HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne znam jesam li nešto propustio, ali još uvijek mi nije jasan jedan detalj: Do 17.9. Vlada će odrediti raspon punudbene cijene Znači nako toga, (17.-27.9.) ja dodjem u FINU i kažem da želim upisati dionice u vrijdnosti 38000 kn i moram odmah reci tocnu cijenu dionice koju nudim, a koja je unutar zadanog raspona ? Recimo Vlada kaze: raspon 200-300 kn. Ja predbiljezim moju cijenu od 230 kn. Vlada donosi konacnu odluku o cijeni od, npr. 250 kn. Što se tada događa s mojom ponudom? Jesam li odbijen ili obvezan kupiti po 250 kn ? Što se događa s ostatkom do onih 38000kn ako taj iznos nije dijeljiv s cijenom dionice koju ce Vlada na koncu odrediti ?

En’ ti nedelje, al’ si ga zakompliciro’!!!![smiley2]

Kada izađe prospekt, lijepo čitanje, od strane 1 do xy

Čekam HEP....


Upišeš dionice za 30.000 i vrate ti 8.000 kn. Što tu ima biti nejasno?!?

Ajmo ovako:
Vlada odredi cijenu dionice od 240 kn.
To znači da ti za 38 000 kn dobiješ 158.3 dionice
E sad,čoek pita,koliko sam ja shvatio,šta sa viškom od 0.3×240=72kn
To će biti uplačeno natrag na račun čiji broj moraš priložiti ponudi.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

al ga svi je..te….svaki visak se vrati na tvoj tekuci racun…bio 5 iljada kuna ili 5 lipa…svejedno![smiley2]

OBAMA................SPASITELJ


fazan: ” Upišeš dionice za 30.000 i vrate ti 8.000 kn. Što tu ima biti nejasno?!? ” Ajmo ovako: Vlada odredi cijenu dionice od 240 kn. To znači da ti za 38 000 kn dobiješ 158.3 dionice E sad,čoek pita,koliko sam ja shvatio,šta sa viškom od 0.3×240=72kn To će biti uplačeno natrag na račun čiji broj moraš priložiti ponudi.

Marinko dobiva kilo janjetine.

Kao što sam i rekao, slijedi festival svakojakih pitanja. Da se razumijemo, ja sam za pomoći svakome. Ali ljudi dajte malo i sami probajte neke stvari skontati.

I love the Smell of Profits in the Morning

dvojim dali je bolje pisati vise manjih paketa ili manje paketa sa max iznosom[smiley2]

Jeste li čitali kako “***obrisano***” Galinac kaže kako nije siguran da će se moći dobro zaraditi na HT-u ako ne uđu veliki igrači /institucionalni/ , kao on i sl. te fondovi.Sjećate se kako je u dnevniku HRT-a tri dana prije zaključenja upisa dionica u INI popljuvao INU i od ponedjeljka do četvrtka /zadnja 3-4 dana / mali dioničari više skoro uopće nisu više upisivali INU.Sada sa ovim komentarima sigurno misli da će isto postići.? A kada je uzimo kontrolni paket Industrogradnje koja je tada bila zadnje /oprostite na izrazu/ smeće,onda nije govorio da ona ništa ne vrijedi , već ju je dobro uvaljao,mislim,Nizozemcima.

tinto ostavi se ti našeg Galinca i njegoih nizozemaca …

I love the Smell of Profits in the Morning

Evo ljudi pa se malo igrajte. Jedina varijabla je cijena. Dakle, jedino cijenu možete mijenjati, ostalo sam zaključao.

I love the Smell of Profits in the Morning

Ipak bi radje vecu cijenu, neg da mi se reze/u paket(i)

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Marinko dobiva kilo janjetine.

Kao što sam i rekao, slijedi festival svakojakih pitanja. Da se razumijemo, ja sam za pomoći svakome. Ali ljudi dajte malo i sami probajte neke stvari skontati.


Nikako ne mogu izracunati ,ako recimo kupim 4 ili 5 paketa po 25000 kn pa mi oni smanje proporcionalno iznos za 10 -12 % koliko cu ja dobiti dionica ako broj nije paran i koliko ce mi se vratiti . I da li ce to biti recimo dovoljno za rundu gembaca?
Ako moze kakva tablica . hvala
[smiley2]

najvrednije stvari u životu su besplatne

Evo sad sam bas citao neki clanak koji kaze da banke ocekuju oko 20000 ljudi koji ce uzeti kredit za kupnju ht-dionice.Pa onda po mom nekom proracunu sumnjam da ce sudjelovati vise od 100000 ljudi u kupnji ove dionice.A ovi sto pricaju da ce prodati inu da bi kupili HT nisu mi bas jasni!

ko te ima taj te nema

Nadam se da nam nece rezati pakete jer to ce onda biti bez veze.Mozda bude dosta za sve po 38k!Nadajmo se.Da znam da ce biti toliko veliki odaziv da moraju rezati pakete nebi ulazio u taj posao! [smiley10]

ko te ima taj te nema

New Report

Close