HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 16:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

…jučer sam kod svog brokera srela bakicu direktno se placa koja je došla sa planom da proda magmu i kupi HT, onako usput, ja sam bila sa svojih 6 osobnih i tekućih kartca u rukama, u polušoku i razmišljala kako ćemo svi nakon ovog malog političkog scenskog djela otići sa svojom zaradicom na večeru umjesto po besplatni grah na praznk rada u Maksimir i to je to…koliko će nas biti nitko se još ne usudi niti procijeniti…čekati ću recimo 25. pa se nadam biti pametnija..

Posejdon:

ako se javi 200.000 ljudi – ”

Odmah reci da se šališ!


Ako su Inu kupovali i taksisti, HT će kupovati i djeca.
Mislim da kolega nije pretjerao navevši i tu brojku kao mogućnost.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Mislim da bude ovaj Ipo na kraju čista pušiona, evo kod mene u firmi nitko nije uzeo dionice ine (osim mene), a sad svi kalkuliraju s nekoliko paketa. Ja također namjeravam uzeti 4 paketa.

Po mojim procjenama cca 300.000 će sudjelovati u Ipo-u, a to uz cijenu od 250 kn donosi vrijednost dionica cca 14.000 kn i uz pretpostavljeni porast od 50% donosi zaradu od 7.000 kn u odnosu na 38.000 uplaćenih kuna. To je prinos oko 18%. Mislim da nakon korekcije posljednjih tjedana ima puno dionica koje obećavaju 20 do 30% zarade do izbora.

Molim komentar nekoga od kolega tko je imao iskustva sa sličnim.

Kakva je procedura, tj. što moram uraditi da bih prenio na sebe dionice koje sam (hipotetski) kupio na ime majke, babe, tetke itd. Pitam jer polako se približava rok za ekstra dionice INA-e, a za T-HT me ekstra dionice čak niti ne zanimaju. No, u drugu ruku za T-HT me zanima da li netko zna kada će se dionice raspodjeliti građanima i da li stignem prije početka trgovanja na burzi prenjeti (opet hipotetski) dionice sa babe, tetke… na sebe?

Unaprijed hvala svima…

P.S. PETROKEMIJA JE ZAKON!!!![smiley1]

I mala napomena, ne želim ih prodavati u njihovo ime, pa dizati lovu…jer…zašto bi davao brokerima 1,6 posto! NEĆU… i tako su zadnjih tjedana oni jedini koji zarađuju na burzi[smiley7]


a pitam sad vas koji mislite uletit bez znanja i iskustva da li ste spremni na gubitak od 30 – 50%?????[smiley13]

ahahahahahahahahahahahahahahahaaha, uhhh iahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


zašto bi davao brokerima 1,6 posto! NEĆU… ]

Ajde majke ti ga reci gdje su ti brokeri?

I love the Smell of Profits in the Morning

isplati li se uopće davati ponude za nepovlaštenu kupnju dionica (paketa iznad 38k), ako oni moraju čekati da se prvo namire svi povlašteni zainteresirani??
vjerujem da je odg NE, jer će biti gomila ljudi zainteresirana za ovu dionicu,ali tko pita ne skita…..

stvarno ne znam po kojim pokazateljima i izračunu dionica vrijedi 600kn ali drago mi je to čuti……. [smiley8]

Buco:

zašto bi davao brokerima 1,6 posto! NEĆU… ]”

Ajde majke ti ga reci gdje su ti brokeri?


0,8% na prodaji, pa opet kad nešto ubodem 0,8%[smiley10]

i da još nešto……..
kako ide to s punomoći ili prijenosom……….recimo ja kupim za sebe i sestru, ona se ne kuži, ( ja mrvu više ) [smiley2] ) pa mi omogući da ja baratam njenim dionicama??

hvala na odg unaprijed…..

Odaziv 200 000..od toga 100 000 x 38000 + 100 000 x 20 000 (prosjek) = 5,8 miljar.
za građanstvo 20% dionica po cijeni 240 = 3,9 miljar.
preplaćeno za 48,7%
rezanje paketa za oko 33% proporcionalno
rezultat: 38 000 =25 460
20 000=13 400


fazan: ” Buco: ” zašto bi davao brokerima 1,6 posto! NEĆU… ]” Ajde majke ti ga reci gdje su ti brokeri? ” 0,8% na prodaji, pa opet kad nešto ubodem 0,8%[smiley1]

Blago tebi!

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close