HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 03:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Puno se priča (i očekuje) od izvanredne dividende. Meni se čini drugi izgledniji scenarij:

– nema isplate izvanredne dividende (to određuje gazda iz bliske nam Njemačke)
– cijena pada uslijed nerealizianih očekivanja (na recimo 280)
– dolazi ljetna fjaka, počinje prodaja dionica BFa, cijena još malo pada (270)
– dolazi listopad, ističe lock-up period, cijena još pada uslijed navale malih na prodaju (260)
– DT objavljuje javnu ponudu za preuzimanje po recimo 280 (nek i mali zarade)
– masovno se prodaju udjeli do kraja, DTov udjel raste na cca 75%
– početkom 2009-te se isplaćuje 45kn izvanredne dividende, 30Kn redovne.
– efektivno, DT će kupiti 25% HT-a za 205Kn

Da sam ja gazda, tako bih postupio. Na kraju, mali "dijoničari" zadovoljni (zaradili su cca 25% za godinu dana), država zadovoljna (jer mali "dijoničari" nisu popušili, odnosno jesu, ali toga nisu svjesni), DT presretan (jer je otkupio udjel po P/E < 10), fondovi zadovoljni (jer sada cijena može rasti). Mislim da je HT premali za DT da bi sad pošto poto morao ići izvlačiti dobit.

Da nastavim..
Njemci demontiraju zgradu u Savskoj i nose je u Njemačku.Čupaju kablove (DTK mreže) i prodaju ih na Hreljiću za 12 kn/m.
Na kraju prodaju i mozgove ovih u upravi za 2marke/kg.Samo za Mudrinićev dobiju 200 maraka. [lol]
[/quote]
hm tu mi je sve jasno ali mi nije jasno kaj je mudrinicev pao na 200 maraka?????




Puno se priča (i očekuje) od izvanredne dividende. Meni se čini drugi izgledniji scenarij:

– nema isplate izvanredne dividende (to određuje gazda iz bliske nam Njemačke)
– cijena pada uslijed nerealizianih očekivanja (na recimo 280)
– dolazi ljetna fjaka, počinje prodaja dionica BFa, cijena još malo pada (270)
– dolazi listopad, ističe lock-up period, cijena još pada uslijed navale malih na prodaju (260)
– DT objavljuje javnu ponudu za preuzimanje po recimo 280 (nek i mali zarade)
– masovno se prodaju udjeli do kraja, DTov udjel raste na cca 75%
– početkom 2009-te se isplaćuje 45kn izvanredne dividende, 30Kn redovne.
– efektivno, DT će kupiti 25% HT-a za 205Kn

Da sam ja gazda, tako bih postupio. Na kraju, mali "dijoničari" zadovoljni (zaradili su cca 25% za godinu dana), država zadovoljna (jer mali "dijoničari" nisu popušili, odnosno jesu, ali toga nisu svjesni), DT presretan (jer je otkupio udjel po P/E < 10), fondovi zadovoljni (jer sada cijena može rasti). Mislim da je HT premali za DT da bi sad pošto poto morao ići izvlačiti dobit.

Da nastavim..
Njemci demontiraju zgradu u Savskoj i nose je u Njemačku.Čupaju kablove (DTK mreže) i prodaju ih na Hreljiću za 12 kn/m.
Na kraju prodaju i mozgove ovih u upravi za 2marke/kg.Samo za Mudrinićev dobiju 200 maraka. [lol]
[/quote]
hm tu mi je sve jasno ali mi nije jasno kaj je mudrinicev pao na 200 maraka?????
[/quote]

Sto je vrijedio vise?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Puno se priča (i očekuje) od izvanredne dividende. Meni se čini drugi izgledniji scenarij:

– nema isplate izvanredne dividende (to određuje gazda iz bliske nam Njemačke)
– cijena pada uslijed nerealizianih očekivanja (na recimo 280)
– dolazi ljetna fjaka, počinje prodaja dionica BFa, cijena još malo pada (270)
– dolazi listopad, ističe lock-up period, cijena još pada uslijed navale malih na prodaju (260)
– DT objavljuje javnu ponudu za preuzimanje po recimo 280 (nek i mali zarade)
– masovno se prodaju udjeli do kraja, DTov udjel raste na cca 75%
– početkom 2009-te se isplaćuje 45kn izvanredne dividende, 30Kn redovne.
– efektivno, DT će kupiti 25% HT-a za 205Kn

Da sam ja gazda, tako bih postupio. Na kraju, mali "dijoničari" zadovoljni (zaradili su cca 25% za godinu dana), država zadovoljna (jer mali "dijoničari" nisu popušili, odnosno jesu, ali toga nisu svjesni), DT presretan (jer je otkupio udjel po P/E < 10), fondovi zadovoljni (jer sada cijena može rasti). Mislim da je HT premali za DT da bi sad pošto poto morao ići izvlačiti dobit.

Možda i bude tako!?

Čekam još onih 10% na jesen, a onda slijedi registracija kod brokera pa kako grah padne. Previše mi je tu politike za moj ukus!

who dares, wins


– dolazi listopad, ističe lock-up period, cijena još pada uslijed navale malih na prodaju (260)

prosvijetli nas o kakvom je lock upu riječ? Prvi radnici koji će moći prodati su oni sa više od 30 godina staža i sa lock up od 6 mj. dakle najranije 12/2008. cijeli taj scenarij je prilično smiješan IMHO ali dobro… baš će se "masovno prodavati usjeli do kraja" kad se objavi da DT hoće otkupiti sve ostale dionice i to po 280 kn.

Čudno kako nije prešla 300 kuna nakon ovih objava, stvarno jeftina dionica, a i sigurna ona više nema kuda pasti ! Ziherica za zaradu !

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

scenarij je i meni smiješan … ali ne što se tiče prognoze kretanja cijene … tu bi se mogao obistiniti no što se tiče procjene prodaje malih za sitne pare. Mali dioničari se kod nas previše sotoniziraju… nisu oni ni malo opasni … opasni su pohlepni špekulanti koji su na burzi godinu-dvije, a takvih ima mali broj ali vrte nesrazmjeran promet (jer vrte brzo) no na dokup HT od strane DTa ne mogu puno utjecati jer imaju relativno mali broj dionica.

Mali dioničari se ne razumiju previše u burzu, kupili su dionice da im stoje a dividendi se vesele kao 13oj plaći… oni rade ono što bi investitori trebali raditi – gledaju firmu a ne raznorazne analize… dakle u percepciji malog dioničara je da je HT stabilna i solidna firma i da će im svake godine donositi novac …. a s druge strane broj dionica u njihovom vlasništvu se ne mijenja…. po njihovom – razloga za prodaju nema. Ono što može biti problem je prvih mjesec dana nakon isteka lock-upa. Tko želi prodati prodati će taj mjesec, ostali se definiraju kao dugoročniji investitori.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

http://www.zse.hr/default.aspx?id=20353

Nažalost i danas vrijedi moj zaključak od jučer 63+63+63+63+63+63+63…
Nema nam puno gore dok je željnih love (možda kad prođe prvenstvo).


http://www.zse.hr/default.aspx?id=20353

Znači i gospođa Skaramuća će kupiti plazmu

Kupnja Cijena
95 285,50
70 285,02
364 285,00
201 284,51
20 284,45
38 284,42
56 284,36
37 284,30
147 284,10
50 284,01
Cijena Prodaja
286,34 197
286,50 63
287,00 63
287,77 2
287,90 15
287,91 63
287,92 400
288,00 625
289,00 16
289,50 63


Čudno kako nije prešla 300 kuna nakon ovih objava, stvarno jeftina dionica, a i sigurna ona više nema kuda pasti ! Ziherica za zaradu !

Moće i rasti, ali i pasti. Nikad ne reci nikad.

New Report

Close