komada, a ne prije, parsto kuna više se uvijek da potrošit..

Mislim da to vec sada postaje fizicki nemoguce, svaka bitnija odluka treba na skupstinu, dok se to organizira, objavi u NN eto vam vec 10. mjesec…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Kako smo se vrlo realno približili takvoj mogućnosti, molio bih nekoga da mi objasni što se događa kada rikne/bankrotira neki fond??? Što je sa preostalom lovom, što sa ulagačima i slično…. Hvala…

offtopic ali:
već je to viđeno…uzmi statut bilo kojeg fonda i tamo ti piše…vrlo je jednostavno i vrijedi za sve fondove isto. ukratko: to se zove likvidacija fonda: ono para što je ostalo se podijeli….druga vjerojatnija varijanta (dosada je bilo tako uvijek) je da se fond za likvidaciju (što znači 3 mjeseca ispod 5 mil kn) spoji s nekim drugim fondom…i sad više nemaš udjele u tom fondu nego u nekom drugom, proporcionalno vrijednosti love koju si donio….čim sam malo nešto naučio napustio sam fondove i to zauvijek….(osim možda novčanih – s njima sam i počeo to mi je da mi lova ne stoji na tekućem – štednja po viđenju – mada nemam niti u njima trenutno)…netko gore je lijepo napisao: a prenosim ugrubo – ma j.be se njima, stalo ima je samo do provizije, a ostalo je šminka…zapavo su nemoćni…onda odnosi između OIF, OMF i matične banke…nekako mi je to muljevito i maglovito područje…močvarno…bilo je i HANFA-ih intervencija i upozorenja, ukora…nije dovoljno transparentno….

In spe...

toka

nisam to tako gledao izgleda da kod nas ne moze drukcije nego lov u mutnom. sad sam bas gledao, ulazna, izlazna, godisnja naknada. bas se sjetih reklame o minusu na tekucem racunu kako ga nema i bankomat se javi i kaze da ga je pojela kamata u ovom slucaju provizija. strasno

28.8.2008. top 10 :

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00 Skrb. račun
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.287.973 5,24 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 2.660.649 3,25 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 487.109 0,59 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 479.955 0,59 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 450.586 0,55 Skrb. račun
8. HPB D.D. 383.448 0,47 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 377.621 0,46 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 376.636 0,46 Skrb. račun
Ukupno: 69,61

Prilažem top 10 i promjene su u dokupu od strane obveznih mirovinskih fondova u zadnjih 10-etak dana(kombinirano su kupili 20 000 komada ht-a)!

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila



Kako smo se vrlo realno približili takvoj mogućnosti, molio bih nekoga da mi objasni što se događa kada rikne/bankrotira neki fond??? Što je sa preostalom lovom, što sa ulagačima i slično…. Hvala…

offtopic ali:
već je to viđeno…uzmi statut bilo kojeg fonda i tamo ti piše…vrlo je jednostavno i vrijedi za sve fondove isto. ukratko: to se zove likvidacija fonda: ono para što je ostalo se podijeli….druga vjerojatnija varijanta (dosada je bilo tako uvijek) je da se fond za likvidaciju (što znači 3 mjeseca ispod 5 mil kn) spoji s nekim drugim fondom…i sad više nemaš udjele u tom fondu nego u nekom drugom, proporcionalno vrijednosti love koju si donio….čim sam malo nešto naučio napustio sam fondove i to zauvijek….(osim možda novčanih – s njima sam i počeo to mi je da mi lova ne stoji na tekućem – štednja po viđenju – mada nemam niti u njima trenutno)…netko gore je lijepo napisao: a prenosim ugrubo – ma j.be se njima, stalo ima je samo do provizije, a ostalo je šminka…zapavo su nemoćni…onda odnosi između OIF, OMF i matične banke…nekako mi je to muljevito i maglovito područje…močvarno…bilo je i HANFA-ih intervencija i upozorenja, ukora…nije dovoljno transparentno….
[/quote]

Bio sam u Central Europe godinu dana i izašao u 9 mj. 2007 na 218 eura da bi kupio ht, dobit je bila 43%, da nije toga i HT-a bilo bi teških gubitaka. Ušao sam ponovo šale radi u 12 mj. sa 70 k i zauvijek izišao nedavno sa 45k, gubitak 25k. papa,papa fondovi

New Report

Close