HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 19:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,00
371.727
12,392
29,90
30,20
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Ima nesto sto se zove financijsko izvjese za 2007.
Sta ce ti to, ti si ozbiljan investiror, zasto bi gleado tamo neke papire.
Boink.

Majko moja…

Nota 18a i 18b
Depoziti a vista i oroceni.
3.3 milijarde kuna i 2.3 milijarde kuna..

Ajme likova..

Pristojno sam pitao pa očekujem i takav odgovor. Na temelju mog pitanja ozbiljan čovjek ne može zaključiti kakav sam ja investitor i što ja čitam ili ne čitam.

Hvala na odgovoru svejedno.
[/quote]

Evo ja cu biti fin [kiss]

Salim se, stvar je u tome da nas koji smo vec duze ovdje na ovom forumu iskreno receno zivciraju takva pitanja… Jer ljudi umjesto da potraze na netu ili najcesce prelistaju par stranica foruma unatrag postaju takvo pitanje, a odgovorili smo ga, i opet, i opet, i opet cemo ga odgovoriti….

Ukratko, kao sto kolega kaze, isplatili su dividendu od dobiti za 2007. godinu, ali ostalo im je nesto milijardi od prijasnjih godina… I ja mislim da se radi o 4-4.5 milijjardi… Ne o 6…
[/quote]
U prilogu je attachiran izvadak iz FI za 2007. Crveno sam zaokružio stanje na računu, koje iznosi zbrojeno za sve valute 5.900 mil kuna, kako su i napisali novinari.

To je odgovor na pitanje od kud viška casha – sa oročenja. [smiley]

Cash rulez!

jel Stojić normalan???

"Što se pak tiče isplate izvanredne dividende Stojić ne isključuje ni tu mogućnost, ali naglašava kako bi za kompaniju bilo vrlo dobro da se HT-ov trezor napuni jer je sada prazan, a da se trezorske dionice onda koriste kako bi se nagrađivali menadžeri. "

cijeli članak
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=09eb4a5a-7860-4eb0-bcb4-f22419297afa&open=sec


Evo jos dobrih vijesti….[thumbsup]

"Do kraja godine T-HT otpušta još 330 radnika"

Vaš link

Dobrih vijesti za koga??? Radnike HT-a??

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


jel Stojić normalan???

"Što se pak tiče isplate izvanredne dividende Stojić ne isključuje ni tu mogućnost, ali naglašava kako bi za kompaniju bilo vrlo dobro da se HT-ov trezor napuni jer je sada prazan, a da se trezorske dionice onda koriste kako bi se nagrađivali menadžeri. "

cijeli članak
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=09eb4a5a-7860-4eb0-bcb4-f22419297afa&open=sec

Stojic je oko Bozica 2007. prognozirao stabilan rast u razdoblju od 01.01. 2008……

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]



Evo jos dobrih vijesti….[thumbsup]

"Do kraja godine T-HT otpušta još 330 radnika"

Vaš link

Dobrih vijesti za koga??? Radnike HT-a??
[/quote]
Za dioničare – naravno. [thumbsup]

Cash rulez!


jel Stojić normalan???

"Što se pak tiče isplate izvanredne dividende Stojić ne isključuje ni tu mogućnost, ali naglašava kako bi za kompaniju bilo vrlo dobro da se HT-ov trezor napuni jer je sada prazan, a da se trezorske dionice onda koriste kako bi se nagrađivali menadžeri. "

cijeli članak
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=09eb4a5a-7860-4eb0-bcb4-f22419297afa&open=sec

Ma to je čista glupost, U HT-u su menađeri potrošna roba, pa kaj mislite da bi vlasnik DT samo tak razbacival novce, pa i njima je u interesu da što više isisaju casha. A i mi smo vlasnici i ako treba iči čemo na skupštinu i zaoštriti stvari.



Evo jos dobrih vijesti….[thumbsup]

"Do kraja godine T-HT otpušta još 330 radnika"

Vaš link

Dobrih vijesti za koga??? Radnike HT-a??
[/quote]

Dobra vijest za sve dionicare HT-a. Zao mi je ako vi ili neko vas bliznji radi u HT-u pa ce dobit otkaz, al za mene kao dionicara to je dobra vijest.

mislim da slijedi par dan nakupljanja ask-a pa cemo onda opet desetak kuna gore…


jel Stojić normalan???

"Što se pak tiče isplate izvanredne dividende Stojić ne isključuje ni tu mogućnost, ali naglašava kako bi za kompaniju bilo vrlo dobro da se HT-ov trezor napuni jer je sada prazan, a da se trezorske dionice onda koriste kako bi se nagrađivali menadžeri. "

cijeli članak
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=09eb4a5a-7860-4eb0-bcb4-f22419297afa&open=sec


Zasto ne, svaka normalna kompanija u svijetu to radi.
Mogu napuniti trezor i ponistiti recimo 80% i dati svim dionicarima a 20% za nagrade u narednim godinama..
Jeftinije tako nego da se daju bonusi od milje kuna neto sto znaci milja poreza.

Sto se tice casha na racunu nije 5,900 vec manje jer od 2007 se skinula dividenda za ovu godinu .
A i treba ostati nesto na racunu.

A nesto se i u 6 mjeseci zaradilo..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


mislim da slijedi par dan nakupljanja ask-a pa cemo onda opet desetak kuna gore…

Iskreno ne vjerujem u taj scenarij… Imam osjećaj da ćemo cijelo ljeto plivati oko 270-290 kuna…

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...



jel Stojić normalan???

"Što se pak tiče isplate izvanredne dividende Stojić ne isključuje ni tu mogućnost, ali naglašava kako bi za kompaniju bilo vrlo dobro da se HT-ov trezor napuni jer je sada prazan, a da se trezorske dionice onda koriste kako bi se nagrađivali menadžeri. "

cijeli članak
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=09eb4a5a-7860-4eb0-bcb4-f22419297afa&open=sec

Stojic je oko Bozica 2007. prognozirao stabilan rast u razdoblju od 01.01. 2008……
[/quote]

"Najuvjerljiviji je pritom bio Hrvoje Stojić, voditelj Odjela istraživanja Hypo Alpe-Adria banke, koji smatra da su još uvijek podcijenjene dionice Varteksa i Ingre, a precijenjene Inine dionice."

Objavljeno: 15.11.2007, kad je cijena Ingre bila 53.000 kn, a Ine 2.599 kn

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9fdcbe1e-b988-4e5f-9d2c-68b7638a5e51

Hvala long footu sa MN koji je Stojiću to zapamtio i iščeprkao da se danas svi zajedno smijemo i/ili plačemo. [smiley]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Nakon ponistenja 10% dionica, sve ostale dionice bi vrijedile vise, valjda je to jasno…jer se vrijednost firme dijeli na manje djelova.
Npr ako je firma podjeljena na 10 dionica po 100kn, trezor kupi i ponisti 5 dionica, da bi vrijednost firme ostala ista ostalih 5 dionica bi trebalo vrijedit 200kn.

Ne baš. I pare na računu su dio vrijednosti firme, ako ista potroši pare da bi kupila dionice, s jedne strane uzimas, a s druge dodajes, rezultat je isti.

Inace ni ja nisam ljubitelj velikih dividenti, to je znak da je firma doživjela svoj maksimum i da se nema gdje razvijati. U ovom slucaju su svi koji zele kupiti i koristiti mobitel to napravili tj. to vec rade, trziste fix. telefonije je takodjer pokriveno pa T-com ne zna gdje bi pametno ulozio taj novac tj. kako uloziti taj novac u cilju stvaranja novog profita. Više bi volio da s tim parama izgrade shopping centar i preprodaju ga po 3x vecoj cijeni, nego da ih podjele dioničarima.

[/quote]

Istina, smetnuo sam s uma da i ta lova ulazi u vrijednost firme [embarass]
Al jos uvijek mislim da je to bolja opcija od dividende.
Sa dividendom bi dobili privremeni rast a zatim pad na istu razinu ili nizu nakon ex dividend day-a, sa kupnjom trezora mislim da bi cijena narasla i najveca mana koju trenutno HT ima (velika ponuda dionica) bi se jako smanjila.
Slazem se da bi najbolje bilo da tu lovu investiraju u nesto profitabilno…al osim ht mostara cini mi se da nema bas puno izgleda da se to desi. Ne vjerujem da DT zanima izlet u druge djelatnosti osim telekomunikacija.

Inace osobno mislim da ce bit dividenda s tim da ce ostavit lovu potrebnu za ht mostar.

Hvala na ispravci kolega cartmann [thumbsup]

New Report

Close