HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 02:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,80
73.330
2,107
34,70
35,00
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Iako ovo nema veze s temom, no tko je nekoga u moje ime, kao branitelja, ovlastio da prodaje inine dionice iz braniteljskog fonda i kako to može? Ispada da netko manipulira "mojim" dionicama kako želi. Jesu li to onda moje dionice ili babe Mare?

proklet bio na božić 2010.

Fond kao i svaki drugi ne pita pri kupovini dionica.

Quatro Mpn Ltd


Jedino sto je meni osobno zao je to sto je dididenda dosla bas u pogresnom trenutku, da je bar bila 2-3 tjedna kasnije [cry]

zbog cega ernt je imao mj dana kasnije pa je zavrsio isto? ova dionica ostaje nisko da ekipa koja zaradi (ili da se vidi rasplet) na ini ne propusti jeftini ulazu u ht. jednostavnije ne moze biti?

[/quote]

Ako se malo prisjetite ERNT i HT nisu imali ni slicni razvoj scenarija. HT se prije dividende tada kretao na cca 330kn, da bi 3-4 dana prije dividende bio na cca 300-310kn i onda je pao za iznos dividende, ERNT je cijeli period imao stabilnu cijenu i onda pao za iznos dividende.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Iako ovo nema veze s temom, no tko je nekoga u moje ime, kao branitelja, ovlastio da prodaje inine dionice iz braniteljskog fonda i kako to može? Ispada da netko manipulira "mojim" dionicama kako želi. Jesu li to onda moje dionice ili babe Mare?

vi imate samo udio u fondu, a fond ima managament koji upravlja njime
razumijem vasu problematiku, i ovime se branitelje koji se previse ne razumiju u vrijednosnice zbunjuje, jer prvo ih se savjetuje da ne prodaju udjele, a kasnije isti taj fond prodaje (i to jos strancima) sto za nekoga sa domoljubnim sentimentom moze zaista biti deprimirajuce

znaci, dionice nisu vase, vasi su udjeli u tim dionicama koje fond ima, i ste strane ne morate (zapravo ni ne smijete) imati sentimenta, vi mozete samo procjeniti da li ce vam udio vise koristiti u fondu ili ce vam cash koji biste dobili prodajom udjela i sami investirali u nesto drugo donio veci profit

ako smatrate da vam management fonda nece priskrbiti veci profit, onda prodajte udjele i za taj cash kupite na burzi druge vrijednosnice (primjerice dionicu INA-e, ako ju smatrate strateskim ulaganjem, odnosno dugorcnim) ili investirajte u nesto drugo (poduzetnicki pothvat primjerice)

pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Ovo nije klasičan fond, nego je stvoren darovanjem državnih udjela braniteljskom fondu. Dakle ti menađeri i ne moraju nešto sofisticirano raditi da bi se ostvarila dobit (pogotovu ine i hta-a). Ali mogu i te kako loše napraviti, t.j. zloporabiti svoj položaj, i ne pitajući nas male.

proklet bio na božić 2010.



Iako ovo nema veze s temom, no tko je nekoga u moje ime, kao branitelja, ovlastio da prodaje inine dionice iz braniteljskog fonda i kako to može? Ispada da netko manipulira "mojim" dionicama kako želi. Jesu li to onda moje dionice ili babe Mare?

vi imate samo udio u fondu, a fond ima managament koji upravlja njime
razumijem vasu problematiku, i ovime se branitelje koji se previse ne razumiju u vrijednosnice zbunjuje, jer prvo ih se savjetuje da ne prodaju udjele, a kasnije isti taj fond prodaje (i to jos strancima) sto za nekoga sa domoljubnim sentimentom moze zaista biti deprimirajuce

znaci, dionice nisu vase, vasi su udjeli u tim dionicama koje fond ima, i ste strane ne morate (zapravo ni ne smijete) imati sentimenta, vi mozete samo procjeniti da li ce vam udio vise koristiti u fondu ili ce vam cash koji biste dobili prodajom udjela i sami investirali u nesto drugo donio veci profit

ako smatrate da vam management fonda nece priskrbiti veci profit, onda prodajte udjele i za taj cash kupite na burzi druge vrijednosnice (primjerice dionicu INA-e, ako ju smatrate strateskim ulaganjem, odnosno dugorcnim) ili investirajte u nesto drugo (poduzetnicki pothvat primjerice)

pozdrav
[/quote]
umjesto da su menađeri spominjali( PTKM,HPB ,.. )i još neke dionice koje misle kupit nakon prodaje INA, trbali su izać sa obaviješću da će povečat udio u HT, danas bi pozitivna blokada bila i na HT i samim tim udjeli u fondu daleko veči.
ali šta očekivati od voditelja koji se nisu u prvom trenutku sjetili ponudit udjele članovima fonda nego su samo kukali kako će se fond ugasit ako veliki broj branitelj proda udjele. [tongue]

14.7.2008. top 10 (promjene):

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00 Skrb. račun
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.287.973 5,24 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 2.693.184 3,29 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 453.787 0,55 Skrb. račun + 5000
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 421.401 0,51 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 411.409 0,50 Skrb. račun
8. HPB D.D. 400.396 0,49 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 390.538 0,48 Skrb. račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 326.796 0,40 Skrb. račun
Ukupno: 69,46

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


umjesto da su menađeri spominjali( PTKM,HPB ,.. )i još neke dionice koje misle kupit nakon prodaje INA, trbali su izać sa obaviješću da će povečat udio u HT, danas bi pozitivna blokada bila i na HT i samim tim udjeli u fondu daleko veči.
ali šta očekivati od voditelja koji se nisu u prvom trenutku sjetili ponudit udjele članovima fonda nego su samo kukali kako će se fond ugasit ako veliki broj branitelj proda udjele. [tongue]

To što si pročitala u novinama, to ti je sve rekla kazala. Niti je izvjesno da će BF prodati Inu, niti još itko zna, vjerojatno niti oni sami, u što će se dalje ulagati.

Evo, vidim da su na osnovu samo tog novinskog napisa i HPB i CROS išli 10-20% gore, ali to je suludo.

Tkogod je nestrpljiv i nesiguran sa HT-om, evo, ja sam vam prvi na bidu, udrite muški. Time sam valjda sve rekao…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



umjesto da su menađeri spominjali( PTKM,HPB ,.. )i još neke dionice koje misle kupit nakon prodaje INA, trbali su izać sa obaviješću da će povečat udio u HT, danas bi pozitivna blokada bila i na HT i samim tim udjeli u fondu daleko veči.
ali šta očekivati od voditelja koji se nisu u prvom trenutku sjetili ponudit udjele članovima fonda nego su samo kukali kako će se fond ugasit ako veliki broj branitelj proda udjele. [tongue]

To što si pročitala u novinama, to ti je sve rekla kazala. Niti je izvjesno da će BF prodati Inu, niti još itko zna, vjerojatno niti oni sami, u što će se dalje ulagati.

Evo, vidim da su na osnovu samo tog novinskog napisa i HPB i CROS išli 10-20% gore, ali to je suludo.

Tkogod je nestrpljiv i nesiguran sa HT-om, evo, ja sam vam prvi na bidu, udrite muški. Time sam valjda sve rekao…
[/quote]
daleko od toga da sam nestrpljiv ili da me trese nervoza,dapače nedavno sam upisao dodatnih 300 radničkih po 178kn ali ako imam mogučnost pogurat svoj portfelj a i samo tržište ,zašto to ne učiniti!?


daleko od toga da sam nestrpljiv ili da me trese nervoza,dapače nedavno sam upisao dodatnih 300 radničkih po 178kn ali ako imam mogučnost pogurat svoj portfelj a i samo tržište ,zašto to ne učiniti!?

HT-R-A se ni u najljepšem snu ne može pogurati napisima na forumima, eto zašto. A čak i ako misliš na BF, bojim se da nema pomoći, HT je u čvrstom stisku mirovinskih fondova koji su i najveći ulagači i samo oni (trenutno) određuju smjer ove dionice. Neprikosnoveni vladari, ako me razumiješ.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


super fotiće djele za produljenje adsla….ne znam kolko im se isplati, al baš su dobri za 1kn.

Nisu vise, razgrabilo se!!!:)

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

271,52 skriveni na kupnji (cca 500 kom, vidljivo cca 50)

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close