HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 12:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

krajem ozujka 6.1milijardi kn na racunu plus 550mil plusa u prvom kvartalu ove godine i minus od2.4milijarde kn za isplatu dividende jos uvijek ostaje 4.2milijarde na racunu zagarantirana dividenda za sljedecu godinu plus mogucnost izvanredne dividende i veliki plus 300000hrvatskih gradjana posjeduje dionicu i cisto sumnjam da ce im zbog toga broja malih dionicara drzava oduzimati monopol za mene od kratkorocno investitora ova dionica cini dugorocnoga

ja bi predložio upravi da se poslije preuzimanje HT MOSTARA, sva slobodna lova iskoristi za otkup dionica na tržistu i u roku par dana dignu cijenu na 400 kuna.
na taj način bi se postigla realna cijena dionice a ujedno bi se povećala vrijednost firme.
kratko i jasno

dan je pametniji od noći

http://www.bljesak.info/content/view/10590/158/

http://www.poslovni.hr/80699.aspx

idući tjedan će bit bolje...

apropos erste-a, prošli put kad su ciljali na 380, dionica ode na 280 pa ju nisu kupovali, sad kad ciljaju na 330 ili će po toj logici na 230(s jedne strane se nadam da to neću vidjeti dok sam živ, ali bilo bi zanimljivo) ili se spremaju za kupnju…..

fundamentalist

ja bi predložio upravi da se poslije preuzimanje HT MOSTARA, sva slobodna lova iskoristi za otkup dionica na tržistu i u roku par dana dignu cijenu na 400 kuna.
na taj način bi se postigla realna cijena dionice a ujedno bi se povećala vrijednost firme.
kratko i jasno

da ali za koga bi se ht otkupljivao u trezor kad dt već ima većinu? mislim da ih kikiriki ne zanima, blok transakcije sa braniteljskim fondom ili nekim drugim fondom , to već nije nemoguće, ali mislim da dt vuče lovu iz ht-a za druge svoje akvizicije, a ne namjerava debljati udio u ht-u…

fundamentalist


ja bi predložio upravi da se poslije preuzimanje HT MOSTARA, sva slobodna lova iskoristi za otkup dionica na tržistu i u roku par dana dignu cijenu na 400 kuna.
na taj način bi se postigla realna cijena dionice a ujedno bi se povećala vrijednost firme.
kratko i jasno

Ha ha ha…. Slažem se apslolutno s tobom, samo da dodam ono što ti jošp nisi napisao (a mislio si)… tako da mi možemo lijepo prodati svoje dionice po 400 kuna i konačno smanjiti rizik dobivanja čira na želucu strepeći svaki dan nad našim dionicama koje na burzi izgledaju poput sladoleda na suncu….
Na moju i tvoju žalost, taj scenario se neće dogoditi [bye]

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


da ali za koga bi se ht otkupljivao u trezor kad dt već ima većinu? mislim da ih kikiriki ne zanima, blok transakcije sa braniteljskim fondom ili nekim drugim fondom , to već nije nemoguće, ali mislim da dt vuče lovu iz ht-a za druge svoje akvizicije, a ne namjerava debljati udio u ht-u…

Ne kužiš. Trezor treba kupovati dionice na tržištu da bi se regulirala njezina cijena, a ne da bi se stekao vlasnički udio.


ja bi predložio upravi da se poslije preuzimanje HT MOSTARA, sva slobodna lova iskoristi za otkup dionica na tržistu i u roku par dana dignu cijenu na 400 kuna.
na taj način bi se postigla realna cijena dionice a ujedno bi se povećala vrijednost firme.
kratko i jasno

Kratkoročno, jel onda bi i svi prodavali kad bi dionica bila na 400, pa se vraćaš na početak

a zašto bi uopće branili cijenu, možda im je u interesu da padne pa da pojačavaju poziciju
preko custodya. ipak nije im isto jel izvače 50 % dividende ili više van iz HT-a, a rekao bi da je dividenda jedino što DT zanima kod HT-a. ne znam zašto bi im MCap bio odveć bitan.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



da ali za koga bi se ht otkupljivao u trezor kad dt već ima većinu? mislim da ih kikiriki ne zanima, blok transakcije sa braniteljskim fondom ili nekim drugim fondom , to već nije nemoguće, ali mislim da dt vuče lovu iz ht-a za druge svoje akvizicije, a ne namjerava debljati udio u ht-u…

Ne kužiš. Trezor treba kupovati dionice na tržištu da bi se regulirala njezina cijena, a ne da bi se stekao vlasnički udio.
[/quote]
tako bi trebalo biti i tako piše u knjigama koje sam uspio pročitati!

dan je pametniji od noći




da ali za koga bi se ht otkupljivao u trezor kad dt već ima većinu? mislim da ih kikiriki ne zanima, blok transakcije sa braniteljskim fondom ili nekim drugim fondom , to već nije nemoguće, ali mislim da dt vuče lovu iz ht-a za druge svoje akvizicije, a ne namjerava debljati udio u ht-u…

Ne kužiš. Trezor treba kupovati dionice na tržištu da bi se regulirala njezina cijena, a ne da bi se stekao vlasnički udio.


tako bi trebalo biti i tako piše u knjigama koje sam uspio pročitati!
[/quote]

trezor kupuje ili kad želi regulirat (branit) tržišnu cijenu dionice ili ako se kompanija brani od neprijateljskog preuzimanja, također može kupovat kad smatra da je povoljna cijena radi opcijskog nagrađivanja managementa dionicama kompanije. ovo poslijednje je najčešći slučaj u RH.
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Erste: Ciljana cijena dionica HT-a spuštena na 330 kuna

Bravo za analitičare – u zadnjih 6 mjeseci su snizili vrijednost kompanije prema svojim procjenama za 25% a da se u poslovanju ništa nije promijenilo :))

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

New Report

Close