HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

U Londonu kupnja 273,11 prodaja 277,66 preračunato po srednjem tečaju HNB.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


@ StevoKramp
Pa HT i ima PUUUUNOOO casha na računu a ukoro če imati PUUUUNOOO na kvadrat casha na računu.
A da je dionica komedija – to stoji.

Nisi me razumio. Na HT sam i mislio. Znači – ima puno novaca – bit će izv. dividenda. OK. Onda okine na 268. A i dalje puuuno novaca ima i dalje stvar s dividendom stoji. Pa zašto cijena pada onda?

(Imam i tog HT-a u portfelju, samo da se razumijemo.)

Ali smiješno cijena "oscilira" oko ničega! Jer sve do 300 kn je apsolutni "bargon price", ali i dalje nema nikakvih pomaka. Samo igre.

18.7.2008. top 10(promjene u odnosu na 16.7.):
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
IETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM 2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00 Skrb. račun
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.287.973 5,24 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 2.682.184 3,28 Skrb. račun – 9000
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 472.653 0,58 Skrb. račun + 18 866
6. SOCMIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 433.807 0,53 Skrb. račun + 12 406
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 424.732 0,52 Skrb. račun + 3000
8. HPB D.D. 400.416 0,49 Skrb. račun + 150
9. PBZ D.D. 382.346 0,47 Skrb. račun – 2838
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 353.881 0,43 Skrb. račun + 7595
Ukupno: 69,53

Napominjem ovo je za dva dana promjena, jučer nisam stigao naglasiti promjene… mirovici kupuju ko na popustu…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


Joj naive. Prije jedno 40 dana ista stvar. Fondovska medijska inženjerija je jedno 3 dana na sva zvona trubila kako se treba isplatiti VEEELIKA izvanredna dividenda, kako HT ima PUUUNOOO casha na računu. Naivčine udarili po kupnji i ovi se istresli na 290-295. Pa onda sve nazad na 268. A što je bilo? Kao više nema novaca na računu ili što? I sad novi val.
(Osim toga čak i da isplate izvanrednu dividendu sutradan će cijena HT-a okinuti taman za iznos dividende, ako ne i više!) Ha ha ha! Ova dionica je komedija… nema tu kruha.

[lol]

Imas sto od mene!

Odlična firma, katastrofa dionica…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8



Počelo je čišćenje po asku krajem dana.
Dugo ovo nismo vidjeli na HT-u.
Lijepo, lijepo

Ma to čiste mali i lupaju po asku zbog ovog naloga na kupnji od 5000 kom., a li na žalost tome nije namjera kupnja već samo bildanje cijene i navlačenje malih u klopku, jer taj isti koji bilda cijenu im se namjeru istresti sa skrivenim nalogom negdje na prodaji. Jedan skriveni je bio već postavljen na 276 KN i uspio se prodati jer su mali lupali po asku, neznajući da je na 276 KN bio skriveni nalog na prodaji. Pogledajte transakcije negdje oko 14 sati. Uzastopni nalozi po istoj cijeni, a 276 KN nije bilo nigdje vidljivo na k/p. To je klasično bildanje cijene i potom istresanje velikih.
[/quote]
je proćito si me.. danas sam uzeo jedno 3000 komada po asku kad sam vidio taj nalog..

voit Ime munaa, Alien

Ali smiješno cijena "oscilira" oko ničega! Jer sve do 300 kn je apsolutni "bargon price", ali i dalje nema nikakvih pomaka. Samo igre.

ća je to bargon price?

voit Ime munaa, Alien

nema izvaredne dividende

gle jedan od top deset dioničara podebljao za točno 5.000 komada, točno toliko koliko iznose na kupnji oni "lažni" nalozi, hihihi
a neki su kupili i po 17.000 komada ( sram ih bilo nisu to vama najavili ) [tongue]

Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira

Vrijednosni papir Moguće vrijednosti

* Važeći podaci za uredovni dan 18.07.2008 .

HT D.D./REDOVNA HT-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00 Skrb. račun
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.287.973 5,24 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 2.682.184 3,28 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 472.653 0,58 Skrb. račun + 17.700 kom
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 433.807 0,53 Skrb. račun +11.075 kom

7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 424.732 0,52 Skrb. račun + 3.331 kom
8. HPB D.D. 400.416 0,49 Skrb. račun – 50 kom
9. PBZ D.D. 382.346 0,47 Skrb. račun – 535 kom
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 353.881 0,43 Skrb. račun + 5.000 kom
Ukupno: 69,53

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Kad god cijena Ht-a mrdne javljaju se isti ljudi koji su se javljali i pri prethodnim "mrdanjima" cijene na vise jer im ne pase. Zele da ih dionica ceka pa kad oni dovoljno zarade na drugim dionicama udju u jos uvijek jeftin ht. Mnogo puta dokazan scenario, ali sada raste kad i druge rastu, a neke cak i padaju pa je nervoza. Insider kaze nema izvanredne. Pa nek je nema. Bit ce nesto drugo. 3 su opcije, a svaka ce utjecati na podizanje cijene.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


nema izvaredne dividende

Samo da potvrdim ovaj navod… Ljudi moji nemojte zagristi na igru i pumpanje koje konstantno podmeću Fondovi koji u oscilacji cijene između 260-300 kuna sebi priskrbljuju korist ili zakrpe za pomašena ulaganja…
Da bi se isplatila izvanredna dividenda potrebno je da se sazove Skupština, a o tome nema najave… Pa tko bi sada u jeku sezone godišnjih odmora okupljao ekipu???
Osim toga, firma koja je u cashu poput HT-a, vrlo rijetko poseže za isplatom izvanredne dividende, jer to šalje dugoročno loše signale prema tržištu i rezultira smanjenjem vrijednosti bilance, a time i dionice…
HT će taj cash vjerojatno uložiti u kupnju drugih akvizicija ( nažalost ostao je u ponudi samo HT Mostar), odnosno u kapitalizaciju kroz dogoročno investiranje u svetlovodnu pristupnu mrežu… Obzirom na misionare iz Mostara koji su proljetos pohodili Mudrinića i žalili se na postavljanje managementa iz Zagreba, vjerojatno je da prva opcija otpada….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

U ponedjeljak ide na 285 i u debeli oversold. A onda nazad na 270. I nema tu pomoći. Koliko god mi drukali gore-dole…

I od sada kad god mi netko na TV-u ili novinama počne pričati o izvarednoj dividendi sutradan odma SELL. Pa da vidimo ko će koga. [cool]

New Report

Close