HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 10:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ok dečki, hvala. No, ako dobro pročitate što je napisano, onda je to samo Polančecova najava kako bi Glavna skuština trebala odlučiti o isplati dividende… Mene samo brine što tu odluku još nisam pročitao… Ali evo, neću više šiljiti, da ne ispadne kako imam neke druge namjere…

Odluka je bila jel se ide u isplatu (svima) od 29,56kn po dionici. Naravno da je to tako odlučeno.

Ne samo da su novci sjeli u međuvremenu, ja sam ih već i potrošio. [lol]

Tako da, ništa se ne brini, i radnici će dobiti dividendu, vidiš kako se Polančec brani da je time vlada pokazala da je vjerodostojna (čitaj: htjeli su maznut tu lovu, ali im nije uspjelo, sindikati ih stisli). [smiley]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Kad treba padat onda je medu prvima, a kad treba rast onda je medu zadnjima….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Erste: Ciljana cijena dionica HT-a spuštena na 330 kuna

Tvrtka valuta trenutna cijena ciljna cijena mogući rast preporuka
Telefónica O2 CZK 505,0 700,0 39% kupiti
Hrvatski Telekom HRK 279,0 330,0 18% akumulirati
Magyar Telekom HUF 790,0 910,0 15% akumulirati
Telekom Austria EUR 16,3 17,5 7% zadržati
TPSA PLN 21,0 23,0 10% zadržati
Telekom Slovenije EUR 246,5 270,0 10% zadržati

http://www.seebiz.eu/hr/analize/erste-ciljana-cijena-dionica-ht-a-spustena-na-330-kuna,16333.html


Erste: Ciljana cijena dionica HT-a spuštena na 330 kuna

Tvrtka valuta trenutna cijena ciljna cijena mogući rast preporuka
Telefónica O2 CZK 505,0 700,0 39% kupiti
Hrvatski Telekom HRK 279,0 330,0 18% akumulirati
Magyar Telekom HUF 790,0 910,0 15% akumulirati
Telekom Austria EUR 16,3 17,5 7% zadržati
TPSA PLN 21,0 23,0 10% zadržati
Telekom Slovenije EUR 246,5 270,0 10% zadržati

http://www.seebiz.eu/hr/analize/erste-ciljana-cijena-dionica-ht-a-spustena-na-330-kuna,16333.html

Moze ti mi tko objasniti kakva je veza izmedu overhang-a i cijene dionica? Nije mi bas jasno, zasto bi visak novaca neke firme imao los utjecaj na cijenu njene dionice, sto nebi trebalo biti obrnuto?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Cekam samo trenutak kad ce osvanuti clanak da dionica Ht-a ne vrijedi nista … da je lova na racunu firme premala, dobit mizerna, da je Optima jedini atraktivni igrac na TK trzistu i da nasi vrli analiticari sugeriraju da se dionice HT-a rasprodaju i lova prebaci u dionice Optime koju ceka svjetla buducnost i rapidni rast … po svemu sudeci necu dugo cekati [lol]


Cekam samo trenutak kad ce osvanuti clanak da dionica Ht-a ne vrijedi nista … da je lova na racunu firme premala, dobit mizerna, da je Optima jedini atraktivni igrac na TK trzistu i da nasi vrli analiticari sugeriraju da se dionice HT-a rasprodaju i lova prebaci u dionice Optime koju ceka svjetla buducnost i rapidni rast … po svemu sudeci necu dugo cekati [lol]

točno tako, logika naše burze je ta da je ht kojim slučajem u zametku, osvaja 20% tržišta, agresivno se širi, izgledno je preuzimanje od npr. dt-a, dođe vijest o dividendi 3 kn i sl. dionica bi kao takva vrijedila oko 500 kn, s obzirom da je ht monopolist , već preuzet od stranog gazde koji ganja samo profit nauštrb svega , pa i radničkih prava, daje dividendu od sad već ohoho preko 10%….
No, treba biti objektivan i vidjeti tajming u kojem smo vlasnici ht-a, lijepo je to vlada složila sa ipo-m, pa branitelji, pa radnici, išlo se u ht misleći – zaraditi mogu mali ljudi, trejderi imaju druge dionice, ali i tu zaradili torbari-trejderi, a prisilno dugoročni platili rizik koji im je vlada "navodno" uračunala u popust prilikom ipo-a.
Svi mi drugi smo svojski izigrani ulazeći u ht po bilo kojoj cijeni na burzi i mogli bi protestirati protiv vladinih poteza da oni nisu iz neke sasvim druge ravni posve pravedni.
Zamislite što bi se dogodilo sa adrisom(cijenom) kad bi vlahović poklonio radnicima veći kontingent dionica,te stavio lock-up par mjeseci(kao zlu slutnju)….
Ali mislim da u ovim uvjetima kad se iz ht-a ne može van najbolja opcija je dokup i čekanje da mačevi nad našim glavama otupe ili potpuno nestanu, a to bi se moglo dobro poklopiti sa pozitivnim izvješćima i ako još fondovi krenu kupovati, mogao bi i ht napokon osjetnije gore.
Ovaj post je poziv na kupnju jer ne vjerujem da može više od par kuna niže, i autor ovog posta je puno veći vlasnik dionica ht-a nego što je prethodno htio, te dosad nije prodao nijednu(ne zato što je emocionalno vezan)….

fundamentalist


Moze ti mi tko objasniti kakva je veza izmedu overhang-a i cijene dionica? Nije mi bas jasno, zasto bi visak novaca neke firme imao los utjecaj na cijenu njene dionice, sto nebi trebalo biti obrnuto?

Imati hrpu love na računu u svakom slučaju je poželjna stvar. Loše je kada ta hrpa love stoji i ne donosi profit. Općenito se smatra da preveliki iznos love na računu šteti profitabilnosti i odražava bezidejnost uprave po pitanju daljnih ulaganja i akvizicija. Upravo je to ono što zamjeraju HT-u. Znači, ili isplatiti izvanrednu dividendu ili ići u akvizicije što bi i ujednom i u drugom slućaju dovelo do povećanja rentabilnosti.



Moze ti mi tko objasniti kakva je veza izmedu overhang-a i cijene dionica? Nije mi bas jasno, zasto bi visak novaca neke firme imao los utjecaj na cijenu njene dionice, sto nebi trebalo biti obrnuto?

Imati hrpu love na računu u svakom slučaju je poželjna stvar. Loše je kada ta hrpa love stoji i ne donosi profit. Općenito se smatra da preveliki iznos love na računu šteti profitabilnosti i odražava bezidejnost uprave po pitanju daljnih ulaganja i akvizicija. Upravo je to ono što zamjeraju HT-u. Znači, ili isplatiti izvanrednu dividendu ili ići u akvizicije što bi i ujednom i u drugom slućaju dovelo do povećanja rentabilnosti.

[/quote]

Pa ipak, iako stoji sve što si napisao, za HT znamo da će praktički sigurno ići u dokup HT Mostara. I s te strane sve je u redu, zašto bi se zaduživali po trenutno vrlo nepovoljnim kamatama, kada bez problema cashiraju i postaju većinski vlasnik manjeg telekoma, čisti win win.

A onda, kada se to sve to realizira i podvuče crta, ONDA je realno očekivati i izvanrednu dividendu pod izlikom peglanja bilance, a zapravo zašto ne isplatiti ono što je ostalo kao višak. Ako nešto i ostane, naravno, nisam se ni sekunde bavio analizom koliko bi mogli kešnut za dodatni udio u HT Mostar.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Stanje novca i novčanih ekvivalenata (kratkoročne fin.imovine) na dan 31.3. je 6.100.000.000 kn ili gotovo polovica ukupne aktive. Istina, taj je iznos nešto umanjen zbog isplate dividende, ali za par mjeseci će opet biti toliki.

Mali ulagac: Ciljana objektivnost analiticara Erste-a spuštena na 29,56 % …. [cool]


Cekam samo trenutak kad ce osvanuti clanak da dionica Ht-a ne vrijedi nista … da je lova na racunu firme premala, dobit mizerna, da je Optima jedini atraktivni igrac na TK trzistu i da nasi vrli analiticari sugeriraju da se dionice HT-a rasprodaju i lova prebaci u dionice Optime koju ceka svjetla buducnost i rapidni rast … po svemu sudeci necu dugo cekati [lol]

aha mislim ak si u AZ-ju trebas navijai za optimu jer od nje bi trebal imat penziju
e sad ako ne uspe preziveti 10 godina to Novoselec kad je kupovao nije mogao znati a zasigurno ce suze liti kad optima bankrotira

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Stanje novca i novčanih ekvivalenata (kratkoročne fin.imovine) na dan 31.3. je 6.100.000.000 kn ili gotovo polovica ukupne aktive. Istina, taj je iznos nešto umanjen zbog isplate dividende, ali za par mjeseci će opet biti toliki.

Nemoj baš tako olako zanemariti iznos isplaćene dividende i brzinu kojom nam HT stvara novac. Ukupna suma isplate dividende je nekih 2.400.000.000 kuna, znači kad oduzmemo to od gornje cifre (pretpostavljam da si dao točan podatak, nisam provjeravao) dolazimo do fiktivnog stanja od "svega" 3.700.000.000 kuna na taj datum.

Da bi se se stanje vratilo na istih cca 6 mlrd, a uz pretpostavku da će ovogodišnja dobit biti sumjerljiva prošlogodišnjoj (nema razloga sumnjati), trebaće taman 12 mjeseci. Što u mom riječniku nije baš "par mjeseci".

Ugrubo, HT ima višak casha na računu u iznosu nekih (3 mlrd kuna – koliko će platiti za dodatni udjel u HT Mostar). Kako jednadžba ima jednu nepoznanicu, a bez da se ta riješi, teško je tvrditi da li im je bilanca "opterećena" ili ne u ovom trenutku. Kada uistinu imaju razlog zašto taj novac čeka na računu.

Bilo kako bilo, isplata izvanredne dividende koju svi priželjkuju je dvosjekli mač, jer izvlačenjem sredstava iz kompanije, dionica se obezvređuje za jednak iznos. Ali ipak i ja nagađam da bi tako nešto na jesen moglo biti, ali u manjem iznosu nego bi si mi priželjkivali, što je zapravo dobro.

Ima li netko točniju informaciju kada će BiH prodavati preostali udio u HT Mostaru?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close