HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mislim da neče biti premašena brojka od 100 000 upisanih paketa. Svi sad pričaju kak će kupit dionice i odjednom postaju stručnjaci u trgovanju dionicama jer je to sad aktualno. A da stvari baš i nisu takve kakve se čine mogu obrazložit, imama nekih iskustava s kreditima i zaduženosti ljudi, neki koji prodaju priče kak će kupovat dionice toliko su zaduženi da bi bez problema mogli objaviti osobni bankrot. Mislim da će večinu dionica kupiti ljudi koji se bave dionicama i to po nekoliko paketa, eto i sam ču to napraviti [smiley1][smiley2][smiley2]


Istina da se ugovor s brokerima može i prije potpisati,ali mislim da novopečeni uopće neznaju za to.

E pa tu ste u pravu,kolega! [smiley2]

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Mislim i da jedan visok postotak ljudi uopće ne zna da dionice ne može prodati bez ugovora s brokerom…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ljudi sad sam u banani. Broker mi kaže da neću moći telefonski prodavati pakete s punomoćima nego ću morati direktno dolaziti kod njega sa svom dokumentacijom kod svake prodaje!!! Znači čekati u čekaonici čitav dan i pitanje da li ću moći doći na red!!! Preporučite mi gdje se to može pa da se možda prebacim. On-line nebi , nemam još prakse s tim a u pitanju je velika lova. Ili možda najbolje da uzmem samo jedan paket![smiley3]


Ljudi sad sam u banani. Broker mi kaže da neću moći telefonski prodavati pakete s punomoćima nego ću morati direktno dolaziti kod njega sa svom dokumentacijom kod svake prodaje!!! Znači čekati u čekaonici čitav dan i pitanje da li ću moći doći na red!!! Preporučite mi gdje se to može pa da se možda prebacim. On-line nebi , nemam još prakse s tim a u pitanju je velika lova. Ili možda najbolje da uzmem samo jedan paket![smiley3]

Ma uzmi online covjece!!!

skype - ivek1234

Možda je bolje da uzmeš samo jedan paket.
Barem je bolje za nas ostale.[smiley2]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Ne mogu preko sadašnjeg brokera on-line, pošto on to još nema omogućeno. A sad negdje prelazit dok će biti gužva, mislim da mi je prekasno.

Ej to online riješiš za TRI dana, evo ja sad otvaram račune…

I Believe I Can Fly ...


Ne mogu preko sadašnjeg brokera on-line, pošto on to još nema omogućeno. A sad negdje prelazit dok će biti gužva, mislim da mi je prekasno.

Pa imaš skoro mjesec dana vremena, a otvaranje računa kod brokera ti je gotovo za par dana (osima ako ne odeš direktno, onda je gotovo odmah)

Gori vatra, sad u nama

Ne mogu preko sadašnjeg brokera on-line, pošto on to još nema omogućeno. A sad negdje prelazit dok će biti gužva, mislim da mi je prekasno.

Jednostavno ne vjerujem da na ovome forumu još ima ljudi koji ne trguju online….!!???

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Tko prijavi prodaju, gubi dodatnu dionicu Piše: Mirela Klanac
Foto: T-com

ZAGREB – Dok su pri izlasku Ine na burzu analitičari tvrdili da je ulaganje u tu dionicu isplativo na duljii rok, zbog čega su brojni dioničari odlučili pričekati istek prve godine da bi dobili i nagradnu dionicu, u slučaju javne ponude dionica HT-a stvara se nešto drukčija klima.

Stoga se procjenjuje da će budući dioničari HT-a s više pažnje pratiti kretanja te dionice, te si osigurati i prostor za brzu reakciju. To podrazumijeva da će ubrzo nakon registracije vlasništva nad dionicama angažirati brokere kako bi, u trenutku kada procijene da je vrijeme, dali nalog za prodaju dionica.

No, takav postupak će im, po svemu sudeći, izbiti nagradnu dionicu iz ruku, čak i ako u roku od godinu dana ne prodaju dionice na burzi.

Naime, prema tumačenju Vladine odluke o uvjetima pod kojima građani mogu ostvariti pravo na jednu dionice na svakih 10 koje kupi, što nam je dala Središnja depozitarna agencija, proizlazi da dioničar gubi pravo na tu nagradu već prilikom iskazane namjere za prodajom dionica, odnosno sklapanja ugovora s brokerskom kućom.

– U slučaju registracije dionica s brokerom, bez obzira na to što dionice neće biti prodane u roku od godinu dana na organiziranom tržištu, dioničar će izgubiti pravo na dopunsku dionicu – objašnjava predsjednica uprave SDA Vesna Živković. To znači da građanin koji u godinu dana od IPO-a obavi postupak registracije, što znači da je samo sklopio ugovor s brokerom, omogućio mu uvid u to da posjeduje dionice i za koje mu eventualno može dati nalog za prodaju, gubi mogućnost sudjelovanja u prijenosu nagradnih dionica.

No nedvojbeno je, prema tumačanju SDA, da dopunsku dionicu dioničari neće izgubiti u slučaju osnivanja založnog prava banke nad dionicama, dakle prilikom financiranja kupnje dionica HT-a kreditom. To pravo neće se izgubiti ni ako dionice HT-a budu predmet nasljeđivanja, ili zbog takozvanog prijenosa na zastupnički račun uslijed gubitka poslovne sposobnosti kupca.

Nagradne dionice se gube:
– ako dioničar u godinu dana proda dionice
– ako dioničar obavi samo registraciuju dionica s brokerom

Nagradne dionice se ne gube:
– ako se banka kreditor za kupnju dionica upiše kao založni vlasnik
– ako su dionice predmet nasljeđivanja
– ako se dionice prenesu na zastupnički račun zbog gubitka poslovne sposobnosti

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Ne mogu preko sadašnjeg brokera on-line, pošto on to još nema omogućeno. A sad negdje prelazit dok će biti gužva, mislim da mi je prekasno.

Imaš još debelo vremena. Napravi ugovore, pokupi ljude i odvedi ih javnom bilježniku, odnesi brokeru. Nema tu previše posla. Ja to planiram napraviti tek iza 20tog i sve ću stići.[smiley2]

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy

New Report

Close