HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.10.2024. u 22:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,02
58.636
1,776
32,90
33,10
0,91%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Otvaranje računa u SDA događa se u trenutku sticanja dionica.Bilo da ih kupiš preko brokera ili ih stekneš preko IPO-a.Potpisivanjem ugovora sa brokerom i(li) otvaranjem usluge on-line trading ne dobiva se račun u SDA.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Otvaranje računa u SDA događa se u trenutku sticanja dionica.Bilo da ih kupiš preko brokera ili ih stekneš preko IPO-a.Potpisivanjem ugovora sa brokerom i(li) otvaranjem usluge on-line trading ne dobiva se račun u SDA.

Moja iskustva su suprotna ovome. Sklapanjem ugovora sa brokerom u SDA su otvorili racun i bez kupnje dionica.


Otvaranje računa u SDA događa se u trenutku sticanja dionica.Bilo da ih kupiš preko brokera ili ih stekneš preko IPO-a.Potpisivanjem ugovora sa brokerom i(li) otvaranjem usluge on-line trading ne dobiva se račun u SDA.

Evo i alternative za one koji neće žalit za 80 kn,a nemaju račun u SDA.
1)Potpišete ugovor sa brokerom
2)Uplatite 80kn na njegov račun u njegovoj matičnoj banci
3)Kupite preko njega jednu dionicu Lucidusa (30 kn) i platite 50 kn provizije
4)Za par dana vam na dopisnu adresu stiže PIN i onaka investitora

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Otvaranje računa u SDA događa se u trenutku sticanja dionica.Bilo da ih kupiš preko brokera ili ih stekneš preko IPO-a.Potpisivanjem ugovora sa brokerom i(li) otvaranjem usluge on-line trading ne dobiva se račun u SDA.

Da li mogu odmah 04.10. čim se sazna cijena jedne dionice reći brokeru da ih prebaci kod sebe i da mi da odmah broj zahtjeva? Hoće li SDA slati račun investitora i PIN prije odluke o cijeni 04.10.?
Unaprijed se zahvaljujem![smiley8]


” Moja iskustva su suprotna ovome. Sklapanjem ugovora sa brokerom u SDA su otvorili racun i bez kupnje dionica.

To su neki cool brokeri [smiley2]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

marinko:

Otvaranje računa u SDA događa se u trenutku sticanja dionica.Bilo da ih kupiš preko brokera ili ih stekneš preko IPO-a.Potpisivanjem ugovora sa brokerom i(li) otvaranjem usluge on-line trading ne dobiva se račun u SDA.

Da li mogu odmah 04.10. čim se sazna cijena jedne dionice reći brokeru da ih prebaci kod sebe i da mi da odmah broj zahtjeva? Hoće li SDA slati račun investitora i PIN prije odluke o cijeni 04.10.?
Unaprijed se zahvaljujem![smiley8]

1. Možeš
2. Hoće

marinko:

Otvaranje računa u SDA događa se u trenutku sticanja dionica.Bilo da ih kupiš preko brokera ili ih stekneš preko IPO-a.Potpisivanjem ugovora sa brokerom i(li) otvaranjem usluge on-line trading ne dobiva se račun u SDA.

Moja iskustva su suprotna ovome. Sklapanjem ugovora sa brokerom u SDA su otvorili racun i bez kupnje dionica.


MaRIć je u pravu.


Da li mogu odmah 04.10. čim se sazna cijena jedne dionice reći brokeru da ih prebaci kod sebe i da mi da odmah broj zahtjeva? Hoće li SDA slati račun investitora i PIN prije odluke o cijeni 04.10.? Unaprijed se zahvaljujem![smiley8]

Broker ti daje broj zahtijeva,a ti zoveš govorni automat SDA preko kojeg unosiš broj zahtijeva uz dionice HT-a.To pretpostavlja da su dionice već na računu investitora (tj.tebe) i da im je cijena već određena jer se u suprotnom nebi ni nalazile na tvom računu u SDA.

Ufffffff

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

tenkista:

Ništa od punomoći dok se neće znati broj dionica, kaže mi sada broker. Neznam kako neki onda pišu da su ih već napravili???

Pa evo, ja otišao kod bilježnika i napravio punomoć. Ne znam tko ti to može zabraniti?

Si napisao na punomoći broj dionica? Bez toga ti se punomoć ne prizna.

Onog momenta kad uplatite dionice HT-a, automatski je obaještena SDA o sticanju dionica te vam oni o(SDA) otvaraju račun i pin koji dobivate (ako ga niste imali) na kućnu adrasu sa svim obavjestima: stanju na računu u SDA, broj računa i pin.

Eto i mene sa jednim pitanjem, ako uzmem više paketa na sebe bez punomoći to znaći da gubim povlastice…
Da li to znaći da gubim mogućnost da obijem dionicu na svaku 10 tjekom god. dana ili još nešto što neznam…jer ovo prvo mi i ne znaći nešto jer tak i onak ću dionice odmah registrirat kod brokera zbog prodaje..TNX.

MOLIM KOMENTAR

Manje dionica građanima?

Zbog velikog zanimanja građana za dionice T-HT-a, institucionalnim bi ulagačima u javnoj ponudi dionica godine mogle ostati samo mrvice. Banski dvori navodno imaju rješenje.

To bi, piše Slobodna Dalmacija, moglo biti smanjenje visine povlaštenog paketa koji bi trebao iznositi 38.000 kuna.

Naime, neulazak dugoročnih investitora kao što su fondovi u T-HT mogao bi u prvim danima trgovanja stvoriti kaos na burzi i drastično srušiti cijenu dionice.

U takvoj situaciji veliki ulagači mogli bi i potaknuti pad cijene jer bi mogli taktizirati i čekati ulazak u vlasništvo najvećeg domaćeg telekoma dok cijena ne padne kako bi dionice kupili jeftino.

Cilj Vlade je, naravno, zadovoljiti sve – primarno masu potencijalnih birača, ali i one koji dionici mogu osigurati barem nekoliko mjeseci obećavajućeg života na burzi.

Međutim, država je, kao i njezin savjetnik JP Morgan, svjesna svih rizika te bi mogla pribjeći smanjivanju visine povlaštenog paketa ili odrediti višu cijenu dionice, piše Slobodna Dalmacija.

Net.hr
07.09.2007.
[smiley6][smiley6]

New Report

Close