HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 20:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega moram Vam napomenuti da je pitanje gledišta. Ko kaže da neke zanimaju duže staze? Niko nezna točno šta je sve dogocoreno sa DT – om, a ipak smatram da DT ima malo bolje analitičare od nas pa da je ovo već odavno sve dogovoreno i zamišljeno, jer priča da su tek sada saznali za tolko para i da nisu znali šta će sa njim, meni bar ne stoji. Svaka od tri igra dobru ulogu. Što se tiće akvizicja one se dogovre sigurno godinu unapred, a ako je nebude ovo godine oni su dobit mogli i vodit kao dugoročna rezerviranja…
Nisu, pa ili kupuju soc. mir ili se misle nagradađivat u dogovoru sa državom…
Svako nek misli kaj hoce

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

I onda analitičari kažu da vrijedi samo 330 kn, po svim pokazateljima vrijedi najmanje 370-380 kn, jer poslije isplate dividende od 10% oni isplačuju izvanrednu. Koja je to naša firma ikada isplatila?!

Po meni kombinacija izvanredne dividende i kupovina HT Mostar. Interes radnika za dionice je slab i treba ga nečim podignuti. Nije li izvanredna dividenda upravo nešto što bi kratkotrajno vratilo HT na iznad 300 kuna.

samo neka oni isplaćuju dividende…..mislim da je to jedini način za održivi rast ove dionice

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Isplata dividende svakako ali otkup svojih dionica nema šanse. Prije će se pokušati povećati udio u HT-Mostar.

Tako najviše odgovara većinskom vlasniku. Recimo moglo bi biti još cca 15-20 kuna izv. dividende a to je vrlo simaptičan zalogaj.

Pozdrav


Otkupom 10 % svojih dionica svaka tvoja dionica bi vrijedila 10 % više (ne mislim na tržišnu vrijednost već na kapital po dionici, zaradu po dionici…). Smanji se ukupan broj dionica i cijeli kapital se dijeli na manji broj dionica, pa bi tako npr u budućnosti imao i veću dividendu po dionici. A u ovom trenutku kada je značajan pritisak prodaje i kada je dionica po svim procjenama jeftina to bi bio dobar poslovni potez.

To mi je posve jasno, ali što DT kao većinski vlasnik dobija s time? Povećat će im se udjel za 0,5%. Puno love za 0,5%. Povećanje dividende je minorno s obzirom na ulaganje. A ostale benefite takvog poteza ja ne vidim.
[/quote]

Čudna ti je računica, pa ako HT kupi 10% svojih dionica i udjel (u kapitalu) DT-a se povećava za 10% a ne 0,5%. Logično da je bolje imati akvizicije, ukoliko se provedu po prihvatljivim cijenama i ukoliko ta akvizicija ima dobru perspektivu rasta, ali u ovom trenutku kada je cijena vlastitih dionica povoljna bolje je kupiti svoje dionice nego nekog Slovenskog telekoma kojeg ćeš preplatiti…

Slovenski telekom je najskuplji u regiji i po meni nije dobra investicija.

evo standardnog scenarija…
neki dan su spustili ciljanu cijnu na 330kn.
a danas HT dobiva nagradu za najbolju dionicu.

3 su moguca scenarija za visak novca na racunu HTa.
a) izvanredna dividenda
b) otkup dionica u trezor i ponistavanje istih u cilju podizanja vrijednosti dionica
c) akvizicije

– a) i b) su opcije koje ce se vjerojatno dogoditi…
odlicna vijest, kako bi netko rekao: "moze li bolje?"

[thumbsup]

Čudna ti je računica, pa ako HT kupi 10% svojih dionica i udjel (u kapitalu) DT-a se povećava za 10% a ne 0,5%. Logično da je bolje imati akvizicije, ukoliko se provedu po prihvatljivim cijenama i ukoliko ta akvizicija ima dobru perspektivu rasta, ali u ovom trenutku kada je cijena vlastitih dionica povoljna bolje je kupiti svoje dionice nego nekog Slovenskog telekoma kojeg ćeš pretplatiti…

P.S. Evo špekulacije oko viška love su nas odvele na 280.

Pogriješio sam, lapsus calami. Takvom odlukom bi se povećao udjel DT za 5%.

Može pitanje neda mi se računat kolko je zadnji puta para odvojeno za dividendu

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

U svakom slučaju izgleda da nisu bez veze ove špekulacije. Korist od toga je višestruka:
-cijena HT-R-A raste i veći broj radnika kupuje – ovo odgovara i državi i agentu
– fondovima stiže još keša za kupovinu novih dionica, popravlhja se likvidnost na burzi

HT zbog viška novca isplaćuje izvanrednu divdendu ili kupuje svoje dionice

HT priprema tri moguća scenarija koje će predložiti dioničarima s planom kako da bilancu očisti od nagomilane gotovine. Prije isplate dividende u bilanci se nalazilo 5,9 milijardi kuna gotovine koju bi HT želio aktivirati, piše Jutarnji list.

Prvi, najjednostavniji način rješavanja novca je isplata izvanredne dividende dioničarima, koji su ove godine već primili gotovo svu dobit ostvarenu u 2007. godini.

Druga mogućnost je da HT otkupi do 10 posto svojih dionica te ih poništi, čime bi se digla vrijednost preostalih dionica, o čemu bi kao i kod prvog prijedloga odluku trebala donijeti Glavna skupština.

Zadnja mogućnost je ulazak HT-a u neke značajnije akvizicije, no kako je od potencijalnih meta preuzimanja aktualan samo HT Mostar taj način rješavanja gotovine je i najmanje vjerojatan.

Business.hr

New Report

Close