HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 18:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

HT zlatna dionica!!!…za koga???


HT zlatna dionica!!!…za koga???

za DT vjerojatno [smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Koliki je korektan omjer za djeljenje eventualne dobiti i dobiti od dividende od prodaje dionica za zaposlenike uzevši u obzir sve rizike u ovim turbulentnim vremenima? Uzeo bih frendov paket od 135 dionica po 225Kn, lock up 10 mj.



HT zlatna dionica!!!…za koga???

za DT vjerojatno [smiley]
[/quote]

ne @FEBO;

za hrvatsku vlast, uvukli 350.000 ovaca u svoj brlog…

samo što nije...

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2008,5,30,ht_dividenda,121263.jl

Upravo ono o čemu sam govorio neki dan, uprava mora smanjiti poziciju novca.
Međutim, ovdje treba naglasiti neke stvari. Za izvanrednu dividendu može se isplatiti najviše cca 2 milijarde koliko iznosi zadržana dobit. I nakon toga ostala bi značajna novčana sredstva, najmanje 2,5 milijarde. Prema tome, pod pretpostavkom da uprava zaista ozbiljno planira smanjenje novca, ona to može izvesti jedino kombinacijom sva tri modela. Odnosno, i isplata izvanredne dividende i kupnja dionica za trezor i akvizicije.


http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2008,5,30,ht_dividenda,121263.jl

Nek mi netko objasni drugi prijedlog iz ovog članka, di se govori da bi HT mogao otkupit 10% dionica za trezor i nakon toga ih poništit. Zašto bi to netko radio, DT kao većinskom vlasniku zasigurno trenutna cijena dionica i vrijednost tržišne kapitalizacije nije bitna. To bi bila dobra stvar za ostale dioničare jer bi time cijena dionice poprilično skočila, ali Dt ima vecinu glasova.



http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2008,5,30,ht_dividenda,121263.jl

Nek mi netko objasni drugi prijedlog iz ovog članka, di se govori da bi HT mogao otkupit 10% dionica za trezor i nakon toga ih poništit. Zašto bi to netko radio, DT kao većinskom vlasniku zasigurno trenutna cijena dionica i vrijednost tržišne kapitalizacije nije bitna. To bi bila dobra stvar za ostale dioničare jer bi time cijena dionice poprilično skočila, ali Dt ima vecinu glasova.
[/quote]

Otkupom 10 % svojih dionica svaka tvoja dionica bi vrijedila 10 % više (ne mislim na tržišnu vrijednost već na kapital po dionici, zaradu po dionici…). Smanji se ukupan broj dionica i cijeli kapital se dijeli na manji broj dionica, pa bi tako npr u budućnosti imao i veću dividendu po dionici. A u ovom trenutku kada je značajan pritisak prodaje i kada je dionica po svim procjenama jeftina to bi bio dobar poslovni potez.


Upravo ono o čemu sam govorio neki dan, uprava mora smanjiti poziciju novca.

Smanjivanjem pozicije novca u trezorske dionice ili dividendu nije uopće dobro. Za dioničare je puno bolje ako se ta ogromna količina novaca ulaže u daljnje akvizicije…

Sve ostali načini smanjivanja kapitala unutar firme, bilo otkupom vlastih dionica ili isplatom dividende imaju kratak sinergijski učinak, koji na duže staze nikako nemože biti dobra stvar…

otkup i poništenje vlastitih dionica radila je i Pliva.efekat na burzi bio je pozitivan.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Otkupom 10 % svojih dionica svaka tvoja dionica bi vrijedila 10 % više (ne mislim na tržišnu vrijednost već na kapital po dionici, zaradu po dionici…). Smanji se ukupan broj dionica i cijeli kapital se dijeli na manji broj dionica, pa bi tako npr u budućnosti imao i veću dividendu po dionici. A u ovom trenutku kada je značajan pritisak prodaje i kada je dionica po svim procjenama jeftina to bi bio dobar poslovni potez.

To mi je posve jasno, ali što DT kao većinski vlasnik dobija s time? Povećat će im se udjel za 0,5%. Puno love za 0,5%. Povećanje dividende je minorno s obzirom na ulaganje. A ostale benefite takvog poteza ja ne vidim.



Upravo ono o čemu sam govorio neki dan, uprava mora smanjiti poziciju novca.

Smanjivanjem pozicije novca u trezorske dionice ili dividendu nije uopće dobro. Za dioničare je puno bolje ako se ta ogromna količina novaca ulaže u daljnje akvizicije…

Sve ostali načini smanjivanja kapitala unutar firme, bilo otkupom vlastih dionica ili isplatom dividende imaju kratak sinergijski učinak, koji na duže staze nikako nemože biti dobra stvar…

[/quote]

Oroči cijeli iznos kod više banaka, i eto novog prihoda dobiti………..
[lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close