HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.10.2024. u 00:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,02
58.636
1,776
32,90
33,10
0,91%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sve mi se cini da vlada zeli sprijeciti radnje s punomocima. Prvo razmjerno rezanje paketa, a sad i posebne punomoci…

Dobro je, samo da ne bude gore.

Zbog velikog interesa za T-HT Vlada će smanjiti povlašteni paket?

Nakon što su neke ankete pokazale da bi dionice T-HT-a moglo upisati više od sto tisuća građana te bi institucionalnim ulagačima ostale samo mrvice, postoji mogućnost da će se smanjiti visina povlaštenog paketa koji bi trebao iznosti 38.000 kuna, piše Slobodna Dalmacija.

Naime, neulazak dugoročnih investitora kao što su fondovi u T-HT mogao bi u prvim danima trgovanja stvoriti kaos na burzi i drastično srušiti cijenu dionice. U takvoj situaciji veliki ulagači mogli bi i potaknuti pad cijene jer bi mogli taktizirati i čekati ulazak u vlasništvo najvećeg domaćeg telekoma dok cijena ne padne kako bi dionice kupili jeftino.

Cilj Vlade je, naravno, zadovoljiti sve – primarno masu potencijalnih birača, ali i one koji dionici mogu osigurati barem nekoliko mjeseci obećavajućeg života na burzi. Međutim, država je, kao i njezin savjetnik JP Morgan, svjesna svih rizika te bi mogla pribjeći smanjivanju visine povlaštenog paketa ili odrediti višu cijenu dionice.

Business.hr

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."


Zbog velikog interesa za T-HT Vlada će smanjiti povlašteni paket? Nakon što su neke ankete pokazale da bi dionice T-HT-a moglo upisati više od sto tisuća građana te bi institucionalnim ulagačima ostale samo mrvice, postoji mogućnost da će se smanjiti visina povlaštenog paketa koji bi trebao iznosti 38.000 kuna, piše Slobodna Dalmacija. Naime, neulazak dugoročnih investitora kao što su fondovi u T-HT mogao bi u prvim danima trgovanja stvoriti kaos na burzi i drastično srušiti cijenu dionice. U takvoj situaciji veliki ulagači mogli bi i potaknuti pad cijene jer bi mogli taktizirati i čekati ulazak u vlasništvo najvećeg domaćeg telekoma dok cijena ne padne kako bi dionice kupili jeftino. Cilj Vlade je, naravno, zadovoljiti sve – primarno masu potencijalnih birača, ali i one koji dionici mogu osigurati barem nekoliko mjeseci obećavajućeg života na burzi. Međutim, država je, kao i njezin savjetnik JP Morgan, svjesna svih rizika te bi mogla pribjeći smanjivanju visine povlaštenog paketa ili odrediti višu cijenu dionice. Business.hr

Evo, o tome sam pisao neki dan. Sve mi se čini da će mnogi koji su rasprodavali masovno dionice radi HT uskoro lupati glavom u zid. Zaista ne mogu reći da mi ih je žao jer su na više mjesta na forumu upozoravani da su to najgluplji mogući potezi koje mogu odigrati jer HT mogu kupovati bez problema s kreditom, umjesto rasprodajom dionica s minusima od -20, -30%, ali ljudska glupost i pohlepa su očito neukrotivi. Uskoro ćemo im mi koji smo kupovali i kupujemo prodavati te iste dionice, samo +30% skuplje.

Ignore: KressoM, delux


Ništa od punomoći dok se neće znati broj dionica, kaže mi sada broker. Neznam kako neki onda pišu da su ih već napravili???

Zvao sam Erste banku i tamo mi rekoše da će od 10.09. (ponedjeljak) u poslovnicama Fine, Erste i Poštanske banke biti ogledni primjerci punomoći.

Who Dares [color=blue][b]Winns[/b][/color] !!!


Ništa od punomoći dok se neće znati broj dionica, kaže mi sada broker. Neznam kako neki onda pišu da su ih već napravili???

Pa evo, ja otišao kod bilježnika i napravio punomoć. Ne znam tko ti to može zabraniti?

Pa evo, ja otišao kod bilježnika i napravio punomoć. Ne znam tko ti to može zabraniti?
[/quote]

Ne može ti nitko zabraniti, ali ti ju ne moraju uvažiti prilikom kupnje dionica….

Who Dares [color=blue][b]Winns[/b][/color] !!!


Pa evo, ja otišao kod bilježnika i napravio punomoć. Ne znam tko ti to može zabraniti?

Samo ti ne vrijedi jer treba biti posebna punomoć za HT, kao što je bilo i kod INE.

Knjige i kava

tenkista:

Ništa od punomoći dok se neće znati broj dionica, kaže mi sada broker. Neznam kako neki onda pišu da su ih već napravili???

Pa evo, ja otišao kod bilježnika i napravio punomoć. Ne znam tko ti to može zabraniti?

nemre ti niko zabraniti, ali ti SDA more odbiti
čitaj malo ranije kod uvaženog kolege (mislim posejdon) situacija kod MGMA-R-A

SKORa-M-A[color=blue][/color]

tenkista:

Ništa od punomoći dok se neće znati broj dionica, kaže mi sada broker. Neznam kako neki onda pišu da su ih već napravili???

Pa evo, ja otišao kod bilježnika i napravio punomoć. Ne znam tko ti to može zabraniti?

ne može ti zabraniti, ali ti može ne priznati tu punomoć, jer je tako bilo i kod INE. Dakle vrlo vjerovatno ti ni ovu koju si napravio neće priznati, već samo onu koju oni daju.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


srkiboy: ” Može li mi netko objasniti u kojem trenutku točno se događa otvaranje računa kod SDA? Da li se to događa isključivo pri alokaciji sredstava nakon IPO-a ili to nalaže broker kao sljedeći korak nakon otvaranja računa kod njega? Ovo prvo mi je jasno da je tako, međutim može li se i ovom drugom “metodom”? Danas sam poslao curku (jedan od paketa cu uzet na nju) kod Abacusa da otovri račun i da dobije pin, user i pass za online trading sto je i dobila, ali joj je lik reko da mora doć opet nakon sto kupi dionice te da je zapravo bezveze dolazila. Zašto mora dolaziti opet, pitam se ja. Zbog čega?? Ja sam ju u biti poslao misleći kako ce otvaranjem računa kod brokera taj isti broker “inicirati” otvaranje racuna kod SDA na njeno ime,nebi li tako trebalo ići. Uzmimo da nema IPO-a, sta bi onda bilo, jer bi i onda trebala ponovno dolaziti? Ne kuzim… bottom line… 1. Ljudi, kako da saznam broj racuna investitora i PIN od SDA prije dolaska one blesave kuverte, osim da se osobno dolazi u SDA svaki dan izmedju 01.10 i 05.10, pa nemrem ljude navlacit da tam kucaju na vrata svaki dan??!! Znam za “moj E račun” ali da bi ona uzela tu uslugu treba već imat račun kod SDA. 2. kako da joj otvorim racun kod SDA i saznam ga prije IPO-a HT-a osim kupovinom nekih drugih dionica? thn ” Rekao sam ja da je PG bolja. Čini mi se da si pobrkao lončiće. Kada se registriraš pri nekoj brokerskoj kući, oni te automatski registriraju u SDA. Nema potrebe da ide kod njih. Sve ti lijepo stigne u koverti. Imaš vremena još uvijek to sve napraviti za nekoga drugoga ako trebaš. Nema potrebe za žurbom.

Nisam ni ja siguran! Da li ti broker otvara račun u SDA kad potpišeš ugovor s njim (iako npr. tad nemaš dionica) ili se to događa tek kad kupiš dionice? Molim znalce pojašnjenje!

neulazak dugoročnih investitora kao što su fondovi u T-HT mogao bi u prvim danima trgovanja stvoriti kaos na burzi i drastično srušiti cijenu dionice. U takvoj situaciji veliki ulagači mogli bi i potaknuti pad cijene jer bi mogli taktizirati i čekati ulazak u vlasništvo najvećeg domaćeg telekoma dok cijena ne padne kako bi dionice kupili jeftino

Glupost. Najbolje da će nakon izlistavanja mirovinski i OIF čekati par dana da cijena padne, ionako su puni love i jedva čekaju da ju stuku u HT. Ili, građani će pokupovati HT u IPO-u po recimo 250kn i onda će panično početi prodavati jer 3 dana nitko nije od velikih napravio ništa, a oni će spuštati cijenu do 200kn. Ma dajte molim vas, koja bedastoća i propaganda.

Knjige i kava

Bilježnik vam ovjeri kaj god hoćete ali pitanje što će vam biti priznato, sam mi je iskreno rekao. čekajmo onda ponedjeljak.

New Report

Close