HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.06.2024. u 20:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,95
10.513
351
29,80
30,10
-0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koji je ovo strucnjak 100 kom na 290


Situacija na burzi i crne slutnje su me toliko pokolebale da se pitam isplati li se uopće kupovati HT dionice na lock up 10 mjeseci po nekih 220 kuna, kada bi se vrlo lako moglo dogoditi da će fondovi ( mislim prvenstveno na Mirovnjake) pritiskati cijenu dionica debelo ispod IPO-a samo da ponovno pokrenu onu lavinu panike i rasprodaje dionica za male novce….

Od toga žive i funkcioniraju…

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...

fondovi se izgleda dobro nakrcavaju eto samo ovi sta su u top 10 od 20 do 27.5 su kupili preko 25000kom uz to da su u tih sedam dana tri dana bila neradna…..

idući tjedan će bit bolje...

Mislim da se itekako isplati kupit dionice HT po toj cijeni bez obzira na lock up ,kupi i drž za 10 mj ce vridit više a bit ce i dividenda. Isplati se i sad kupit po 273 kn ako se zna da je najniza bila 268 kad je burza bila na koljenima…….

Odmah na početku moram napisati kako mi nije namjera stvarati paniku među djelatnicima HT-a koji su odlučili kupiti dionice po "povlaštenoj" tarifi, već samo želim da se neke stvari rasčiste i potkrijepe relevantnim dokumentima… Vidim da svi vi već kalkulirate sa uplaćenom dividendom na kupljene dionice, kako da se radi o gotovoj stvari, jer o tome svi kao pričaju… No, ja bih bio puno sretniji, poučen iskustvom življenja u ovoj čudnoj zemlji, da netko navede ili citira u kolem to službenom dokumentu/odluci Vlada jamči naknadnu isplatu dividende radnicima za kupljene dionice…
Eto, ništa drugo me ne zanima, samo neki link, copy-paste, bilo što gdje se to vidi crno na bijelo….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


Odmah na početku moram napisati kako mi nije namjera stvarati paniku među djelatnicima HT-a koji su odlučili kupiti dionice po "povlaštenoj" tarifi, već samo želim da se neke stvari rasčiste i potkrijepe relevantnim dokumentima… Vidim da svi vi već kalkulirate sa uplaćenom dividendom na kupljene dionice, kako da se radi o gotovoj stvari, jer o tome svi kao pričaju… No, ja bih bio puno sretniji, poučen iskustvom življenja u ovoj čudnoj zemlji, da netko navede ili citira u kolem to službenom dokumentu/odluci Vlada jamči naknadnu isplatu dividende radnicima za kupljene dionice…
Eto, ništa drugo me ne zanima, samo neki link, copy-paste, bilo što gdje se to vidi crno na bijelo….

Vlada potvrdila isplatu dividende radnicima

ZAGREB,10. travnja 2008.(Hina) – Hrvatska Vlada odlučila je danas 7 posto dionica HT-a koje će pod povoljnijim uvjetima prodati sadašnjim i bivšim zaposlenicima HT-a prenijeti na poseban skrbnički račun kako bi se omogućilo da i radnici HT-a koji će kupiti dionice dobiju dividendu za prošlu godinu, te se suglasila sa sporazumom koji regulira prodaju 12,45 posto dionica Petrokemije sadašnjim i bivšim radnicima kutinske tvrtke.

Potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva Damir Polančec podsjetio je da će se 21. travnja održati Glavna skupština HT-a na kojoj se treba odlučiti i o isplati dividende za prošlu godinu u iznosu od 29,56 kuna po dionici.

Naša je politička odluka da dividenda pripada i radnicima, a kako će dividenda pripasti samo dioničarima koji su to na dan održavanja skupštine, da bi se omogućilo da se i radnicima isplati dividenda 7 posto dionica koje će im se prodati prenosi se na poseban skrbnički račun u Raiffaissen banci.

Time dokazujemo svoju vjerodostojnost i ispunjavamo obećanje zaposlenicima, kazao je Polančec.

Ako baš trebaš link, pa prosurfaj samo par stranica unatrag na ovom istom forumu, ne mogu vjerovati da nisi napisao domaću zadaću, a očekuješ dobru ocjenu. 🙂

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Baš sam htio napisati da je bilo već linkova i na ovoj temi o dividendi ali su me preduhitrili.

Ok dečki, hvala. No, ako dobro pročitate što je napisano, onda je to samo Polančecova najava kako bi Glavna skuština trebala odlučiti o isplati dividende… Mene samo brine što tu odluku još nisam pročitao… Ali evo, neću više šiljiti, da ne ispadne kako imam neke druge namjere…

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

pravo na upis dionica ima oko 55 tisuća bivših i sadašnjih zaposlenika
Počela prodaja dionica HT-a zaposlenicima pod povoljnijim uvjetima

Sadašnji i bivši zaposlenici HT-a od danas mogu sudjelovati u kupnji dionica HT-a pod povoljnijim uvjetima. Danas je, naime, započela prodaja 7 posto dionica HT-a sadašnjim i bivšim zaposlenicima, a trajat će 21 dan, do 16. lipnja. [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

25.03.2008
Potpisan anex sporazuma o prodaji dionica HT d.d. radnicima

U skladu s traženjem HST-a danas je Vlada RH dostavila anex sporazuma prema kojem se radnicima koji kupe dionice T-HT-a garantira pravo na 29,56 kn dividende po dionici neovisno o tome hoće li do Skupštine biti upisani u knjigu dioničara.

Osnovni min.paket dionica za radnike HT je 135 dionica,ako ostane neprodanih dionica iste će se prodavati radnicima koji su upisali više od 135 dionica ali LINEARNO!!!!!!!!!!
Znači ukoliko se netko prebilježi za 1000 dionica i uplati novac a netko drugi na 200 dionica i također uplati novac do 200 dionica su ravnopravni ukoliko ostane viška dionica.
Mislim da bi to bila LINEARNA prodaja-podjela?
Više na http://www.hst.hr


Ok dečki, hvala. No, ako dobro pročitate što je napisano, onda je to samo Polančecova najava kako bi Glavna skuština trebala odlučiti o isplati dividende… Mene samo brine što tu odluku još nisam pročitao… Ali evo, neću više šiljiti, da ne ispadne kako imam neke druge namjere…

Možda ovo pomogne

25.03.2008
Potpisan anex sporazuma o prodaji dionica HT d.d. radnicima
U skladu s traženjem HST-a danas je Vlada RH dostavila anex sporazuma prema kojem se radnicima koji kupe dionice T-HT-a garantira pravo na 29,56 kn dividende po dionici neovisno o tome hoće li do Skupštine biti upisani u knjigu dioničara.

New Report

Close