HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

netko u zadnjim "sekundama" krece u ciscenje…skocio i na 283…zar to znaci da sutrasnji dan ide UP…pa se hvata sto se stigne uhvatit?

Uz sve duzno postovanje moderatoru, al ljubazno ga molim da razmotri i druge opcije moderiranja jer na zalost ovo je stvarno unistavanje nekih prekrasnih dostignuca moderne tehnologije... nije istina da se moderiranje ne moze obavljat i na puno kvalitetniji nacin. No hard feelings...

Prosjek mi je ipak malo niže nego što ti misliš… Ali ne kužim što ovakvi kao ti rade tu. Ne pišeš nimalo konstruktivne poruke, niti se iz tvojih poruka nemože saznati niš pametno….

Kupuješ: onda ti stvarno fali daska u glavi ako misliš da možeš bitnije utjecati na cijenu HT-a

Ako ne kupuješ – pa što onda trpaš forum bezveznim porukama…

Prosjek mi je 2xx, xx nadopuni sam, po potrebi, koliko ti mašta dopušta, ja ću ti samo reći da mi je otac radio u ht-u…

Nije mi jasno zašto ljudi misle ako napišem nešto negativno o dionici da kupujem. Pa ne mogu ja utjecati na cijenu (to si dobro napisao), ali mislim da imam pravo napisati što MISLIM o pojedinoj dionici. Imaš sustav ocjena i ocjeniš post i doviđenja! A ti se postavljaš kao da si ti neki faktor koji odlučuje tko smije pisati na temi "HT" a tko ne smije. Osim, toga – napisao sam samo istinu. Možda te to boli?
Dionica je takva kakva je. Za široke mase, podložna raznim medijskim utjecajima, prepuna naivaca…
I da ti ponovim, prilikom isplate bilo kakve dividende (redovna, izvanredna) dionica pada za iznos dividende. Odmah sutradan! To je jedino sigurno kod HT-a!

YUPIII kupio sam po 270 kn 300 kom. neki dan. Sad je 282 kune, znači zaradio sam 12x 300 = 3600 kn, a ebote šljakah cijeli dan za bijednih 300 kn.

proklet bio na božić 2010.


YUPIII kupio sam po 270 kn 300 kom. neki dan. Sad je 282 kune, znači zaradio sam 12x 300 = 3600 kn, a ebote šljakah cijeli dan za bijednih 300 kn.

… P.S. zaradio si tek kad prodaš [cool]



YUPIII kupio sam po 270 kn 300 kom. neki dan. Sad je 282 kune, znači zaradio sam 12x 300 = 3600 kn, a ebote šljakah cijeli dan za bijednih 300 kn.

… P.S. zaradio si tek kad prodaš [cool]
[/quote]

Ne… zaradio si kad prodaš i oduzmeš ulaznu i izlaznu proviziju što bi recimo bilo najjeftinije u PG 0.5%, dakle to ti je 3600-828=2772. A ako imaš kod nekog drugog brokera npr.1% provizije ostane ti 1944 kune.

Cheers

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Ova dionica, kao i većina drugih, pod čvrstim je stiskom fondova. Igraju se s nama ko s marionetama. I prodaju spike kao:
– to je vrijedna dionica
– vrijeme će pokazati – ulaganje u dionice je dugoročno ulaganje
– bogate dividende

Ako je to vrijedna dionica očito je ta vrijednost 280 kn il tu negdje. Ta da je vrijednija neko bi mi ju valjda kupio.
Ako je ulaganje dugoročno dal mi netko garantira rast nakon dugog roka? – ne!
Dal netko garantira da neće past nakon svake isplate dividende? – ne!
Dal netko garantira de će dividende i dalje bit bogate?-ne!
Ima puno stručnjaka koji imaju svoje mišljenje – no nitko ništa ne garantira. To je mutna voda u kojoj velike ribe hvataju male!

meandar


….
Ako je ulaganje dugoročno dal mi netko garantira rast nakon dugog roka? – ne!
Dal netko garantira da neće past nakon svake isplate dividende? – ne!
Dal netko garantira de će dividende i dalje bit bogate?-ne!
Ima puno stručnjaka koji imaju svoje mišljenje – no nitko ništa ne garantira. ……

Pa kakva je to burza di niko ništa ne garantira – a kod "Peveca" dobiješ odmah garanciju na 12 mjeseci
[undecid]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!




YUPIII kupio sam po 270 kn 300 kom. neki dan. Sad je 282 kune, znači zaradio sam 12x 300 = 3600 kn, a ebote šljakah cijeli dan za bijednih 300 kn.

… P.S. zaradio si tek kad prodaš [cool]
[/quote]

Ne… zaradio si kad prodaš i oduzmeš ulaznu i izlaznu proviziju što bi recimo bilo najjeftinije u PG 0.5%, dakle to ti je 3600-828=2772. A ako imaš kod nekog drugog brokera npr.1% provizije ostane ti 1944 kune.

Cheers
[/quote]
AUUUUUUU, idem odma u brokere.

proklet bio na božić 2010.


Ako je ulaganje dugoročno dal mi netko garantira rast nakon dugog roka? – ne!
Dal netko garantira da neće past nakon svake isplate dividende? – ne!
Dal netko garantira de će dividende i dalje bit bogate?-ne!
Ima puno stručnjaka koji imaju svoje mišljenje – no nitko ništa ne garantira. To je mutna voda u kojoj velike ribe hvataju male!

E to je mana ove dionice – nemaš garanciju.
Kod ostalih dionica pri kupnji dobiješ garanciju da će rasti u garantom roku,a u protivnom dobiješ povrat uloženih sredstava. [smiley]

Dobro su me oprali ovi s garancijama.
Zaslužio sam. Što sam zapravo htio reći. U nedostatku garancija ljudi se hvataju za prvo najbliže. Mišljenje, savjet. A ova dionica prepuna onih koji se daju izmanipulirati, odnosno nečije mišljenje uzeti kao temelj za odluku. Pa se spominju npr. stvarna vrijednost dionice. Kao da postoji još neka vrijednost osim one na burzi itd. Čini mi se da mnogi ne razlikuju neko mišljenje koje se pušta u javnost (iz ovog ili onog razloga) od garancije. Svi mi moramo nekako logički sami sebi objasniti zašto trgujemo ovako ili onako. Čini mi se da tu najviše no i na drugim dionicama, ljudi trguju temeljem informacija koje plasiraju oni koji bi željeli da oni upravo tako trguju.

meandar


Dobro su me oprali ovi s garancijama.
Zaslužio sam. Što sam zapravo htio reći. U nedostatku garancija ljudi se hvataju za prvo najbliže. Mišljenje, savjet. A ova dionica prepuna onih koji se daju izmanipulirati, odnosno nečije mišljenje uzeti kao temelj za odluku. Pa se spominju npr. stvarna vrijednost dionice. Kao da postoji još neka vrijednost osim one na burzi itd. Čini mi se da mnogi ne razlikuju neko mišljenje koje se pušta u javnost (iz ovog ili onog razloga) od garancije. Svi mi moramo nekako logički sami sebi objasniti zašto trgujemo ovako ili onako. Čini mi se da tu najviše no i na drugim dionicama, ljudi trguju temeljem informacija koje plasiraju oni koji bi željeli da oni upravo tako trguju.

možda "oni" baš žele da razmišljamo tako kako ti trenutno razmišljaš … , meni i redovna dividenda od 20kn na ovih 280kn trenutne cijene je zadovoljavajuće .. još koja izvanredna i super. Kad fondovi i mirovinci kupe onoliko koliko planiraju/mogu idemo malo po malo prema gore … oni će je kontrolirat ali nema neograničen broj dionica.

Cookie Monster


Dobro su me oprali ovi s garancijama.
Zaslužio sam. Što sam zapravo htio reći. U nedostatku garancija ljudi se hvataju za prvo najbliže. Mišljenje, savjet. A ova dionica prepuna onih koji se daju izmanipulirati, odnosno nečije mišljenje uzeti kao temelj za odluku. Pa se spominju npr. stvarna vrijednost dionice. Kao da postoji još neka vrijednost osim one na burzi itd. Čini mi se da mnogi ne razlikuju neko mišljenje koje se pušta u javnost (iz ovog ili onog razloga) od garancije. Svi mi moramo nekako logički sami sebi objasniti zašto trgujemo ovako ili onako. Čini mi se da tu najviše no i na drugim dionicama, ljudi trguju temeljem informacija koje plasiraju oni koji bi željeli da oni upravo tako trguju.

Kako da te ocijenim kad si već dobio stotku. U nekim državama možeš dobiti i puno više od sto posto izašlih na izbore. Moramo porazgovarati s moderatorima. [thumbsup]

New Report

Close